loading...

cafesalamat

ارتودنسی خفیف چیست؟

با وجود اینکه افراد زیادی به مشکلات فک و دندان مبتلا هستند اما همه افراد به دلایلی اقدام به درمان نمی کنند. یکی از این دلایل، وجود بریس های فلزی و نازیباست. دلیل دیگر طول دوره درمان است. با استفاده از ارتودنسی خفیف می توان هر دو دلیل مانع شونده برای درمان را از بین برد. هنگامی که دوره رشد به اتمام رسیده باشد، انتخاب این روش درمان گزینه ایده آلی برای درمان خواهد بود. با این ارتودنسی دندان و حداقل تنظیمات می توان به زیبایی لبخند و چهره دست یافت. در اغلب اوقات می توان با انجام این ارتودنسی در طی شش ماه نتایج دلخواه را کسب کرد. با انجام مراقبت ها و نکات بهداشتی می توان دوام و طول عمر ارتودنسی کوتاه مدت را دو برابر کرد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی همزمان با عمل بینی

رواج ارتودنسی خفیف در سال های اخیر

ارتودنسی خفیف درمانی است که در آن از مهاربند استفاده می شود. با کمک این مهاربندها می توان تغییرات شگرفی ایجاد کرد. بریس ارتودنسی و براکت ها از اجزاء دستگاه ارتودنسی هستند که مشکلات دندان را به سرعت رفع نمی کنند. ارتودنسی معمولی با بریس های فلزی به طور معمول حدود دو سال به طول می انجامد. در این روش همه دندان ها اعم از دندان های جلو و عقب اصلاح می شوند و به طور صحیح روی هم قرار می گیرند. برخی از افراد قادر به تحمل دستگاه ارتودنسی ثابت در طول دوره درمان طولانی نیستند. وقتی که روش های درمانی سریع تری مثل روکش وجود دارد.

ارتودنسی نامرئی

ارتودنسی نامرئی از بریس های غیر قابل مشاهده است. به عنوان مثال در ارتودنسی لینگوال، دستگاه ارتودنسی به سطح عقب دندان ها نصب می شوند و از این رو به طور کامل دیده نمی‌شوند.

ارتودنسی سریع

 در ارتودنسی سریع با استفاده از بریس ها می توان دندان های نامرتب و به هم ریخته را ظرف مدتی کوتاه و در طی چند ماه اصلاح کرد. بریس ها در این نوع ارتودنسی به رنگ دندان و روشن هستند و در پشت شش یا هشت دندان جلو وصل می شوند.

منبع: مجله دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 1 سه شنبه 14 تير 1401 زمان : 11:8 نظرات (0)

ارتودنسی دندان اقساطی

بیماران ارتودنسی دندان به دلیل هزینه های بالای آن تمایلی به انجام ارتودنسی ندارند؛ اما برای رفاه حال بیماران می توانند از ارتودنسی دندان اقساطی استفاده کنند و درمان ارتودنسی را شروع کنند. می توان نحوه پرداخت اقساط را به تعداد جلسات در بازه زمانی درمان بستگی داد.

بیشتربخوانید... بریس ارتودنسی

هزینه ارتودنسی

هزینه های ارتودنسی به نوع آن بستگی دارد  که معمولا نوع ارتودنسی بعد از معاینات بالینی متخصص ارتودنسی در تهران و نتیجه گیری او مشخص می شود و حائز اهمیت است که بیمه نسبت به ارتودنسی و زیبایی هیچ تقبل هزینه ای ندارد و هزینه های ارتودنسی نیز به تعداد جلسات، نوع درمان و سختی کار بستگی دارد؛ که با جلسات مشاوره می توان به سادگی هزینه ها را براورد عملیات درمان را شروع کرد.

بیشتربخوانید... لمینت دندان چیست؟

انواع ارتودنسی

ارتودنسی متحرک

بیماران می توانند ابزارهای ارتودنسی متحرک را از دهان خود خارج کنند. این ابزارات طبق قالب گرفته شده از بیمار، طراحی می شوند و در اختیار بیمار قرار می دهند.

ارتودنسی ثابت

برای صاف کردن و حرکت دادن دندان ها معمولا از ارتودنسی ثابت استفاده می کنند. در ارتودنسی ثابت ابزارها و براکت ها و سیم ها قابلیت تحرک ذارند، اما بیمار بدون دستور دندانپزشک در هر زمان نمی تواند آن ها را از دهان خود خارج کند.

