loading...

cafesalamat

آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟

پاسخ کوتاه “بله” است. چاقی ارثی یا چاقی ژنتیکی واقعیت دارد. در واقع تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می دهد که تفاوت در ژن های شما می تواند منجر به مشکلات وزن (شامل اضافه وزن و چاقی) شود. بنابراین اگر یکی از والدین شما چاق هستند (شاخص توده بدنی یاBMI  برابر با ۳۰ و بالای ۳۰ دارند)، به احتمال زیاد شما نیز چاق خواهید شد. زیر استعداد چاقی در ژن های شما تعریف شده است. اما این بدان معنا نیست که تا آخر عمر چاق می مانید و ژنتیک اجازه لاغر شدن به شما نمی دهد. شما می توانید با روش های مختلفی (از ورزش و دریافت رژیم لاغری سریع گرفته تا در آخرین مرحله با کمک عمل جراحی لاغری) بلاخره وزن کم کنید و از شر چاقی خلاص شوید.

بیشتربخوانید... رژیم کانادایی

آیا چیزی به نام ژن چاقی وجود دارد که باعث چاقی ارثی می شود؟

 اینکه برخی از افراد استعداد چاقی دارند مربوط به ژن ها می شود. یعنی  ژن ها می توانند باعث تغییراتی در بدن شوند که در نهایت موجبات اضافه وزن و چاقی را فراهم می کنند. به عنوان مثال در همین زمینه ژنی وجود دارد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نام این ژن FTO است. این ژن در حدود در ۴۳٪ مردم وجود دارد. دانشمندان با انجام تحقیقات گشترده ای دریافتند افرادی که تفاوت خاصی در این ژن دارند، ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از دیگران احتمال چاقی دارند. در واقع تغییرات در این ژن اگر اتفاق بی افتد می توان FTO را ژن چاقی و عامل اصلی چاقی ژنتیکی دانست. در واقع ایجاد جهش یا تغییراتی در این ژن در برخی افراد می تواند موجب چاقی و اضافه وزن شود. و به نظر می رسد که حتی بروز چنین تفاوت ها و تغییراتی در سطح این ژن طبیعی است.

آیا ژن چاقی به تنهایی می تواند باعث چاق شدن افراد شود؟

 چاقی یک بیماری بسیار پیچیده است و عوامل زیادی می توانند در ایجاد آن نقش داشته باشند. این یعنی ژنتیک تنها عامل چاقی نیست و به تنها نمی تواند باعث افزایش وزن زیاد شود. در عوض ژنتیک همراه با عواملی مانند سبک زندگی و رفتار و محیط دست در دست هم باعث چاقی می شوند

بیشتربخوانید... برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگان

netware بازدید : 6 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 15:7 نظرات (0)

افزایش شانس باروری زنان چاق به وسیله عمل لاغری

چاقی هر ساله شیوع بیشتری پیدا می‌کند. چاقی مفرط و حتی اضافه وزن عارضه‌ هایی هستند که خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و سایر مشکلات دیگر را افزایش می دهند و می توانند مشکلات زیادی برای کمر، مفاصل و به طور کلی سیستم اسکلتی ما ایجاد کنند. علاوه بر این ها، حالت شدید چاقی می تواند در توانایی باروری و فرزند آوری سالم تأثیر بسزایی داشته باشد.اگر به فکر افزایش شانس باروری خود هستید، حتما باید وزن ایده آلی داشته باشید و به عبارتی در یک محدوده وزنی سالم قرار بگیرید. حتی اگر چاقی مفرط دارید میتوانید با روش هایی از جمله انواع جراحی لاغری برای باردری، سلامتی خود را به دست آورده و به راحتی صاحب فرزند شوید.

بیشتربخوانید... لاغری به روش خانگی

کاهش شاخص توده بدنی مساوی با افزایش باروری

بالا بودن شاخص توده بدنی (حتی بیشتر از ۳۵ یا ۴۰) میتواند نه تنها باعث نازایی در خانم ها شود بلکه روی باروری مردان نیز تاثیر میگذارد. اما خبر خوب  این است که حتی با کاهش ۵ درصد از اضافه وزن خود می توان شانس بارداری را به شدت افزایش داد.

