loading...

cafesalamat

دندانپزشک زیبایی کیست و انواع مختلف ترمیم چیست؟

وظیفه یک دندانپزشک ترمیمی خوب  ترمیم و درمان دندان های ما است. هنگامی که دندان های ما شرایط بدی دارد. مثلا شکسته است، خراب شده است و… نیاز ما به دندان پزشک ضروری خواهد بود. دندانپزشک زیبایی باعث زیبایی دندان و در نتیجه زیبایی لبخند شما می‌شود. دندان های خراب شده یا از دست رفته را می‌توان با تاج، ایمپلنت، دندان مصنوعی جزئی یا کلی ترمیم کرد.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی در سال 1401

دندانپزشک زیبایی کیست؟

 دندانپزشک زیبایی به دنبال زیبایی هر چه بیشتر دندان شما است. شما برای داشتن بدن سالم و لبخند زیبا نیاز به دندان های سالم و زیبا دارید. دندانپزشک زیبایی علاوه بر درمان آسیب های وارد شده به دندان های شما، اقدامات زیبایی را هم انجام می‌دهد. دندانپزشکان زیبایی باید در زمینه کاری خود متخصص باشند.

تفاوت بین دندانپزشک عمومی و زیبایی

 همانطور که گفته شد دندانپزشکی شامل رشته های مختلفی است. از محبوب ترین تخصص‌ها در  دندانپزشکی می‌توان به عمومی و زیبایی اشاره کرد. در بیشتر موارد، بیمارانی که نیاز به کار دندانپزشکی دارند یا می‌خواهند ببینند که  آیا دچار پوسیدگی دندان  شده اند ؟

تفاوت قیمت بین متخصصان

 این احتمال وجود دارد که متخصصان دندانپزشکی با این که از روش درمان یکسان استفاده می‌کنند تفاوت قیمت داشته باشند. به عنوان مثال، هم دندانپزشک عمومی و هم دندانپزشک زیبایی مهارت های لازم برای پر کردن پوسیدگی را دارند. دندانپزشکان زیبایی که نگران طرح لبخند بیمار هستند، به احتمال زیاد به مواد پر کننده کامپوزیت که متناسب با رنگ دندان موجود بیمار هستند، اعتماد می‌کنند. از آنجا که پر کردن کامپوزیت گرانتر از پر کردن آمالگام است، قیمت دریافت آن‌ها بالاتر خواهد بود. در ادامه بعضی از روش‌های درمانی و زیبایی را معرفی و بررسی کرده‌ایم.

بیشتربخوانید... لمینت دندان متحرک

سفید کردن دندان‌ها

سفید شدن دندان( بلیچینگ دندان)  یکی از ساده ترین و کم هزینه ترین راه‌ها برای زیبایی لبخند شما است. شما می‌توانید دندان‌های خود را در خانه یا دندانپزشکی سفید کنید. شما می‌توانید از خرده فروشی‌ها ژل، محلول‌های سفید کنند خریداری کنیدو به سادگی در خانه از آن‌ها استفاده کنید.

کاشت دندان چیست؟

ایمپلنت مصنوعی جایگزین دندان است. هنگامی که دندانی را از دست می‌دهیم. برای این که بین دندان‌ها فاصله ایجاد نشود و دندان‌ها حرکت نکنند. ما باید بین دندان ها، یک دندان قرار دهیم. ایمپلنت دارای یک ریشه است که به استخوان فک متصل می‌شود. همچنین روی آن هم تاج دندان قرار می‌گیرد. جنس ایمپلت از تیتانیوم است.

بیشتربخوانید... ارتودنسی یا لمینت

بریج دندان چیست؟

بریج برای فقدان دندان استفاده می‌شود. بریج از چندین تاج تشکیل شده است. بنابراین، تفاوت بین تاج و پل در این است که دندان اول فقط می‌تواند یک دندان را جایگزین کند در حالی که پل جایگزین چندین دندان می‌شود. پل را می‌توان توسط دندان های کناری یا  ایمپلنت حمایت کرد.

ارتودنسی دندان

 به لطف پیشرفت فناوری،  ایجاد لبخند زیبا بسیار ساده شده است. امروزه برای هر گونه مشکلی راه حل وجود دارد. بنابراین هر مشکلی یک راه درمان دارد. برای اصلاح جایگاه دندان و فک از درمان های ارتودنسی استفاده می‌شود.

