loading...

cafesalamat

ارتودنسی ثابت رنگی چگونه است ؟

اگر شما هم دوست دارید که ارتودنسی جذابی را تجربه کنید می توانید از ارتودنسی ثابت رنگی بهره ببرید.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

ارتودنسی ثابت رنگ

انواع ارتودنسی

 ارتودنسی دارای انواع مختلفی برای زیبایی دندان ها و درمان برخی نقص ها دارد و متخصص ارتودنسی در تهران با توجه به ماهیت دندان ها نوع مناسب ارتودنسی را برای بیماری تعیین می کند:

بریس متحرک

 استفاده از ارتودنسی متحرک آسان است. زیرا در هر زمان می توانید آن را جدا کرده و نصب کنید و روش برداشتن و نصب آن را دکتر به شما آموزش می دهد و شکل آن فلزی است و انواع دیگری نیز رنگی و برخی دیگر سفید است.

بریس ثابت

 بریس های ثابت و غیر متحرک، نوعی بریس هستند که برای مدت زمانی بر روی سطح دندان ها چسبانده می شود که این مدت زمان توسط پزشک تعیین می شود. یک نوع ارتودنسی ثابت مدرن و جدید وجود دارد که دیده نمی شود و آن یک بریس یا قالب رنگی شفاف است که در پشت دندان های جلویی نصب می شود و ارزان ترین نوع آن محسوب می شود.

راه های انتخاب رنگ بریس ها

 بسیاری از افراد در انتخاب رنگ مناسب ارتودنسی که روی دندان هایشان قابل قبول به نظر می رسد سردرگم هستند، بنابراین مطابق موارد زیر می توان معیار هایی را برای نوع ارتودنسی مناسب و ترجیحی تعیین کرد.

رنگ های بریس با توجه به معیارهای زیر انتخاب می شوند:

با توجه به رنگ مو و پوست با رنگ چشم با توجه به سبک و لوازم جانبی با توجه به رنگ ترجیحی رنگ ارتودنسی باید با توجه به فاکتورهای ذکر شده انتخاب شود و از پزشک معالج می توان در این مرحله کمک گرفت. انتخاب رنگ آبی و زرد مناسب ساحل است. انتخاب رنگ سبز و قرمز روشن برای تابستان مناسب است. صورتی و بنفش را انتخاب کنید و متناسب با همه باشد. انتخاب رنگ آبی روشن و تیره ماهیتی عجیب و غریب دارد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دندان نامرئی

ویژگی های ارتودنسی ثابت رنگی

 برجستگی فک ها را درمان می کند. ارتودنسی کودکان برای درمان مشکلات گفتاری و لکنت استفاده می شود. ارتودنسی باعث بهبود عملکرد دندان ها و بافت های اطراف می شود و باعث قوی تر شدن آن ها در هنگام جویدن غذا می شود. درد ناشی از شلوغی دندان ها را تسکین می دهد. بعد از استفاده از آن در درما، ظاهر عمومی و شکل خارجی دندان را بهبود می بخشد. از دهان و لثه در برابر بیماری های ناشی از تجمع مواد غذایی محافظت می کند. رنگ هایش باعث می شود در طول درمان تنوع داشته باشد.

منبع: دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:36 نظرات (0)

آیا جراحی لاغری خطرناک است؟

جراحی لاغری بدن عبارت است از روشی به منظور کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش اشتهای افراد دارای اضافه وزن. در حال حاضر مؤثرترین روش جهت کاهش وزن و کنترل بیماری های مرتبط با اضافه وزن جراحی لاغری است. جراحی لاغری انواع مختلفی از جمله بای پس معده، اسلیو معده، تا کردن معده و … دارد و همانطور که گفته شد پزشک متناسب با شرایط هر فرد بهترین روش را به او پیشنهاد می دهد. ترس از جراحی لاغری به دلیل شایعات متداول در مورد این روش کاملاً طبیعی است. اما این ترس به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه است. امروزه این نوع جراحی بسیار کم خطرتر از روش های قدیمی بوده و نسبت به آن ها کمتر تهاجمی هستند.