کاهش وزن و سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

 سندروم تخمدان پلی کیستیک یکی از مشکلات شایع در میان زنان است که باعث ناباوری میشود. زیرا تخمدان ها به جای اینکه مبدا باوری باشند عملا تحت تاثیر انواع کیست های ریز  و درشت کارایی خود را از دست میدهند. اضافه وزن و ابتلاء یا تشدید سندروم تخمدان پلی کیستیک با هم ارتباط مستقمی دارند. افزایش وزن و چاقی میتواند احتمال ابتلاء و همچنین شدت این سندورم را افزایش دهد. و برعکس، کاهش وزن نیز نقش به سزایی در کاهش این بیماری دارد. به طور کلی عدم تعادل هورمونی باعث PCOS می شود و این عدم تعادل می تواند از بارداری جلوگیری کند. علاوه بر این، بسیاری از زنان مبتلا به PCOS افزایش وزن را تجربه می کنند. با این حال، مشخص شده هنگامی که زنان مبتلا به این سندروم شروع به ورزش و مصرف یک رژیم لاغری سریع می کنند، بسیاری از آنها دوباره شروع به تخمک گذاری و باروری می کنند.

بیشتربخاونید... لاغری تضمینی شکم

انواع عمل جراحی لاغری برای کاهش وزن و افزایش باروری

 • عمل اسلیو معده
 • عمل جراحی بای پس معده
 • عمل لاغری بای پس روده
 • ساسی بای پس
 • پلیسه معده
 • باندینگ معده

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

netware بازدید : 6 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 15:1 نظرات (0)

ارتودنسی یا کامپوزیت دندان

هنگامی که سخن از به کارگیری متدهای ترمیم و زیبایی دندان می‌شود انتخاب درمان ارتودنسی یا کامپوزیت در اولویت خدمات دندانپزشکی قرار دارد. بهترین راهکار برای تشخیص اینکه کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی بررسی و کسب اطلاعات کامل در خصوص تفاوت کامپوزیت و ارتودنسی می‌باشد. می توانید با بهترین متخصص ارتودنسی در این امر مشورت کنید.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی دندان

داشتن لبخند زیبا به سه عامل مهم بستگی دارد:

 • رنگ دندان
 • موقعیت دندان ها
 • شکل دندان

ارتودنسی همزمان با کامپوزیت

انجام ارتودنسی و کامپوزیت روی دندان های یک بیمار امکان پذیر است؛ اما در اغلب موارد بیمار باید برای تصحیح موقعیت دندان ها و ناهنجاری های فک ابتدا درمان با ارتودنسی را کامل کرده و سپس از کامپوزیت ونیر استفاده کرد. این امر باعث می شود که ساختار دندان ها بهتر حفظ شود.

بیشتربخوانید... ایمپلنت دندان چیست

 طیف گسترده ای از مشکلات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از کامپوزیت بجای ارتودنسی قابل درمان هستند:

دندان های آسیب دیده

اگر دندان های شما به دلیل فرسایش دچار آسیب شده اند یا شکستگی جزئی دارند می توان ازکامپوزیت ونیر بجای ارتودنسی استفاده کرد.

دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند

اگر نمی توانید دندان های تیره را با بلیچینگ دندان تغییر رنگ داده و سفید کنید بهتر است که از کامپوزیت ونیر بهره گیرید.

بیشتربخوانید... لمینت برای دندان های کج

بستن فاصله بین دندان ها

 فواصل بین دندان های جلویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد از نظر زیبایی از آن گله مند هستند. شما به راحتی می توانید از کامپوزیت ونیر بجای ارتودنسی بهره گرفته و این مشکل را برطرف نمایید.

طول عمر کامپوزیت دندان

عوامل بسیاری در طول عمر کامپوزیت دندان موثرند از جمله بهداشت، دندان قروچه، عادات فردی و...