منبع: مجله ارتودنسی

netware بازدید : 4 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:20 نظرات (0)

دندانپزشکی در بارداری و نکات مهم پیشگیری

دندانپزشکی بارداری اهمیت ویژه ای دارد. در این دوران تغییرات زیادی از جمله افزایش وزن، حالت تهوع صبحگاهی، خستگی مفرط، افزایش اشتها، میل به مصرف مواد غذایی شیرین یا ترش و …. در بدن اتفاق می افتد. یکی از مهمترین تغییراتی که در این دوران ممکن است در بدن اتفاق بیافتد افزایش احتمال عفونت و التهاب لثه ها است. در ادامه این مقاله با مجله ارتودنسی همراه باشید تا شما را در رابطه با دندانپزشکی در دوران بارداری راهنمایی کنیم.

چه عواملی باعث بروز درد دندان در بارداری می شوند؟

شاخص ترین علل عبارتند از: تورم، التهاب لثه ها و پوسیدگی دندان ها. برخی دیگر از علل دندان دردر در دوران بارداری می توانند شامل موارد زیر گردند:

بیشتربخوانید... مراحل درمان ارتودنسی

عفونت لثه

تغییرات هورمونی که در دوران بارداری اتفاق می افتند می توانند منجر به التهاب و تورم لثه ها نیز شوند. التهاب لثه احتمال عفونت لثه، بیماری های دندانی، بوی بد دهان و آبسه را افزایش می دهد. التهاب لثه در دوران بارداری کاملاً متداول و شایع بوده و بیش از نیمی از بانوان باردار آن را تجربه می کنند.

کمبود کلسیم

 استخوان های جنین برای رشد نیاز به کلسیم دارند و این کلسیم از بدن مادر تأمین می شود بنابراین بانوی باردار در این دوران به کلسیم بیشتری نیاز دارد. اغلب بانوان باردار حتی با وجود مصرف مکمل ها نیز از کمبود کلسیم رنج  می برند. کمبود کلسیم باعث تضعیف و از بین رفتن مینای دندان می شود که با پوسیدگی، دندان درد و نیاز به کشیدن دندان همراه خواهد بود.

تهوع صبحگاهی

 در هنگام تهوع صبحگاهی اسید معده وارد دهان خواهد شد. دندان ها در معرض این اسید قرار گرفته و دچار پوسیدگی می شوند.

تغییر در رژیم غذایی

 رژیم غذایی در دوران بارداری به طور طبیعی تغییر می کند. فرد به نوشیدن شیر بیشتر و مصرف مواد حاوی قند نیاز خواهد داشت. این امر باعث پوسیدگی دندان ها شده و نیاز به مراقبت بیشتر از دندان ها به منظور کنترل پوسیدگی را افزایش می دهد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دندان نامرئی

مصرف دارو در دوران بارداری

 برای درمان دندان درد داروهای زیادی در دسترس می باشند اما مصرف بسیاری از این داروها در دوران بارداری توصیه نمی شود به عنوان مثال اکسی کدون می تواند باعث ایجاد نقص در جنین شود بنابراین باید برای برطرف کردن درد دندان در دوران بارداری حتماً با پزشک مشورت نموده و برای رفع عفونت نیز از آنتی بیوتیک ها استفاده نمایید. نکته : بهتر است در دوران بارداری از انجام درمان های ترمیم و زیبایی دندان ( ایمپلنت دندان ، لمینت دندان و...) تا پایان دو ره بارداری جلوگیری شود.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی در سال 1401

netware بازدید : 4 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:14 نظرات (0)

کالری چیست و چه اهمیتی دارد؟

کالری در اصل یک واحد انرژی است و میزان یا سطح انرژی را نشان می‌دهد. و زمانی‌که در علوم ورزشی و تغذیه صحبت از کالری می‌شود، منظور انرژی دریافتی از طریق مواد غذایی به داخل بدن و یا انرژی مصرف شده به ازای انجام فعالیت های بدنی است.

بیشتربخوانید... شاخص توده بدنی

یک مثل ساده برای درک بهتر مفهوم کالری

بیایید برای درک بهتر مفهوم کالری، یک مثال ساده را بررسی کنیم. ما یک ماشین را مثال می‌زنیم. ماشینی که برای روشن شدن و حرکت کردن نیاز به سوخت دارد. ما فرض می کنیم که سوخت ماشین، بنزین است. در داخل ماشین، سازوکارهایی وجود دارد که بنزین را مصرف کرده و انرژی لازم برای روشن شدن و حرکت را فراهم می کند. انرژی که از سوختن بنزین به دست میاید چیزی مشابه با کالری است. چیزهایی که ما میخوریم در نقش سوخت هستند. در واقع همان بنزینی هستند که وارد باک خودرو می شود. مواد غذایی مصرفی ما، هر کدام مقادیری انرژی در خود ذخیره دارند و بعد از خورده شدن توسط سازوکارها و فعالیت سلول های داخل بدن، انرژی داخل آن ها آزاد شده و توسط سلول ها مصرف می شود تا آن ها بتوانند فعالیت های حیاتی بدن ما را انجام دهند. پس زمانی که گفته می شود یک موز برابر با ۱۰۰ کالری انرژی دارد یعنی مصرف این موز می تواند ۱۰۰ واحد انرژی به بدن ما بدهد. و زمانی که گفته می شود ۱۰ دقیقه پیاده روی ۲۰۰ کالری انرژی نیاز دارد، یعنی به ازاری فعالیت پیاده روی که ما انجام می دهیم نیاز است ۱۰۰ کالری از مجوع انرژی که داریم را مصرف کنیم.