بیشتربخوانید... لاغری ران پا با ورزش

خطر مرگ در جراحی لاغری! از شایعه تا واقعیت

به جرأت می توان گفت که خطر مرگ در اثر چاقی و بیماری های مرتبط با آن بسیار بیشتر از خطر مرگ در حین عمل جراحی لاغری است. در این زمینه تحقیقات متعددی نیز انجام شده است که نشان می دهد افراد چاق 29 درصد بیشتر از افرادی که جراحی لاغری انجام داده اند مستعد مرگ می باشند. بیماری های مزمنی همچون سرطان و بیماری های قلبی مهمترین علت مرگ افراد چاق هستند. لازم به ذکر است که بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی از جمله دیابت، سرطان و بیماری های قلبی عروقی پس از جراحی لاغری بهبود می یابند.

بیشتربخوانید... عکس لاغری انگیزشی

جراحی لاغری چه مزایایی دارد؟

افزایش اعتماد به نفس و انرژی کاهش احساس گرسنگی و کاهش اشتها افزایش علاقه به حضور در اجتماع و گروه های مختلف ورزشی، هنری و… بهبود بیماری های مرتبط با چاقی کاهش نیاز یا عدم نیاز به داروهای بیماری های مرتبط(طبق تحقیقات انجام شده افراد دیابتی که عمل جراحی لاغری انجام داده اند پس از عمل نیاز به انسولین بسیار کمتری خواهند داشت) با تمام این مزایا باید بدانید که جراحی لاغری معجزه نیست. پس از جراحی نیز باید رژیم غذایی مناسبی داشته و سبک زندگی سالم را انتخاب نمایید. برخی افراد تصور می کنند که پس از جراحی لاغری می توانند هرچیزی که قبل از این در رژیم غذایی آن ها ممنوع بوده است را با خیال راحت میل کنند! این تصور کاملاً غلط است. جراحی لاغری راهی برای عملکرد بهتر رژیم غذایی و ورزش است نه جایگزین آن ها. مقدار کاهش وزن، ماندگاری آن، میزان بهبود کیفیت زندگی و امنیت فرد پس از جراحی معیارهایی هستند که پس از اتمام جراحی مورد بررسی قرار می گیرند. پس بعد از جراحی کار تمام نمی شود بلکه وارد مرحله ای جدید خواهید شد.

بیشتربخوانید... لاغری با زیره سبز یا سیاه

جراحی لاغری چه معایبی دارد؟

پس از جراحی ممکن است بیمار مدام حالت تهوع و استفراغ داشته باشد که در این صورت باید سریعاً به پزشک مراجعه نموده و درمان دارویی را شروع کند. بیمار نمی تواند برخی غذاها را بخورد. بیهوشی و داروهای آن عوارضی دارند که در برخی موارد بسیار شدید هستند. خطرات بیهوشی در حین عمل بیمار را تهدید می کند. ممکن است مری پس از عمل ورم کند. در برخی موراد معده مسدود می شود. گاهی اوقات نتیجه عکس خواهد شد و به جای کاهش وزن فرد دچار اضافه وزن می شود و یا هیچ گونه کاهش وزنی نخواهد داشت. عفونت دیگر خطری است که بیمار را تهدید می کند.

منبع: لاغری جیم جو

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:33 نظرات (0)

قیمت ایمپلنت دندان

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟ با بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در کرج همراه باشید.

کاشت دندان چیست

 کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.  