بهداشت دهان و دندان

یکی از مسائل ضروری برای سلامت دهان و دندان و افزایش طول عمر کامپوزیت دندان نحوه مراقبت شما است.

مهارت دندانپزشک

یکی دیگر از مسائل مهم که اهمیت زیادی در طول عمر کامپوزیت ونیر دارد نحوه نصب آن روی دندان است.

مواد غذایی

خطر آسیب دیدن کامپوزیت ونیر با غذاها و نوشیدنی های شیرین و دارای اسید بالا بوده و مشکلات متعددی در این زمینه به وجود خواهد آمد.

محل ترمیم دندان ها

کامپوزیت دندان های پیشین که برای اصلاح طرح لبخند انجام می شود معمولا موفق تر از دندان های خلفی هستند زیرا گاز زدن و جویدن با این دندان ها انجام شده و موجب خراب شدن کامپوزیت ونیر می شود.

netware بازدید : 5 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 14:59 نظرات (0)

ارتودنسی خفیف چیست و زمان مناسب آن ؟

همانطور که میدانید ارتودنسی  یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی است که برای درمان دندان ها و نابهنجاری های فک استفاده شده و به زیبایی دندان و صورت کمک می کند.امروز قصد داریم تا ارتودنسی خفیف را نیز شرح دهیم. کجی دندان‌ها، اوربایت و آندربایت (جلوتر بودن بیش از اندازه دندان‌های بالا یا پایین)، کراس بایت، شلوغی دندان‌ها و اختلال‌های مربوط به فک از مشکلاتی است که توسط متخصصین ارتودنسی درمان می‌شود. ممکن است فرد از وضعیت نامناسب دندان ها، نابهنجارهای فکین به تنهایی یا تواما با رنج همراه باشد. در این صورت دانش و تخصص ارتودنسین تا زمان بهبود و جلب رضایت فرد، در خدمت بیمار قرار خواهد گرفت. 

بیشتربخوانید... ارتودنسی دندان چیست

زمان مناسب برای انجام ارتودنسی خفیف

شروع درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد. در صورتی که درمان ارتودنسی صرفا جهت درمان دندان ها باشد، محدودیت سنی نداشته و تا زمانی که دندان در دهان وجود داشته باشد، امکان ارتودنسی وجود دارد. چنانچه بیمار مشکلات مربوط به فک داشته باشد؛ به عنوان مثال فک بالا جلوتر و یا فک پایین، عقب تر از حالت طبیعی باشد. بهترین زمان برای ارتودنسی قبل از بلوغ است؛ زیرا می توان از مزایای رشد کودک برای درمان ناهنجاری استفاده کرد. به هر حال، بهترین زمان برای این افراد حوالی سن دوازده الی چهارده سالگی است.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت فوری

ارتودنسی دندان برای چه افرادی مناسب است؟

افراد با مشخصات ذیل نیاز به درمان ارتودنسی دارند.

-افرادی دارای دندان های نامرتب است و دندان های آنان نسبت با هم هماهنگی ندارد.

-افرادی که بین دندان های آنان فاصله وجود دارد.

 -افرادی که به دلیل کوچک بودن فک دارای دندان های اضافی در دهان هستند.

-افرادی که مشکلاتی از قبیل جلو یا عقب بودن فک‌ها را دارند.

قبل از درمان ارتودنسی خفیف، دندانپزشک شما باید از عدم وجود هرگونه پوسیدگی یا مشکلات لثه نظیر التهاب یا تحلیل آگاه شوند. در صورت نیاز به ترمیم، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان ها، قبل از انجام ارتودنسی اقدام شود.

انواع دستگاه های ارتودنسی

 • ارتودنسی متحرک چیست
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های همرنگ دندان
 • ارتودنسی با براکت های فلزی یا سرامیکی بدون آلاستیک
 • ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال
 • ارتودنسی شفاف

مهم ترین اجزای ارتودنسی خفیف

براکت ها

براکت ها ابزاری هستند که از طریق درگیر کردن سیم قوسی شکل ارتودنسی با چسب یا باند روی دندان محکم می‌شود. براکت از فلز، سرامیک، چینی یا پلاستیک تهیه می شود.