 انرژی که دریافت می کنیم کجا می رود؟

این انرژی که توسط سلول های بدن از مواد غذایی جدا شده به ۳ شکل مورد استفاده قرار میگیرد. ۱۰ درصد از آن صرف گوارش ۲۰ درصد برای انجام فعالیت های جسمانی مثل راه رفتن و … و ۷۰ درصد باقیمانده نیز صرف انجام فعالیت های سلول ها به منظور حفظ بقاء و انجام عملکرد در بافت های حیاتی بدن می شود این یعنی ما برای حفظ حیات خود نیاز داریم که ۷۰ درصد تمام انرژی که دریافت می کنیم را تقدیم سلول های بدن کنیم. و اصولا این ۷۰ درصد است که برای ما اهمیت حیاتی دارد و به آن اصطلاحا نرخ متابولیسم و سوخت و ساز گفته می شود.

بیشتربخوانید... bmi مناسب برای عمل اسلیو

نرخ متابولیسم چیست؟

 نرخ متابولیسم یعنی مقدار انرژی مورد نیاز بدن که صرفا برای زنده ماندن و کار کردن بدن لازم است. ما بر اساس این نرخ، می توانیم مشخص کنیم که روزانه باید چقدر کالری دربافت کنیم. که البته مقدار آن بر اساس جنسیت متفاوت است.

انسان ها حداقل به چه مقدار کالری نیاز دارند؟

برای مثال مردان باید در روز حداقل ۲۵۰۰ کالری دریافت کنند تا بتوانند انرژی لازم برای فعالیت سلول ها و ارگان های حیاتی بدن را تامین کنند. زنان نیز باید دست کم ۲۰۰۰ کالری در روز برای این منظور دریافت کنند.

netware بازدید : 4 سه شنبه 21 تير 1401 زمان : 10:25 نظرات (0)

دانستی های ارتودنسی لاغری صورت

ارتودنسی لاغری صورت چگونه است؟ شما بر روی دندان های خود بریس می گذارید که ظاهر بهتری پیدا کنید. اگر می خواهید صورت خود را بهبود ببخشید، ممکن است تعجب کنید. “آیا ارتودنسی دندان باعث لاغری صورت شما می شود؟” بریس ها می توانند چهره شما را تغییر دهند و ظاهر شما را بهبود بخشند. بریس ها ظاهر استخوان گونه، لب ها، دهان و فک شما را بهتر می کنند؛ همچنین به بهبود جویدن کمک می کند. با این حال، اگر به یک ارتودنتیست بامجوز برای درمان ارتودنسی مراجعه می کنید، دلیلی وجود ندارد که بریس ها صورت شما را خراب کنند.

آیا با ارتودنسی صورت را بهبود می بخشید؟

بریس ها با هم ترازی دندان های کج، بستن فاصله بین دندان ها، اصلاح عدم تقارن یا رفع اوربایت، آندربایت و اپن بایت صورت شما را بهبود می بخشند. هنگامی که یک اوربایت دارید، صورت شما فرورفته به نظر می رسد؛ در حالی که وقتی یک زیربند دارید، فک پایین شما برجسته به نظر می رسد. بنابراین، ما در مواردی از این دست انتظار تغییر چهره را داریم. اگر مجبور باشید دندان هایتان را از هم دور یا شلوغ کنید، ممکن است لبخند شما خیلی خوب به نظر نرسد. بریس ها می توانند به بهبود هم ترازی دندان ها و همچنین صورت و لبخند شما کمک کنند. برخی از افراد عدم تقارن صورت دارند. در حالی که گروهی از افراد به دلیل برخی دندان ها و شرایط فک با مشکلات عملکردی مانند جویدن روبه رو هستند. بریس ها می توانند این مشکلات را برطرف کرده و شرایط را بهبود بخشند. وقتی با مشکلات ارتودنسی روبه رو می شوید، ممکن است صورت، فک، لب ها، گونه و دهان شما زیبا به نظر نرسد. اگر دستورالعمل متخصص ارتودنسی را دنبال کنید، بریس ها همه این موارد را بهبود می بخشد.