ارتودنسی دیمون

 بیمارانی که دچار ناهنجاری های شدید در دندان های خود هستند، معمولا از ارتودنسی دیمون استفاده می کنند.

ارتودنسی نامرئی

 در ارتودنسی نامرئی یا همان کلیر لینر از طلق های مقاوم و شفاف به جای براکت ها و سیم استفاده می شود. در این روش از دندان های فرد قالب گرفته می شود، سپس با دستگاه طراحی سه بعدی ساخته می شود.

ارتودنسی لینگوال

 ارتودنسی لینگوال همان کارایی ارتودنسی ثابت را دارد.

ارتودنسی شفاف

در این روش از درمان به جای سیم و براکت ها از سرامیک استفاده می شود.

ارتودنسی فانکشنال

در ارتودنسی فانکشنال ناهنجاری های استخوان فک را اصلاح می کنند. عموما این روش درمان مناسب افرادی است که به سن بلوغ نرسیده اند و فک کامل نشده است و نام دیگر ارتودنسی فانکشنال، ارتوپدی نوع یک است.

منبع: مجله دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 1 سه شنبه 14 تير 1401 زمان : 11:0 نظرات (0)

بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت

در این مقاله بررسی میکینیم بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت بر سفید کردن دندان‌ها و معایب و مزایای هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

بیشتربخوانید... جرم گیری دندان

بلیچینگ دندان چیست؟

 بلیچینگ دندان یک روش غیرتهاجمی برای سفید کردن دندان‌هایی است که به صورت ژنتیکی به دلیل مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند، به دلیل افزایش سن، و بیماری‌های دهان و دندان‌ زرد و کدر شده‌اند. برای سفید کردن دندان‌ها به روش بلیچینگ، از یک ماده شیمیایی به نام اکسیژن پراکسید استفاده می‌شود. این ماده با اکسید کردن رنگ‌دانه های اضافی که روی سطح دندان‌های شما قرار گرفته‌اند، دندان‌های شما را سفید و زیبا می‌کند.

مزایا و معایب احتمالی استفاده از بلیچینگ برای سفید کردن دندان‌ها کدام اند؟

یک روش غیرتهاجمی است که در آن نیازی به تراشیدن مینای سطحی دندان‌ها، برای سفید کردن آن‌ها، وجود ندارد. هر چند این روش به دندان‌های اصلی شما آسیبی نمی‌زند؛ اما بهتر است به این نکته توجه کنید که استفاده از این روش، یک روش قطعی دائمی برای سفید کردن دندان‌های شما نیست. نتیجه انجام این کار، می‌تواند در افراد مختلف متفاوت باشد و به طور قطعی نمی‌توان گفت که با انجام این کار دندان‌های شما کاملا سفید و مرواریدی می‌شوند.

بیشتربخوانید... هزینه بلیچینگ دندان 1401

کامپوزیت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کامپوزیت دندان یک روش زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که برای ترمیم و اصلاح دندان‌هایی که لب پر شده، آسیب جزئی دیده‌اند یا لکه دارند استفاده می‌شود. برای انجام این کار، دندانپزشک ترمیمی خوب سطح نازکی از مینای دندان شما را می‌تراشد و بعد از آن، ماده کامپوزیت را روی دندان‌های شما ریخته و به آن شکل می‌دهد. تراشیدن سطح دندان‌ها، به این دلیل انجام می‌شود که دندان‌ها پس از انجام کامپوزیت غیرطبیعی و حجیم به نظر نرسند.

مزایا و معایب احتمالی انجام کامپوزیت روی دندان‌ها چیست؟

کامپوزیت دندان یک روش تهاجمی است که در آن قسمتی از مینای دندان شما برداشته می‌شود و این کار برگشت پذیر نیست. طول عمر و ماندگاری کامپوزیت دندان، از انجام بلیچینگ روی دندان‌ها بیشتر است؛ با این حال این روش هم دائمی و همیشگی نبوده و روکش‌های کامپوزیتی ممکن است پس از گذشت چند سال، آسیب ببینند. این روکش‌ها با رنگی طبیعی و بسیار شبیه به رنگ دندان‌های شما ساخته می‌شوند؛ اما به این دلیل که خیلی نازک هستند، نمی‌توانند دندان‌های خیلی زرد شما را سفید و مرواریدی کنند.