بندهای فلزی

 بند ارتودنسی یکی از وسایل و تجهیزات ارتودنسی است و جنس آن از استیل ضد زنگ بوده و بیشتر در دندان های عقب استفاده می شود.

netware بازدید : 6 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 14:55 نظرات (0)

۱۱ میوه شگفت انگیز برای لاغری

افرادی که شاخص توده بدنی یا bmi بالایی دارند معمولا نمیتوانند با روش های معمول لاغری  مانند ورزش کردن یا مصرف میوه و سبزیجات وزن کم کنند. این افراد لازم است تا برای لاغری از یک متخصص و جراح لاغری کمک بگیرند و در کنار عمل لاغری رو به یک رژیم غذایی کم کالری سالم و تحرک کافی بیاورند.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری مدیترانه ای

 ۱۱ میوه شگفت انگیز که میتوانند به لاغری شما کمک کنند

گریپ فروت

گریپ فروت میوه ای خوشمزه و چیزی مابین پوملو و پرتقال است و معمولاً در بهترین رژیم های لاغری و کاهش وزن به فراوانی یافت میشود.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری کودکان

سیب

سیب ها ازمیوه های کم کالری و دارای فیبر زیادی هستند. این میوه برای کاهش وزن بسیار مفید هستند.

انواع توت ها

 انواع بری مانند توت فرنگی، کران‌بری، راسبری و … که ما آن ها را با نام انواع توت ها میشناسیم بسیار مغذی و کم کالری هستند. همچنین توت ها توانایی سیرکنندگی دارند.

میوه های تابستانی

میوه های تابستانی گروهی از میوه های فصلی هستند که دارای نمای خارجی گوشتی و دانه در قسمت داخلی هستند. آنها شامل هلو، آلو، گیلاس، شلیل و زردآلو و … هستند. میوه‌های تابستانی کالری کمی دارند و غنی از مواد مغذی مانند ویتامین C و A هستند که باعث شده این میوه ها برای افرادی که سعی در کاهش وزن و لاغری دارند بسیار عالی باشد

بیشتربخوانید... اپلیکیشن لاغری سیرا

پشن فروت

 برای کاهش وزن و لاغری لازم است تا پشن فرووت به طور کامل مصرف شود.

ریواس

ریواس در واقع یک سبزی است، اما در اروپا و آمریکای شمالی از آن اغلب به چشم یک میوه نگاه میشود.

کیوی

کیوی منبع عالی ویتامین C، ویتامین E، فولات و فیبر هستند و فواید سلامتی قابل توجهی دارند.

 خربزه

خربزه کالری کمی دارد و از آب بالایی برخوردار است و همین باعث می شود از نظر کمک به لاغری و کاهش وزن بسیار با ارزش باشند.

پرتقال

پرتقال مانند تمام مرکبات دیگر، کالری کمی دارد در حالی که دارای ویتامین C و فیبر زیادی است.

موز

 برخی از افرادی که قصد لاغر شدن دارند به دلیل داشتن قند و کالری زیاد از مصرف موز خودداری می کنند. در حالی که موزها نسبت به بسیاری از میوه های دیگر کالری بیشتری دارند، اما از نظر مواد مغذی نیز چگال تر هستند.

آووکادو

  آووکادو یک میوه چرب و کم کالری است که در آب و هوای گرم رشد می کند.