مقایسه دندان طبیعی و ایمپلنت دندان

 دندان های جایگزین از طریق ایمپلنت دندان ، متناسب با دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. در واقع ایمپلنت ها ظاهری مانند دندان های طبیعی تان را دارند و بسیار سخت است که کسی متوجه شود که شما کاشت دندان انجام دادید. با این حال کاشت دندان می‌تواند برای هر فردی گزینه مناسبی نیست.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:   آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

 قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

منبع: دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:29 نظرات (0)

چگونگی بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

زمانی که دستگاه‌های ارتودنسی بعد از چند ماه از دهان خارج می‌شود ناهنجاری به طورکامل درمان می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی بیمار است؛ چرا که ناهنجاری دهان و دندانش رفع شده و طرح لبخند بسیار جذاب و دل‌نشین تری پیدا کرده است. البته پس از برداشتن براکت‌ها و بریس های ارتودنسی، یک مشکل اساسی پیش می‌آید و آن هم این است که دندان‌ها تغییر رنگ داده و جای بریس ها بر روی دندان‌ها مانده و لکه و تیره شده است. به‌راستی دلیل این تغییر رنگ و لک شدن‌ها پس از برداشتن دستگاه ارتودنسی چیست؟

بیشتربخوانید... درمان ارتودنسی

آیا امکان از بین بردن این لک‌ها و تیرگی‌ها پس از انجام کامل ارتودنسی وجود دارد؟ چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ ما در این مقاله از کلینیک ترمیم و زیبایی دندان سعی داریم به (سفید کردن دندان) بلیچینگ بعد از ارتودنسی بپردازیم.

بیشتربخوانید... مراحل ارتودنسی

بلیچینگ دندان پس از ارتودنسی

به سفید کردن دندان و از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌های دندان بلیچینگ می گویند و بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی عبارت است از سفید کردن و از بین بردن لک‌هایی که در زمان استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی به وجود آمده‌اند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی ثابت

انواع روش‌های بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

 برای سفید کردن و از بین بردن لکه‌ها و تیرگی‌های دندان‌ها بعد از ارتودنسی راه‌های گوناگونی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی در این روش ابتدا با استفاده از مواد خاصی، از لثه‌ها و دهان محافظت می‌شود و بعد از آن ماده مخصوص بلیچینگ با غلظت بالا روی دندان‌ها گذاشته می‌شود و فرآیند بلیچینگ دندان شروع می‌شود.
 • بلیچینگ دندان در خانه در این روش ابتدا از فک و دندان شما قالب گیری به عمل می‌آید و سپس یک جفت‌تری شفاف به شما داده می‌شود که به میزان موادی که لازم است روی دندان شما بماند تا شفاف و سفید شود، بین دندان و تری فضای لازم تعبیه شده و بعد از آن ماده سفید کننده را به شما تحویل می‌دهد تا طبق دستورات لازم در خانه مورد استفاده قرار دهید.
 • بلیچینگ دندان با استفاده از طب سنتی و گیاهی در طب سنتی و گیاهی درمان‌های مؤثری برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که ما در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

منبع: دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:27 نظرات (0)

ارتودنسی و سردرد

ارتودنسی و سردرد ، داشتن سردرد و حتی سردرد های میگرنی ناتوان کننده می تواند نتیجه درمان ارتودنسی باشد. سردرد، می تواند به بقیه صورت، گردن و سر اثر بگذارد و در مکان هایی به ظاهر غیر مرتبط مانند اطراف چشم، درد ایجاد شود. داشتن این نوع درد طبیعی است، البته به طرز باور نکردنی نادر و علل آن به اندازه وسایل موجود برای بهبود اوضاع متنوع است. با بهترین متخصص ارتودنسی در تهران همراه باشید.