منبع: مجله دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 1 سه شنبه 14 تير 1401 زمان : 10:51 نظرات (0)

پرخوری عصبی

پرخوری عصبی نوعی اختلال تغذیه ای است که مانند بسیاری از اختلالات تغذیه، پیچیده بوده و هنوز به طور کامل درک نشده است. علت آن می تواند ترکیب ژنتیکی و عوامل روانشناختی و محیطی باشد. افراد مبتلا به بولیمیا مقدار زیادی غذا می خورند و سپس سعی می کنند از طریق رفتار های جبرانی مانند استفراغ، استفاده از ملین ها، مصرف قرص های لاغری و ورزش، کالری های اضافی را دفع کنند. در این چرخه، حس شرم و خجالتی به فرد دست می دهد که حاضر است برای مدت طولانی این اختلال را مخفی نگه دارد.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

 بسیاری از افراد مبتلا به بولیمیا شرایط روانی مشترکی دارند و استرس و اضطراب در میان آنها بسیار شایع است. این افراد اغلب در تعدیل احساسات خود مشکل دارند و نمی توانند میانه رو باشند. رژیم گرفتن یا اختلال در تغذیه می تواند احتمال ابتلا به بولیمیا را افزایش دهد. در برخی موارد، در بدن به علت محرومیت مداوم از غذا تحولاتی ایجاد می شود و فرد پس از پرخوری عصبی(بولیمیا) به بی اشتهایی عصبی(آنورکسیا) مبتلا می شود.

بیشتربخوانید... لاغری تبادل نظر

 به طور کلی اختلالات تعذیه ای چگونه ایجاد می شوند؟

اختلالات تغذیه ای با یک انرژی منفی (بیشتر بودن میزان سوخت و ساز فرد نسبت به میزان کالری دریافتی) آغاز می شوند که اغلب (نه همیشه) با کاهش وزن همراه است. این محدودیت اولیه ی کالری معمولا در پاسخ به عوامل استرس زای محیطی مانند قلدری، شرم از چاقی، وزن کردن دانش آموزان در مدارس، تحصیل در رشته های مرتبط با تغذیه، فشار برای لاغری، لزوم کاهش وزن برای شرکت در ورزشی خاص و یا توصیه ی پزشک برای کاهش وزن صورت می گیرد.

در موارد دیگر  این انرژی منفی می تواند در نتیجه ی یک بیماری یا جراحت یا سوء استفاده جنسی به فرد منتقل شده باشد که منجر به بی اشتهایی می شود.

بیشتربخوانید... لاغری انگیزشی

علت های پرخوری عصبی

 تغییرات و تحولات پر استرس زندگی داشتن سابقه ی سوء استفاده جنسی یا آسیب روحی تصویر ذهنی منفی از خویش کمبود اعتماد به نفس حرفه ها یا فعالیت هایی که روی ظاهر و اجرای فرد تمرکز دارند.

چه کسانی در خطر ابتلا به پرخوری عصبی هستند؟

 طبق نظر موسسه جهانی سلامت روانی، یک درصد از جمعیت بزرگسالان آمریکا در مقاطع مختلف زندگی خود دچار بولیمیا می شوند. ۲.۸ درصد جمعیت دچار اختلال پرخوری بدون رفتار های جبرانی هستند. طبق آمار های این موسسه، زنان (خصوصا زنان جوان) بیشتر از مردان مستعد ابتلا به اختلالات تغذیه ای مانند بولیمیا، پرخوری و بی اشتهایی عصبی (آنورکسیا) هستند. البته باید گفت که بولیمیا می تواند تمام افراد جامعه را بدون در نظر گرفتن جنسیت، سن، وضعیت اقتصادی یا شیوه زندگی شان تحت تاثیر قرار دهد.