منبع: sira.fit

netware بازدید : 3 یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 15:4 نظرات (0)

ایمن‌ترین روش‌های جراحی لاغری کدم‌اند؟

انجام عمل‌های جراحی لاغری این روزها، برخلاف تصورات و شایعاتی که درباره آن‌ها وجود دارد، بسیار کم‌خطر و ایمن می‌باشند. به‌علاوه این روزها عمل‌های جراحی لاغری، برخلاف گذشته که با روش‌های بسیار تهاجمی انجام می‌شد، به‌صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شوند. روش لاپاراسکوپی، روشی با تهاجم کمتر است و نیاز به برش‌های بزرگ وجود ندارد.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری کودکان

حلقه‌های قابل تنظیم معده

 در این روش، یک حلقه در قسمت فوقانی معده قرار می‌دهند و یک کیسه کوچک در بالای حلقه تشکیل می‌شود و قسمت تحتانی معده در زیرحلقه قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از این روش

 انجام این روش، با استفاده از یک برش کوچک امکان‌پذیر است. این عمل، یک روش قابل بازگشت است و حلقه معده به‌آسانی قابل خارج‌سازی است. قابل تنظیم بودن این حلقه‌ها هزینه‌های کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی لاغری به شما تحمیل می‌کند. در شکل و ظاهر معده شما تغییرات دائمی ایجاد نمی‌کند. در این روش، نیاز کمتری به داروها و مکمل‌های غذایی وجود دارد. در این روش، طی دو سال، 50% کاهش وزن خواهید داشت.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری سه روزه

جراحی بای پس معده

 این روش نیز، یک روش لاپاراسکوپی و کم تهاجمی است. در این روش، قسمتی از معده و روده شما برداشته‌شده و قسمت باقی‌مانده بخیه زده می‌شود.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری اصولی

مزایای استفاده از این روش جراحی

شما پس از انجام این جراحی، بسیار سریع‌تر از قبل احساس سیری می‌کنید. این روش بیشترین کاهش وزن را دارد و طی 18 ماه، 65 تا 80 درصد کاهش وزن خواهید داشت. این روش نیازمند ایجاد برش‌های بزرگ نیست و تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. به علت کوتاه‌تر شدن طول روده، کالری کمتری از غذاهای مصرفی شما جذب خواهد شد. زمان بهبود این جراحی کوتاه‌مدت بوده و پس از 3 روز مرخص می‌شوید.

اسلیو معده

 یکی دیگر از روش های  بهترین عمل لاغری جراحی اسلیو معده است،  به این صورت انجام می‌شود که حدود 80 درصد از معده شما برداشته می‌شود. در این روش قسمت‌های باقی‌مانده از معده شما، پس از بخیه زدن به شکل موز درمی‌آید.

مزایای جراحی اسلیو معده

در این روش قسمتی از معده که مسئول ساخت هورمون گرسنگی است، برداشته می‌شود. در این روش حدود 50 درصد وزن بدن خود را پس از گذشت شش الی دوازده، ماه از دست خواهید داد. به علت طولانی‌تر بودن زمان از دست دادن وزن در این روش، نسبت به سایر روش‌های جراحی لاغری، احتمال افتادگی پوست پس از لاغری کمتر خواهد بود. این جراحی با روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود.

بیشتربخوانید... رژیم کتوژنیک

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:28 نظرات (0)

مزایا و معایب ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز دندان مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی ، هزینه ایمپلنت دندان چه حدود است؟

در ادامه با کیلینیک دندانپزشکی لاچینه همراه باشید تا شما را با مزایا و معایب این روش جایگزینی دندان آشنا کنیم . شما ایمپلنت دندان را می توانید مانند همان دندان های طبیعی خودتان مسواک بزنید و یا با آنها غذا بجوید. این دندان ها مانند دندان هایی هستند که با آن ها به دنیا آمده اید. به همین دلیل است که ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه در دندانپزشکی خارج از دندانهای طبیعی شما هستند. اگر دندان‌های از دست رفته و آسیب دیده احساس بدی در شما ایجاد کرده است و اعتماد به نفس شما را زیر سوال برده است، شما می توانید با ترمیم از طریق ایمپلنت دندان، اعتماد به نفس خودتان را بازگردانده و یک دندان زیبا جای دندان از دست رفته تان بکارید.