بیشتربخوانید... فاصله بین دندان های بالا

میگرن ناشی از بریس های خیلی محکم

اگر بریس های شما خیلی محکم باشد، ممکن است اعصاب شما را بکشد و بافت واقعی را که به صورت شما متصل می شود، کشش دهد. استخوان ها ممکن است نشانه نارضایتی آن ها از درد باشد. عصب آلوئول نیز می تواند احساس کشش کند و سیگنال هایی که در این زمان ارسال می کند، ممکن است به صورت سردرد یا حتی میگرن مداوم ظاهر شود. کشیده شدن عضلات صورت نیز می تواند شما را دچار سردرد کند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

میگرن ناشی از کمبود آب بدن

وقتی بریس ارتودنسی دارید، دهان شما بیشتر باز می شود و تمایل دارید که بیشتر از طریق دهان نفس بکشید. مساحت دندان های شما اکنون بزرگ تر شده که ممکن است بسته شدن دهان شما را کمی سخت تر کند و با تمام آن نیرویی که بر روی دندان های شما وارد می شود، بستن دهان تا آخر ممکن است راحت نباشد؛ بنابراین دهان شما خشک می شود و اگر آب مصرفی خود را دوباره جبران نکنید، ممکن است احساس سردرد کنید که اگر آن را نادیده بگیرید مزمن می شود.

بیشتربخانید... متخصص ارتودنسی در تهران

میگرن ناشی از اسپیسر ها

اسپیسرها بین مولر ها و پیش مولر ها قرار می گیرند و از این طریق فضایی در دندان ایجاد می کنند. این امر بعضا به منظور اطمینان از موفقیت در درمان ارتودنسی ضروری است و بسیار دردناک است و به گونه ای احساس می شود که یک لاستیک یا گیره فلزی به ضخامت یک سانتی متر بین دندان های شما گیر کرده است. این درد می تواند به راحتی به فک و پشت گوش شما اثر گذاشته و حتی میگرن ایجاد کند. راه حل می توانید کار هایی را برای کاهش علائم انجام دهید. علت درد، فاصله اسپیسر ها تا زمانی که لازم باشد دندان ها در جای خود قرار گیرند، ادامه خواهد یافت. برای تسکین درد از ماساژ گردن و صورت و برای تسکین درد های سردرد از ایبوپروفن یا تایلنول استفاده کنید.

منبع: ارتوبلاگ

netware بازدید : 2 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 12:6 نظرات (0)

چاقی کودکان

چاقی در کودکان مشکلی است که بعضی از کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. وزن کودکان چاق، نسبت به سن و قدشان، بیشتر از حد معمول است. چاقی در کودکان مشکلات زیادی را به بار می آورد؛ مشکلاتی مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا که از کودکی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه می یابند. بسیاری از کودکان چاق تا بزرگسالی نیز چاق باقی می مانند، به خصوص اگر یکی از والدین و یا هردو چاق باشند. چاقی در کودکی همچنین ممکن است موجب اعتماد به نفس ضعیف و افسردگی گردد. یکی از بهترین راهکارها برای کاهش چاقی در کودکان ، بهبود تغذیه و عادت های ورزشی کل خانواده است. درمان و جلوگیری از چاقی در کودکی، به سلامت فعلی و آینده ی فرزندتان کمک می کند.

بیشتربخوانید... درمان لاغری چانه

علائم چاقی در کودکان

هر کودکی که کمی اضافه وزن دارد لزوما چاق نیست. بعضی از کودکان استخوان بندی درشتی دارند. علاوه بر آن، کودکان به طور طبیعی مقدارهای متفاوتی از چربی را در مراحل مختلف رشد در بدن خود دارند. پس تنها با نگاه کردن نمی توان تشخیص داد که اضافه وزن کودک ناشی از یک مشکل در سلامتی وی است یا خیر. شاخص توده ی بدنی یک راهنمای آماری وزن نسبت به قد، و معیار پذیرفته شده ی اضافه وزن و چاقی است. پزشک کودک شما می تواند با استفاده از این شاخص، نمودار رشد و در صورت لزوم، از طریق دیگر آزمایش ها مشخص کند که آیا کودک اضافه وزن و مشکلات متعاقب آن را دارد یا خیر.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

چه چیزی باعث چاقی در کودکان می شود؟

 • عوامل ژنتیکی
 • بی تحرکی فیزیکی
 • الگوهای غذایی ناسالم و یا ترکیبی از این عوامل