بیشتربخوانید... هزینه روکش دندان

در اینجا وضعیتی وجود دارد که بریس ها می توانند اصلاح و بهبود یابند

 • دندانهای شلوغ
 • دندانهای نامرتب یا کج
 • شکاف بین دندان ها
 • فاصله خط وسط
 • اوربایت
 • زیر بایت
 • اپن بایت
 • حالت لب ها
 • لبخند
 • استخوان گونه یا فک بالا
 • استخوان فک پایین و خط فک
 • عدم تقارن

عوامل موثر در ارتودنسی و تغییر چهره

 • سن
 • وضعیت سلامت دهان و دندان
 • تراکم استخوان
 • رعایت دستورالعمل ارتودنسی
netware بازدید : 3 سه شنبه 21 تير 1401 زمان : 10:22 نظرات (0)

ارتودنسي دندان ايمپلنت شده

افرادی که قصد صاف کردن دندان های خود را دارند و یک یا چند دندان به علت های مختلفی مانند پوسیدگی یا ضربه از دست داده اند برای درمان احتیاج به ارتودنسی دندان ایمپلنت شده دارند یعنی هر دو را با هم انجام دهند. ایمپلنت شامل یک قسمت پیچی از جنس تیتانیم است که دندانپزشک آن را درون استخوان فک پیچ می کند و قسمت دوم روکش پروتزی یا همان تاج دندان مصنوعی است که قابلیت قابلیت های ظاهری و حسی دندان را دارد و روی قسمت تیتانیمی قرار می گیرد.‌

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی

ازجمله مزایای ایمپلنت:‌

 • ظاهری زیبا را ایجاد میکند.‌
 • قدرت تکلم را بهبود می بخشد.‌
 • جویدن غذا را راحت تر می کند.‌
 • دوام بالایی دارد.‌

معایب استفاده از ایمپلنت در ارتودنسی‌

 • ایمپلنت دندان هزینه بالایی دارد.‌
 • دندان های ایمپلنت مادام العمر نیستند.‌
 • بیماران دیابتی عموما نتیجه خوبی از ایمپلنت دندان ندارند.‌
 • در صورت نا مرغوب بودن جنس ایمپلنت دندان مصنوعی می شکند.‌
 • اگر بیمار بهداشت دهان را رعایت نکند لثه تحلیل می شود که این امر منجر به آشکار شدن ریشه ایمپلنت می شود.

‌ درمان ارتودنسی بدون ایمپلنت‌

 گاهی با توجه به توان متخصص ارتودنسی امکان استفاده از ارتودنسی در دندان هایی با فاصله زیاد بدون استفاده از ایمپلنت وجود دارد و بیماران با ارتودنسی دندان بدون استفاده از ایمپلنت دندان های خود را صاف و منظم می کنند. در برخی از بیماران برای ایجاد فضای مناسب کار گزاری ایمپلنت از ارتودنسی استفاده می کنند تا دندان های طبیعی در جای خود قرار بگیرند.‌

بیشتربخوانید... روکش دندان

درمان ارتودنسی با ایمپلنت

‌ گاهی استفاده از ایمپلنت قبل از ارتودنسی مناسب تر است. در این حالت اگر دندان های کناری ایمپلنت باشند ولی دندان های مورد نظر ارتودنسی نباشند پس قبل از ارتودنسی بهتر است از ایمپلنت استفاده شود یا میتوان گفت که ایمپلنت دندان و ارتودنسی دندان با هم تحت شرایطی ممکن هستند. در حالی که ایمپلنت ها به استخوان فک جوش خورده باشند پس با ارتودنسی نمی توان آن ها را جابجا کرد. گاهی از دندان ایمپلنت به عنوان لنگرگاه در ارتودنسی استفاده می شود تا سایر دندان ها در ردیف خود صاف شوند؛ اما باید توجه داشت که هنگام ارتودنسی از هر نوع چسبی روی تاج دندان ایمپلنت استفاده نشود و راه حل دیگر بجای چسب ها وجود دارد که در ارتودنسی از کلیر و پلاستیک استفاده می شود و احتیاجی به چسب ندارد.‌

netware بازدید : 13 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 12:15 نظرات (0)

عمل های رایج و پر طرفدار لاغری

چندین سال پیش عمل باندینگ معده یکی از پرطرفدارترین عمل های جراحی چاقی در جهان بود. اما چند سالی است که به لطف تجهیزات لاپاراسکوپی و تحقیقات گسترده، عمل هایی مثل اسلیو معده، بای پس روده و یا معده و … جای خود را به باندینگ داده اند. هرچند که در عمل، تمامی این روش ها هدفی جز لاغر شدن افراد و خلاص شدن از چاقی ندارند، اما بین آن ها تفاوت های بسیار زیادی وجود دارد. بر همین اساس هر کدام از عمل های لاغری اجر و قربت خاصی نزد افراد چاق دارند. یکی از پرتکرار ترین سوالات حال حاظر در حوزه جراحی لاغری این است که به راستی بهترین عمل لاغری چیست؟