بیشتربخوانید... آبسه دندان

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:

آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

معایب ایمپلنت دندان

 مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است ایمپلنت دندان عوارضی داشته باشد؛ اما نادر است. این عوامل عبارت اند از:

 عفونت آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی آسیب های عصبی در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:5 نظرات (0)

لمینت دندان پر شده چگونه امکان پذیر است ؟

لمینت دندان، روشی برای ترمیم آسیب‌های جزئی دندانی و اصلاح بدرنگی دندان‌ها و زیباتر کردن دندان‌های لکه‌دار است. در این روش، ابتدا از دندان‌های شما قالب‌گیری کرده و سپس قالب‌ها را برای ساخت روکش‌های لمینت که از جنس نوعی سرامیک و یا همان چینی هستند، به لابراتوار می‌فرستند. در مرحله بعدی سطحی از مینای دندان، بین پنج‌تا هشت میلی‌متر را تراش داده و برای نصب روکش‌های لمینت آماده می‌کنند سپس با چسب‌های مخصوصی روکش‌های لمینتی را روی سطح دندان‌های شما می‌چسبانند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی

آیا انجام لمینت دندان روی دندان هایی که پوسیدگی دارد امکان‌پذیر است؟

درصورتی‌که دندان‌های شما دچار پوسیدگی باشند یا دندان‌هایتان مستعد ابتلا به پوسیدگی باشند، یک دندانپزشک ترمیمی خوب  شما انجام روش‌هایی مثل کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به شما پیشنهاد نخواهد کرد. به همین علت اگر دندان‌پزشک شما کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به‌عنوان یک روش درمانی به شما معرفی می‌کند، به این معناست که شما در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان قرار ندارید. روکش‌های لمینتی در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی نشان می‌دهند و درصورتی‌که شما روزانه دو بار دندان‌هایتان را مسواک بزنید و مرتب از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید استفاده کنید، دندان‌هایتان را در برابر خطر پوسیدگی محافظت خواهید کرد.

بیشتربخوانید... مدت زمان ارتودنسی ثابت

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان‌هایی که پرشده‌اند امکان‌پذیر است یا نه؟

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان های سالمی که هنوز هیچ اقدام دندان‌پزشکی روی آن‌ها صورت نگرفته، کاربرد بیشتری داشته و بهتر کار می‌کنند. در صورت داشتن یک پرکردگی کوچک(پرکردن دندان ) و جزئی، در زیر پوشش لمینت و یا در قسمت پشتی دندان، ممکن است شما هنوز بتوانید کاندید خوبی برای انجام لمینت دندان باشید؛ اما درصورتی‌که تعداد زیادی از دندان های شما و یا بخش عمده‌ای از دندان های شما، دارای پرکردگی باشند، لمینت دندان گزینه‌ی مناسبی برای شما نخواهد بود. در این حالت، بهتر است از روش‌های دیگر، مثل تاج دندان استفاده کنید. تاج دندان، با قوی‌تر کردن دندان های شما، به شما این امکان را می‌دهد که بدون ترس از برآمدگی روکش‌های دندانی، غذاخورده و گاز بزنید. به‌صورت کلی، این‌که لمینت های دندانی گزینه‌ی مناسب‌تری برای شما هستند یا تاج دندان، وابسته به شرایط و وضعیت دندان های جلویی شما می‌باشد.

بیشتربخوانید... مشاوره ارتودنسی رایگان

به‌طور قطعی و همیشگی نمی‌توان گفت که اگر شما دندان های پرکرده داشته باشید، نمی‌توانید از روکش‌های لمینتی بر روی آن‌ها استفاده کنید؛ اما هنگامی‌که دندان های شما با کامپوزیت پرشده باشند، نمی‌توان از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی آن‌ها استفاده کرد. در این شرایط و درصورتی‌که مدت دو هفته از پر کردن دندان‌هایتان با کامپوزیت گذشته باشد، باید ابتدا پرشدگی‌های دندان را کاملاً تراشید و آن را دوباره پر کرد. پس از انجام این کار، می‌توانید از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی دندان‌ها استفاده کنید. اگر میزان پوسیدگی دندان های شما خیلی زیاد باشد، به‌ناچار باید از تاج دندان استفاده کنید.