چرا کودکان و نوجوانان درگیر چاقی و اضافه وزن می شوند؟

 در ایالات متحده آمریکا، چاقی در کودکان یک مساله ی رایج است و تقریبا یکی از هر سه کودک و نوجوان اضافه وزن دارد. کودکان چاق هرچه بزرگتر می شوند، سلامتی شان در معرض مشکلات جدی تری همچون موارد زیر قرار می گیرد. بیماری های قلبی دیابت فشار خون بالا کلسترول بالا آسم آپنه خواب برخی از انواع سرطان چاقی مفرط می تواند باعث بیماری های کبدی و آرتروز شود. کودک چاق ممکن است احساس بدی نسبت به هیکل خود داشته باشد و انزوا طلب شود.  این احساسات می تواند در یادگیری، دوست یابی و تعامل کودک با دیگران نیز مداخله کند.

بیشتربخوانید... لاغری سریع

از کجا بفهمم که فرزندم اضافه وزن دارد؟

 کودک در طول رشد خود تغییرات وزنی را تجربه می کند که امری طبیعی است. بنابراین، تشخیص اینکه آیا فرزند شما چاق است برایتان دشوار خواهد بود. اگر نگران وزن فرزندتان هستید، برای سنجش وزن وی با پزشک خانوادگی خود صحبت کنید. دکتر با اندازه گیری شاخص توده ی بدنی بر مبنای قد و وزن می تواند چاقی یااضافه وزن کودک را تشخیص دهد.

منبع: جیم جو

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 12:1 نظرات (0)

دلایل بلیچینگ بعد از ارتودنسی

زمانی که دستگاه‌های ارتودنسی بعد از چند ماه از دهان خارج می‌شود ناهنجاری به طورکامل درمان می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی بیمار است؛ چرا که ناهنجاری دهان و دندانش رفع شده و طرح لبخند بسیار جذاب و دل‌نشین تری پیدا کرده است. البته پس از برداشتن براکت‌ها و بریس های ارتودنسی، یک مشکل اساسی پیش می‌آید و آن هم این است که دندان‌ها تغییر رنگ داده و جای بریس ها بر روی دندان‌ها مانده و لکه و تیره شده است. به‌راستی دلیل این تغییر رنگ و لک شدن‌ها پس از برداشتن دستگاه ارتودنسی چیست؟ آیا امکان از بین بردن این لک‌ها و تیرگی‌ها پس از انجام کامل ارتودنسی وجود دارد؟ چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ ما در این مقاله سعی داریم به (سفید کردن دندان) بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی بپردازیم. با بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی همراه باشید.

بیشتربخوانید... عکس ارتودنسی دو دندان جلو

دلایل تغییر رنگ دندان‌ها

زرد شدن دندان‌ها بعد از استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی یک مشکل رایج و در عین حال طبیعی است. بریس ها به خودی خود باعث تغییر رنگ دندان‌ها و ایجاد لک و تیرگی نمی‌شود؛ بلکه عدم رعایت صحیح و اصولی نکات بهداشتی است که باعث ایجاد این مشکل می‌شود. دلایلی که باعث تغییر رنگ دندان و ایجاد لک و تیرگی دندان‌ها بعد از ارتودنسی می‌شوند، عبارت‌اند از:

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

 ۱. عدم رعایت صحیح و اصولی نکات بهداشتی دهان و دندان

 ۲. عدم استفاده از مسواک و نخ دندان بعد از هر وعده غذایی در مدت درمان ارتودنسی

 ۳. استفاده از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های رنگی مثل نوشابه و قهوه  در مدت درمان ارتودنسی

 ۴. کشیدن سیگار و استعمال دخانیات در مدت درمان ارتودنسی

 ۵. انباشته شدن جرم و باکتری در پشت پلاک‌ها و سیم‌های ارتودنسی و عدم نظافت آن‌ها

بیشتربخوانید... ارتودنسی سریع چیست

 بلیچینگ دندان پس از ارتودنسی

به سفید کردن دندان و از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌های دندان بلیچینگ می گویند و بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی عبارت است از سفید کردن و از بین بردن لک‌هایی که در زمان استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی به وجود آمده‌اند.