درمان پرخوری عصبی

 • قطع چرخه ی پرخوری و پس دادن کالری
 • دور کردن افکار منفی
 • حل مشکلات روحی

منبع: مجله تناسب اندام جیم جو

netware بازدید : 1 سه شنبه 14 تير 1401 زمان : 10:37 نظرات (0)

منظور از مراقبت بعد از جراحی لاغری چیست؟

آنچه که شاید بیش از انجام عمل لاغری دارای اهمیت است، مراقبت از شرایط جدید است. و این جمله شامل اقدامات مختلفی خواهد شد. مثلا پیروی از رژیم غذایی خاصی که باید در روزها و ماههای اول تا بعدتر رعایت شود، انجام فعالیت های ورزشی مناسب، عدم انجام بعضی از کارها و... در قدم اول اگر رژیم غذایی در هفته ها و ماههای اول به طور ویژه رعایت نشود، به طور حتم در کاهش وزن مشکل ایجاد خواهد شد و علاوه بر این، به دلیل انجام جراحی بر روی معده؛ ممکن است عدم رعایت برنامه غذایی تجویزی، سبب بروز آسیب به بدن هم شود. به همین دلیل، دقیقا تا 3 روز اول بعد از عمل، بیمار فقط باید شربت آب و عسل میل کند. در ادامه و در ماههای اول و دوم، باید غذا را به شکل مایعات صاف شده مصرف نماید و از ماه سوم به بعد هم، وعده های غذایی شکل پوره و میکس شده به خود می گیرند تا آرام آرام معده با شرایط جدید خود، وفق پیدا کند.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری تبادل نظر

ویژگی های رژیم غذایی بعد از عمل لاغری چیست؟

رژیم غذایی بعد از عمل لاغری با توجه به اهمیتی که دارد، باید دارای ویژگی های زیر هم باشد: . رژیم غذایی نه فقط بعد از عمل معده که باید از حدود 1 ماه قبل از عمل لاغری شروع شود تا در این مدت، تا جایی که امکان دارد، کاهش وزن طبیعی اتفاق بیفتد. . روند تبدیل غذاهای مایع به جامد بعد از عمل هم روندی تدریجی بوده و ممکن است تا دو یا سه ماه به طول بیانجامد. . بعد از گذشت زمان و برگشت به شرایط معمول، باید از وعده های غذایی سالم و البته میان وعده های محدود و سبک استفاده شود. . حتما باید در رژیم غذایی خود مصرف ویتامین ها و مکمل ها را داشته باشید. . حتما باید مصروف روزانه پروتئین را داشته باشید. . حداقل باید روزانه 2 لیتر مایعات بنوشید. بهتر این است که این مایعات کالری دار نباشند.

بیشتربخوانید... کاهش وزن سریع

آیا تمریناتی برای بهبودی سریعتر وجود دارد؟

بله. با انجام مراقبت بعد از جراحی لاغری به شکل نحوه صحیح خوابیدن و ورزش و پیاده روی می توانید به بهبودی خود سرعت بیشتری ببخشید. همه این نکات می تواند به افزایش گردش خون در بدن و عدم ایجاد لختگی کمک شایانی کرده و حتی مانع بروز بعضی از عوارض بعد از عمل شوند.

ورزش های مفید بعد از عمل لاغری کدام هستند؟

ورزش هایی همچون پیاده روی سبک، یوگا، شنا، ورزش های استقامتی، می توانند برای بدن مفید باشند. البته برای شروع ورزش بعد از عمل، باید در حدود 6 ماه صبر کنید. در ابتدا به شکل محدود به ورزش بپردازید و به مرور تعداد روزهای هفته و زمان آن را هم افزایش دهید. معمولا بعد از گذشت 6 ماه بعد از عمل و با وجود فعالیت های ورزشی که در پیش خواهید گرفت، می توانید تا 50 کیلوگرم از وزن اولیه خود را کاهش دهید و این عددی فوق العاده است.

منبع: مجله لاغری جیم جو

netware بازدید : 1 شنبه 11 تير 1401 زمان : 11:6 نظرات (0)

لمینت جدید دندان چیست و بهترین نوع آن کدام است؟

لمینت جدید دندان (که بعضی اوقات روکش های پرسلن یا لمینت های چینی دندان نامیده می شوند) پوسته ای با ویفر و به طور سفارشی از مواد هم رنگ دندان هستند که برای بهبود سطح جلوی دندان ها طراحی شده اند تا ظاهر شما را بهتر کنند. با مجله دندانپزشکی ارتودنتیست همراه باشید.