منبع: دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:0 نظرات (0)

فواید ورزش برای سلامتی

شاید خیلی دوست دارید ورزش کنید، اما نه حال و حوصله‌اش را دارید و نه برنامه‌‌ای خاص و منظم، یا اینکه بدن‌تان آسیب دیده‌ است. با وجود تمام این آسمان ریسمان‌هایی که به هم بافتید، می‌خواهم بگویم که دقیقا باید ازهمین امروز ورزش کردن را شروع کنید!

بیشتربخوانید... کاهش وزن

برای اینکه شادتر زندگی کنید

ورزش قطعا یک راه عالی و مطمئن برای داشتن زندگی شاد است.

برای اینکه یاد بگیرید هدف‌دار شوید و به هدف‌های‌تان برسید

 چه تصمیم بگیرید که ۱۰ کیلومتر بدوید، چه مقدار وزنه‌ای که بلند می‌کنید یا مسافت دوچرخه‌سواری‌تان را بیشتر کنید، وقتی برای تناسب اندام‌تان هدف می‌گذارید و به آن هدف‌ها می‌رسید اعتماد‌به‌نفس‌تان چند برابر می‌شود.

بیشربخوانید... لاغری ران در یک هفته

برای اینکه خطر بیماری‌های قلبی را کم کنید

بین افرادی که دارو مصرف می‌کنند و کسانی که اهل ورزش مداوم هستند، هیچ فرقی از نظر پیشگیری از بیماری‌های شریانی قلب و دیابت وجود ندارد.

 برای اینکه بهتر بخوابید

 اگر به طور مداوم ورزش کنید و ریتم روزانه‌ی ورزش‌تان را تنظیم کنید، در طول روز هوشیاری‌تان بیشتر می‌شود و شب هم راحت‌تر می‌خوابید.

برای اینکه پرانرژی شوید

وقتی حسابی خسته‌اید، احتمالا آخرین کاری که دل‌تان می‌خواهد انجام بدهید ورزش کردن است. اما با توجه به تحقیقات، ورزش دقیقا همان کاری است که باید انجام بدهید!

برای اینکه قدرت و انعطاف‌پذیری‌تان بیشتر شود

تمرین‌های مقاومتی مثل وزنه‌برداری، تمرین‌های قدرتی و حرکات یوگا مخصوصا وقتی پا به سن می‌گذاریم به قدرت و تراکم ماهیچه‌ها کمک می‌کنند.

بیشتربخوانید... لاغری اصولی

برای اینکه حافظه‌تان را تقویت کنید

اگر مشکل حواس‌پرتی دارید، باید بدانید که یکی از فواید ورزش کردن کمک به پویایی ذهن‌تان است.

برای اینکه اعتماد ‌به ‌نفس ‌تان بالاتر برود

 ورزش کردن به شما کمک می‌کند احساس بهتری به خودتان داشته باشید.

برای اینکه بازده‌ کاری‌تان بالا برود

کسانی که قبل از شروع کار یا حین زمان استراحت و ناهارشان حرکات ورزشی انجام می‌دهند، نسبت به روزهایی که از ورزش فرار می‌کنند استرس کمتری دارند و خلاق‌تر هستند.

برای اینکه در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر شوید

 ورزش کردن علاوه بر اینکه سیستم دفاعی بدن‌تان را نسبت به سرطان‌ها و مخصوصا سرطان سینه مقاوم می‌کند، از شما در برابر بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند.

برای اینکه بیشتر عمر کنید

چقدر خوب است که سال‌ها در کنار عزیزان‌مان زندگی کنیم و از همه‌ی لحظات شیرینی که در کنارشان هستیم لذت ببریم. پس بدن‌تان را سالم و شاد نگه دارید! یکی از فواید ورزش کردن عمر طولانی است.