منبع: ارتودنتیست

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 11:56 نظرات (0)

قیمت ایمپلنت دندان در چه حدود است؟

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟

بیشتربخوانید...  دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

کاشت دندان چیست

کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی هزینه

مزایای ایمپلنت دندان

 آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

ایمپلنت دندان چه خطراتی دارد

 • عفونت
 • آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی
 • آسیب های عصبی
 • در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

منبع: لاچینه­

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 11:49 نظرات (0)

ارتودنسی فوری چیست ؟

اگر شما دندان هایی نامرتب و به هم ریخته داشته باشید، به احتمال زیاد به دنبال راه حلی برای اصلاح و مرتب کردن آن ها هستید؛ زیرا وجود دندان هایی به هم ریخته و نامرتب، علاوه بر زیبایی ظاهر و لبخند شما، هم‌چنین می‌توانند سلامت دهان و دندان های شما را به خطر بیندازند و دندان های شما را در معرض پوسیدگی و خرابی قرار دهند.

راه حلی به اسم ارتودنسی فوری وجود دارد؟

انجام ارتودنسی روی دندان ها، بسته به عوامل متعددی، ممکن است از شش ماه تا سه سال طول بکشد و به هیچ عنوان راه حلی برای انجام ارتودنسی در مدت زمان کمتر از شش ماه وجود ندارد. در نتیجه هیچ ارتودنسی فوری کمتر از شش ماه انجام نمی‌شود و هیچ راهی برای دور زدن طول دوره درمانی وجود ندارد. ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، یکی از انواع ارتودنسی ها است که در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها انجام می‌شود.

بیشتربخوانید... سریعترین ارتودنسی دندان

ارتودنسی اینویزیلاین

 ارتودنسی دندان نامرئی یا اینویزیلاین، یک نوع ارتودنسی است که با استفاده از بریس های متحرک انجام می‌شود. بریس هایی که برای انجام ارتودنسی اینویزیلاین استفاده می‌شوند، شبیه قالب هایی هستند که از جنس نوعی پلاستیک شفاف، بی رنگ و ژله ای ساخته می‌شوند. به دلیل ساختار شفاف این بریس ها، در زمان صحبت کردن یا خندیدن به راحتی توسط مخاطب قابل تشخیص نیستند و به همین دلیل به آن ها بریس های نامرئی یا شفاف گفته می‌شود. این بریس ها با سرعت و فشار بیشتری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، دندان ها را جا به جا  و آن ها را به محل صحیح خود هدایت می‌کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دو دندان جلو چیست

طول دوره درمان با ارتودنسی اینویزیلاین

 طول دوره درمان با بریس های شفاف ارتودنسی اینویزیلاین در بیماران مختلف متفاوت است. کوتاه یا بلند شدن این دوره درمانی در بیماران مختلف، تحت تاثیر عوامل متعددی است. به طور کلی طول دوره درمان با ارتودنسی اینویریلاین می‌تواند از شش تا هجده ماه متغیر باشد. عوامل تاثیرگذار بر طول این دوره عبارتند از:

 • سن بیمار
 • نوع ناهنجاری
 • شدت ناهنجاری
 • میزان مراقبت بیمار از بریس ها و دندان ها
 • میزان رعایت دستورالعمل های دندانپزشک توسط بیمار

چه بیمارانی مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند؟

به دلیل شفاف بودن بریس ها و کوتاه تر بودن طول دوره درمانی این نوع ارتودنسی، نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، این روش طرفداران زیادی دارد. اما باید توجه داشت که این روش درمانی برای درمان تمامی مشکلات و ناهنجاری ها مناسب نیست و همه بیماران مجاز به استفاده از آن نیستند. تنها بیمارانی که مبتلا به ناهنجاری های خفیف تا متوسط فک و دندان ها هستند، مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند و مشکلات و ناهنجاری های شدید دندانی را نمی‌توان با کمک بریس های نامرئی اینویزیلاین درمان کرد.