۷ عمل رایج و پر طرفدار لاغری در جهان بر اساس آمار و ارقام و تمایل بیماران

عمل جراحی چاقی اسلیو معده

براساس اطلاعات انجمن جراحی متابولیک و باریاتریک آمریکا، در سال ۲۰۱۱، ۱۸ درصد تمام عمل های لاغری در جهان مربوط به عمل اسیلو معده بود و این آمار در در سال ۲۰۱۶ به طرز عجیبی به ۵۸ درصد رسید. یعنی ۵۸ درصد تمام عمل های لاغری در جهان به روش اسلیو صورت میگیرد. از این حیث بهترین روش لاغری میتواند اسلیو معده باشد.

عمل جراحی بای پس معده

به عمل جراحی بای پس معده روکس-اِن- وای گفته می‌شود. اگر به تصویر نگاه کنید متوجه می شوید که با انجام عمل بای پس، ظاهر بخشی از لوله گوارش که تغییر می‌کند شبیه به حرف Y در انگلیسی است. همانطور که از اسم این عمل پیدا است، ما در این روش جراحی، معده را دور می زنیم و کاری میکنیم که در عمل، مقدار غذایی که وارد معده میشود کم شده و سریع وارد روده شود. بیمارانی که تحت این عمل لاغری قرار میگیرند نزدیک به ۶۰ تا ۸۰ درصد از اضافه وزن خود را از دست می دهند.

بیشتربخوانید... تجربه کسانی که عمل اسلیو انجام داده اند

عمل جراحی بای پس روده

عمل بای پس روده در واقع ترکیبی از دو عملی است که در بالا معرفی شدند. در عمل بای پس معده ، ما بخش زیادی از معده را دور می زدیم و از مسیر گوارشی خارج میکردیم. در این عمل هم همین کار را میکنیم. با این تفاوت که به جای معده، بخش بزرگی از طول روده را از مسیر گوارش و جذب مواد مغذی خارج می کنیم. به عبارتی میانبر میزنیم.

عمل پلیکاسیون یا پلیسه معده

پلیسه معده جدیدترین روش جراحی لاغری است که اخیرا هوراداران زیادی به خود جذب کرده است. از مزایای عمل پلیسه معده در مقایسه با اسلیو و بای پس معده، این است که، ما در این عمل برشی روی معده نمیزنیم یا بخش هایی از آن را از بدن خارج نمیکنیم. در این روش حتی به روده ها هم دست نمیزنیم . به دلیل برگشت پذیر بودن، عمل پلیسه زدن معده میتواند مفید باشد و شاید در آینده شاهد پیشی گرفتن این عمل از سایر روش های جراحی لاغری باشیم. علاوه بر این، شاید ایمن ترین روش لاغری همین پلیسه زدن باشد. اما در حال حاظر استقبال مردم از عمل اسلیو بیشتر از این عمل است.

netware بازدید : 1 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 12:12 نظرات (0)

چگونه ارتودنسی دندان با کمترین هزینه داشته باشیم؟

چون معمولا کسانی که نیاز به درمان ارتودنسی دارند دندان هایی کج، نامرتب و ناهماهنگ دارند، تجربه ثابت کرده این افراد بیشتر از افرادی که دندان های صاف و منظم دارند به پوسیدگی دندان، از بین رفتن دندان، عفونت لثه و … مبتلا می شوند. اگر در طولانی مدت قصد درمان این مشکلات را داشته باشید، خواهید دید که چندین برابر هزینه ای که شما اکنون برای ارتودنسی دندان می پردازید را هزینه برطرف کردن این مشکلات خواهید کرد،  شما تنها یکبار با ارتودنسی از بروز این مشکلات پیشگیری خواهید کرد و در هزینه ها صرفه جویی می شود، پس ارتودنسی یک درمان گران نیست، بلکه صرف جویی در هزینه ها است.

بیشتربخوانید... هزینه ترمیم و زیبایی دندان

هزینه ارتودنسی چقدر است؟

هزینه ارتودنسی یکی از مهمترین مسائل در هنگام درخواست ارتودنسی است؛ با توجه به افزایش قابل ملاحضه هزینه‌ ارتودنسی در این روزها، داشتن آگاهی از هزینه ارتودنسی برای فردی که می‌خواهد ارتودنسی دیمون، ارتودنسی فک بالا یا ارتودنسی فک بالا و پایین، ارتودنسی سرامیکی و… انجام دهد، به امری مهم بدل می‌شود.