منبع: تناسب اندام جیم جو

netware بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 12:53 نظرات (0)

با ارتودنسی زودبازه آشنا شوید

توضیحات بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

استفاده از ارتودنسی زودبازه باعث شده عده ای افراد به این باور برسند که ارتودنسی زودبازه می‌تواند جایگزین ارتودنس های قدیمی شود. در عوض تحمل براکت ها برای چندین ماه یا سال در دهان می تواند از طریق ارتودنسی سریع ظرف مدت کوتاهی به نتیجه مشابه دست پیدا کند. در ارتودنسی زودبازه استفاده از کامپوزیت دندان، روکش دندان، لمینت دندان برای برداشتن فاصله بین دندان ها، اصلاح دندان ها، همپوشانی دندان ها و نظم دهی به دندان ها استفاده می شود که شما بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید. زمانی که دندان‌ها و دهان شما توسط متخصص ارتودنسی بررسی و معاینه نشود، نمی‌توان به طور حتما زمان و مدت ارتودنسی را برآورد کرد.

بیشتربخوانید... هزینه جرمگیری دندان

متقاضیان ایده‌آل ارتودنسی زودبازه

شرط لازم برای اثربخشی ارتودنسی زود بازه، نداشتن اختلالات فکی دندان و سلامت کامل بایت است. متخصص ارتودنسی در جلسه اول مشاوره، می بایست دندان های بیماران را چکاپ کند. چنانچه فرد مشکل داشته باشد، متخصص راهکارهای استفاده از دیگر روش های ارتودنسی را به شما معرفی خواهد کرد. در صورت سالم بودن بایت و دارا بودن شرایط زیر متقاضی ارتودنسی زودبازده قلمداد می شود. راضی نبودن از لبخند کج بودن دندان‌ها وجود فاصله بین دندان ها نامرتب بودن دندان ها شلوغی و به هم فشرده بودن دندان ها

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

چگونگی انجام ارتودنسی زودبازه

 ارتودنسی زودبازه جایگزین بدون درد روش های قدیمی ارتودنسی است که دندان های زیبا و صاف و مرتب را تنها پس از چند جلسه تحویل شما می دهد. چند درمان ارتودنسی وجود دارد که از آن ها به عنوان ارتودنسی زودبازه یاد می‌شود. این روش ها عبارتند از:

لمینت درمان روکش دندان کامپوزیت دندان در ارتودنسی زودبازه روکش دندان مزایای ارتودنسی زودبازه اگر به دنبال اصلاح زودبازه لبخند خود هستید، ارتودنسی زودبازه می تواند گزینه مناسبی برای زیبا کردن لبخند شما باشد. ارتودنسی زودبازه به دلیل مزیت هایی که دارد روز به روز تعداد متقاضیان استفاده از این ارتودنسی افزوده می‌شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

ارتودنسی ثابت نسبت به سایر مدل های ارتودنسی، پروسه دوره درمانی آن ها کوتاه‌تر است. یک روش مفید و موثر برای جوانسازی و زیبایی لبخند به حساب می آید.

هزینه ارتودنسی زودبازه

هزینه ارتودنسی زود بازه با توجه به تعداد ونیر و روکش های مورد استفاده، متغیر است. دندانپزشک در جلسه اول مشاوره، هزینه ارتودنسی زود بازه به به شما اطلاع رسانی خواهد شد و همین طور روش های تامین مالی هزینه های ارتودنسی زودبازه، متناسب با بودجه شما مطابق خواهد داشت. اصولا بیماران برای ترمیم هشت دندان جلویی فک بالا و پایین خود از روش ارتودنسی زود بازه استفاده می کنند. همینطور متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و مواد استفاده شده در ارتودنسی نیز از عوامل تأثیرگذار در هزینه ارتودنسی است.

منبع: دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 12:46 نظرات (0)

تعداد صفحات : 10

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 35
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 63
 • بازدید ماه : 162
 • بازدید سال : 757
 • بازدید کلی : 757