منبع: orthodentist.ir

netware بازدید : 3 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:19 نظرات (0)

بریس چیست و چه طور باعث حرکت دندان ها در ارتودنسی می شود؟

پاسخ بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران به این سوال :

برای درک بهتر چگونگی حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است با انواع دستگاه های ارتودنسی متحرک وارتودنسی ثابت و نحوه تعامل و همکاری آن‌ها برای اصلاح نامنظمی دندان ها آشنا شویم. برای اینکه شما بتوانید از طریق ارتودنسی دندان صاحب یک طرح لبخند زیبا شوید از دستگاه های مختلفی برای هماهنگ شدن فک و دندان‌های شما استفاده می‌شود. مهم‌ترین دستگاه ارتودنسی بریس است. بریس‌ها خود از اجزای مختلفی تشکیل شده است که همه اجزا در کنار هم به صاف شدن دندان ها کمک می‌کنند. این اجزاء عبارتند از:

بیشتربخوانید... پستانک ارتودنسی ژله ای

 • براکت ها
 • باند
 • سیم قوس دار ارتودنسی
 • کش ها و نوارهای ارتودنسی

 براکت ارتودنسی

 براکت‌ها تکه‌های کوچک مربعی شکلی هستند که از جنس سرامیک یا فلز هستند. متخصص ارتودنسی با بهره‌گیری از دانش و مهارت کافی در این زمینه، آنها را به طور مستقیم به وسیله چسب به سطح جلو یا پست دندان ها (باندینگ ارتودنسی) متصل می‌کند. براکت‌ها مسئول انتقال نیرو از سیم قوس دار ارتودنسی به دندان ها و ریشه آن ها و در نهایت و حرکت دندان ها هستند.

بیشتربخوانید... فاصله بین دندان ها

باند ارتودنسی

 باندها در ارتودنسی نقش محاصره دندان را به عهده دارند. آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند و به عنوان لنگر برای براکت‌ها محسوب می‌شوند. به طور معمول یک گروه باند دارای یک قلاب ارتودنسی و لوله در سمت گونه و یک دکمه درسمت زبان هستند. باندها با چسب به روی دندان ها چسبانده می شوند تا مقاومت لازم را در برابر نیروهای سنگین داشته باشند.

سیم قوس دار ارتودنسی

سیم قوس دار ارتودنسی عملا مسئول حرکت دندان ها در ارتودنسی هستند.  از آرچ وایر یا سیم قوس دار ارتودنسی برای تحریک کردن ، هل دادن و حرکت دندان ها به هدف از پیش تعین شده استفاده می کنند. آرچ وایر از شیار های براکت ها عبور کرده و به دندان های مورد نظر نیرو وارد می کند.

کش ها و نوارهای پلاستیکی

 الاستیک ها یا کش ارتودنسی باندهای پلاستیکی هستند که ممکن است با اتصال به براکت های قلاب دار بین دو براکت قرار میگیرند. از این الاستیک ها یا کش های ارتودنسی برای به حرکت در آوردن دندان ها د جهات خاص کمک گرفته میشود. کش های ارتودنسی در رنگ های مختلفی وجود دارند و به استفاده از آن ها در طی درمان ارتودنسی رنگی گفته می‌شود.

منبع: orthoblog.ir

netware بازدید : 3 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:15 نظرات (0)

تعداد صفحات : 10

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 10
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 38
 • بازدید ماه : 137
 • بازدید سال : 732
 • بازدید کلی : 732