حداقل هزینه ارتودنسی

پیش از آن که به حداقل هزینه ارتودنسی بپردازیم، بهتر است از عوامل موثر بر هزینه ارتودنسی(قیمت ارتودنسی) آگاهی بیابیم؛ چرا که به عنوان مثال حداقل هزینه ارتودنسی نامرئی با حداقل هزینه ارتودنسی سرامیکی و حتی حداقل هزینه ارتودنسی فک بالا و حداقل هزینه ارتودنسی فک پایین با هم متفاوت است.

بیشتربخوانید... جرم گیری دندان

مهم ترین عامل اثر گذار بر قیمت ارتودنسی

می‌توان گفت نوع ارتودنسی که مدنظرتان است، مهم‌ترین عامل اثرگذار بر قیمت ارتودنسی یا هزینه ارتودنسی است. به صورت معمول، هزینه ارتودنسی ثابت که با براکت‌های معمولی یا براکت‌های رنگی صورت می‌گیرد، یک دهم تا یک پنجم هزینه ارتودنسی نامرئی است. مواد استفاده شده در هنگام ارتودنسی بر هزینه ارتودنسی و قیمت ارتودنسی اثر مستقیم دارد.

هزینه تقریبی ارتودنسی

 هزینه تقریبی ارتودنسی همان‌طور که برایتان شرح داده شد، به عوامل متفاوتی بستگی دارد؛ از جمله عوامل اثرگذار بر هزینه تقریبی ارتودنسی، می‌توان به نوع ارتودنسی مدنظرتان، فرم فعلی دندان‌هایتان و … اشاره نمود.

بیشتربخوانید... بلیچینگ

بهترین روش محاسبه هزینه ارتودنسی چیست؟

اگر شما به دنبال جواب این سوال هستید بهتر است بدانید که گزینه های مختلفی بر قیمت ارتودنسی و هزینه قطعی آن تاثیر می گذارد، بهترین راه برای محاسبه هزینه ارتودنسی مشاوره حضوری است تا بعد از ارزیابی تخصصی، قیمت دقیق ارتودنسی برای شما محاسبه شود.

منبع: https://www.lachine.ir/

netware بازدید : 1 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 12:8 نظرات (0)

روش هاي ارتودنسي دو دندان جلو

ارتودنسی دو دندان جلو می تواند در هر سنی انجام شود ولی اگر این اتفاق در سنین پایین تر بیفتد، به این دلیل که لثه ها و دندان های فرد هنوز حالت نرمی خود را حفظ کرده اند شکل گرفتن آن ها ساده تر است.

آشنایی با روش درمانی ارتودنسی دو دندان جلو ارتودنسی یکی از روشهای معمول برای برطرف کردن مشکل ظاهری دندان ها بوده و یکی از انواع آنها که در این مقاله به آن می‌پردازیم ارتودنسی دو دندان جلو است. تصور عموم مردم از ارتودنسی این است که باید حتماً تمام دندان ها را ارتودنسی کرد تا ظاهر و مشکلات آن برطرف شود در حالی که افرادی هم هستند که تمام دندان هایشان مرتب بوده و فقط دندان های جلویی آن ها مشکل ظاهری دارد. بنابراین می توانند این درمان را فقط روی ندان های جلویی خود انجام دهند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی اقساطی

در چه مواردی می توان از ارتودنسی دو دندان جلو استفاده کرد؟

جلو بودن بیش از حد دندان جلو

روی هم قرار گرفتن دندان های جلویی

کج شدن دندان های جلویی

در تمامی مواردی که گفته شد می توان با ارتودنسی دندان جلو مشکل را برطرف کرد همانطور که از نام این روش پیداست فقط دندان های جلویی ارتودنسی می‌شوند. معمولاً به مشکلی که نیاز به ارتودنسی دندان های جلو دارد مشکل دندان خرگوشی هم گفته می‌شود.

بیشتربخوانید... ارتودنسی بزرگسالان

عارضه های جلو بودن بیش از حد دندان

عارضه های دندانی مربوط به جلو زدگی دندان عبارتند از:

 • اورجت
 • اوربایت

اورجت و اوربایت عارضه هایی هستند که در واقع از نظر ظاهر به همدیگر خیلی شبیه اند و هر دو مشکل ایجاد شده در مورد دندان های جلویی هستند و فک بالا را درگیر می‌کنند. اما از نظر روند ایجاد شدن این مشکلات روی دندان، کاملاً با هم متفاوت هستند.

بیشتربخوانید... لمینت دندان متحرک

مراحل درمان جلوزدگی دندان با روش ارتودنسی

مانند تمامی روش های ارتودنسی دندان در روش ارتودنسی دو دندان جلو هم باید ابتدا بیمار یک مشاوره از پزشکان متخصص ارتودنسی بگیرد. بعد از انجام مشاوره و تشخیص متخصص ارتودنسی برای ترمیم جلو زدگی دندانها به روش ارتودنسی دندان جلو، ابتدا پزشک ارتودنسی از طریق عکسبرداری از وضعیت دندان و فک بیمار مطلع می شود. پس از آن تصمیم می‌گیرد که درمان چه زمانی آغاز شود و تا چه حد روی دندان باقی بماند در واقع همان طول درمان را مشخص می کند و اگر بیمار نیاز به روش های کمک کننده در کنار ارتودنسی دندان جلو داشته باشد آن ها را هم تجویز می کند. طول درمان های ارتودنسی در این روش به عوامل مختلفی از جمله شدت انحراف دندان ها، سن بیمار، وضعیت جسمانی و همچنین وضعیت فک و دندان های مجاور بستگی دارد. نکته قابل توجهی که باید در درمان دندان به روش ارتودنسی دندان جلو بدانید این است که سیم و براکت ها فقط و فقط روی دندان های جلویی نصب می شود و نیازی نیست که سیم و براکت یا قلابی به کل دندان شما وصل شود.

منبع: https://www.orthodentist.ir/

netware بازدید : 3 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 12:4 نظرات (0)

کمبود خواب و چاقی

همیشه پرخوری و نداشتن فعالیت بدنی باعث چاقی نمی شود. بعضی مواقع عوامل دیگری نیز در افزایش وزن ما تاثیر دارند. یکی از این عوامل کمبود خواب است. بعد از یک شب بی خوابی همه ما احساس خستگی و کمبود انرژی داریم.کم خوابی تاثیرات زیادی بر روی بدن می گذارد. بعضی از این تاثیرات شامل افزایش وزن، کاهش سطح مصرف انرژی و اختلال در عملکرد مغز است. بسیاری از عوامل مانند خانواده، کار، تغییرات جسمی و روحی باعث ایجاد استرس در بدن می شوند که در نتیجه آن نمی توانید خواب خوبی داشته باشید. خواب ناکافی و استرس مداوم باعث ایجاد اختلالات متابولیسم در بدن می شود. 

بیشتربخوانید... لاغری با زیره

تاثیرات کمبود خواب بر روی بدن

 کمبود خواب و تغییرات هورمونی

کمبود خواب باعث تغییر در هورمون هایی می شود که گرسنگی و اشتها را تنظیم می کنند. هورمون لپتین اشتها را سرکوب می کند و بدن را به مصرف انرژی ترغیب می کند. کمبود خواب باعث کاهش لپتین می شود و از طرف دیگر هورمون گرلین باعث احساس گرسنگی می شود، زمانی که کمبود خواب داشته باشید سطح هورمون گرلین در بدن شما بالا می رود.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

کمبود خواب باعث تغییر تمایلات در مصرف مواد غذایی می شود

کمبود خواب باعث می شود شما میل بیشتری به مصرف مواد غذایی چرب و دارای قند زیاد پیدا کنید. کمبود خواب باعث می شود مغز شما به خوبی کار نکند و تصمیمات درستی برای مصرف مواد غذایی نمی گیرید. در نتیجه باعث پرخوری می شود. خواب ضعیف می تواند توانایی کنترل مغز در مصرف مواد غذایی  و تصمیم گیری را کاهش دهد.

کمبود خواب و کاهش تحرک

زمانی که به میزان کافی نخوابید احساس خستگی با شما همراه خواهد بود. این احساس کسالت و خستگی باعث می شود تمایل شما برای داشتن تحرک کاهش یابد در نتیجه منجر به اضافه وزن شود . همچنین اگر در زمان کم خوابی فعالیت بدنی داشته باشید زودتر از همیشه احساس خستگی می کنید بنابراین مدت زمان کمتری فعالیت دارید.

بیشتربخوانید... رژیم غذایی کم کالری

تاثیر خواب بر روی متابولیسم

کم خوابی تاثیر زیادی بر روی متابولیسم بدن و ترشح هورمون استرس دارد . هورمون کورتیزول در زمان استرس ترشح می شود و باعث می شود ضربان قلب ، قند خون ، فشار خون و شدت تنفس را افزایش می دهد. به همین دلیل اهمیت زیادی دارد که در زمان مناسب و به میزان مناسب ترشح شود . ترشح بیشتر کورتیزول باعث نامنظم شدن متابولیسم می شود که می تواند باعث افزایش وزن و بروز اختلالات دیگر در متابولیسم شود.

کمبود خواب کالری دریافتی را افزایش می دهد

افرادی که کمبود خواب دارند، کالری بیشتری مصرف می کنند. این افزایش کالری ممکن است ناشی از افزایش اشتها و انتخاب های نامناسب مواد غذایی باشد.همچنین وقتی مدت زمان بیشتری بیدار هستید زمان بیشتری برای مصرف مواد غذایی دارید. زمانی که زمان زیادی بعد از مصرف شام بیدار می مانید کالری اضافی زیادی را در زمانی که باید خواب باشید دریافت می کنید. 

خواب کمتر باعث ایجاد مقاومت انسولین در بدن می شود

خواب ناکافی می تواند باعث شود سلول ها به انسولین مقاوم شوند . انسولین هورمونی است که قند را از جریان خون به درون سلولهای بدن شما منتقل می کند تا از آن به عنوان انرژی استفاده کند.زمانی که سلول ها به انسولین مقاوم می شوند قند بیشتری در جریان خون باقی می ماند و بدن برای جبران انسولین بیشتری تولید می کند.انسولین اضافی باعث ایجاد حس گرسنگی در شما می شود . مقاومت انسولین باعث ایجاد دیابت نوع دو و افزایش وزن می شود.

منیع: https://www.gymju.ir/

netware بازدید : 1 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 12:0 نظرات (0)

ترمیم و زیبایی دندان چیست ؟

ترمیم و زیبایی دندان یکی از راه‌هایی است که  به وسیله آن شما لبخند و صورت زیبا و تأثیر گذار خواهید داشت. ترمیم و زیبایی دندان نیاز به مهارت و تخصص زیادی دارد. شما باید اطلاع کاملی از انواع متخصص‌های دندان پزشکی داشته باشید. ترمیم روش‌های مختلفی دارد، از انواع ترمیم‌ها می‌توان به پر کردن دندان، روکش دندان، ونیر کامپوزیت، بریج، ایمپلنت، دندان مصنوعی، جراحی فک و دندان و ارتودنسی اشاره کرد.

بیشتربخوانید... دندانپزشکی بارداری

انواع متخصص دندان پزشکی

متخصص ریشه دندان یا متخصص کانال ریشه

 احتمالاً برای شما پیش آمده است که به مشکل و درد ریشه دندان مواجه شده‌اید. شما بعد از مواجه با این درد احتمالاً به پیش دندان پزشک عمومی مراجعه کرده‌اید. دندان پزشک بعد از معاینه اولیه شما به نزد یک متخصص ریشه دندان خواهند فرستاد.

جراح فک و صورت

جراح فک و صورت مشکلات مربوط به بافت‌های سخت و نرم صورت، دهان و فک شما را درمان می‌کند. برای هر نوع جراحی دهان نیازی به این نوع متخصص دندانپزشکی نیست. جراحان دهان و فک و صورت عمل‌های پیچیده را انجام می‌دهند.

متخصص ارتودنسی

متخصص ارتودنسی یک متخصص دندانپزشکی است که موقعیت دندان و فک شما را اصلاح می‌کند. در صورت داشتن اوربایت، کوچک بودن دهان یا کراس بایت ناشی از نامرتب بودن فک به این نوع متخصص دندانپزشکی مراجعه می‌کنید.

بیشتربخوانید... بریس ارتودنسی

متخصص دندان پزشک کودکان

 متخصص دندانپزشکی کودکان از نظر بهداشت دهان و دندان کودک مانند یک متخصص اطفال برای سلامت جسمی او عمل می‌کند. دندان پزشکان اطفال از دهان و دندان نوزاد در حال رشد مراقبت می‌کنند. یک دندان پزشک کودکان به کودک شما در مسیر داشتن دندان‌های سالم و زیبا کمک می‌کند.

پریودنتیست یا متخصص لثه

پریودنتیست یک متخصص دندانپزشکی است که بر روی پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌های لثه متمرکز است. پریودنتیست‌ها در مراحل اولیه بیماری لثه را تشخیص و درمان می‌کنند آن‌ها همچنین برای رفع بیماری شدید لثه و بازگرداندن ظاهر لبخند، جراحی جزئی مانند پیوند لثه و روش‌های کاهش جرم را انجام می‌دهند.

بیشتربخوانید... لمینت دندان متحرک

متخصص پروتزهای دندانی

 متخصصان پروتز دندان‌های از دست رفته یا آسیب دیده را ترمیم و جایگزین می‌کنند. این تخصص دندانپزشکی درک منحصر به فردی از لبخندی زیبا و کاربردی و ظاهری طبیعی دارند. متخصصان پروتز دندان در عمل‌های دندانپزشکی مانند روکش‌های چینی، تاج، کاشت دندان، ترمیم پل، دندان مصنوعی و دندان‌های ترمیمی تخصص دارند.

منبع: https://www.orthoblog.ir/

netware بازدید : 0 دوشنبه 20 تير 1401 زمان : 11:55 نظرات (0)

تعداد صفحات : 10

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 41
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 69
 • بازدید ماه : 168
 • بازدید سال : 763
 • بازدید کلی : 763