انواع روکش دندان

 روکش های تمام سرامیک دندان را می توان از پرسلن یا مواد کامپوزیت رزین تهیه کرد. روکش های چینی بهتر از روکش های رزینی در برابر لکه ها مقاومت می کنند. آن ها همچنین بهتر از خصوصیات منعکس کننده نور دندان های طبیعی تقلید می کنند. شما باید درباره انتخاب بهترین مواد روکش، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

بیشتربخوانید... ارتودنسی فانکشنال

ونیر های دندان چه مشکلاتی را برطرف می کنند؟

 • دندان هایی که تغییر رنگ داده اند
 • دندان هایی که فرسوده شده اند.
 • دندان هایی که تراش خورده یا شکسته شده اند.
 • دندان هایی که نامرتب، ناهموار یا نامنظم هستند (به عنوان مثال، دهانه یا برآمدگی در آن ها وجود دارد).
 • دندان هایی با شکاف بین آن ها (برای بستن فضای بین این دندان ها)

کدام نوع لمینت جدید دندان بهترین است؟

این که کدام لمینت دندان برای شما بهتر است به بودجه، نتایج دلخواه و سبک زندگی شما بستگی دارد. روکش های کامپوزیت و پرسلن می توانند لبخند جدید و بهبود یافته ای را بدون جراحی پیچیده ارائه دهند. روکش های چینی توانایی ظاهری تقریباً غیرقابل تمایلی دارند و از دندان های طبیعی شما تقلید می کنند. روکش های چینی به دوام و مقاومت در برابر لکه ها مشهور هستند؛ زیرا با مراقبت مناسب و معاینات منظم دندانپزشکی می توانند 10-15 سال دوام داشته باشند. با این حال، هزینه روکش های چینی به طور قابل توجهی بیشتر از کامپوزیت است. روکش های پرسلن به دلیل مواد استفاده شده و مدت زمان لازم برای استفاده و ایجاد آن ها، قیمت بیشتری دارد. ونیر های کامپوزیت فقط در یک بار بازدید می توانند مستقیماً به دندان متصل شوند، در حالی که تناسب، شکل ظاهری و رنگ روکش های پرسلین به صورت سفارشی توسط یک تکنسین دندانپزشکی در آزمایشگاه انجام می شود. برخلاف روکش های کامپوزیت، روکش های چینی قابل ترمیم نیستند. در صورت تراشه یا خرابی، باید جایگزین شوند. از مزایای روکش های کامپوزیت می توان به هزینه قابل توجه پایین تر و قابلیت ترمیم اشاره کرد. روکش های کامپوزیت تقریباً نیمی از هزینه روکش های چینی را دارند.

بیشتربخوانید... هزینه ی ارتودنسی

netware بازدید : 2 شنبه 11 تير 1401 زمان : 11:3 نظرات (0)

عوامل موثر در انتخاب بهترین متخصص‌ ترمیم و زیبایی دندان

انتخاب یک دندان‌پزشک زیبایی خوب برای رسیدن به نتیجه دلخواه ضروری است. دقت کنید که دندانپزشکی زیبایی یک عنوان تخصصی مستقل ندارد و هر دندانپزشکی بدون هیچ گونه مشکل قانونی می‌تواند خود را تحت عنوان دندان‌پزشک زیبایی معرفی کند، اگر چه نحوه انجام اعمال مربوط به دندانپزشکی زیبایی به تمام دندان‌پزشکان آموزش داده می‌شود؛ اما رسیدن به سطح بالای تخصص در این زمینه، نیازمند سال‌ها آموزش تئوری و عملی و مطالعات فراوان است. پس برای انتخاب بهترین متخصص‌ ترمیم و زیبایی دندان باید به عوامل زیادی توجه کنیم؛ در زیر عوامل مؤثر در انتخاب بهترین متخصص‌ترمیم و زیبایی دندان را بر می شمریم که عبارت‌اند از:

بیشتربخوانید... بریس فلزی

تحقیق کردن

در بین دوستان، آشنایان و اعضای خانواده‌تان هر کدام که درمان دندانپزشکی زیبایی خوبی دریافت کرده‌اند بخواهید تا مشخصات پزشک معالج خود را در اختیار شما بگذارند. در این صورت می‌توانید با کلینیک تخصصی دندانپزشکی تماس حاصل کنید یا با او ملاقات کنید. همچنین می‌توانید با دیگر اشخاصی که در حوزه دندانپزشکی فعالیت دارند بخواهید که بهترین دندان‌پزشک زیبایی را به شما معرفی کنند.

بیشتربخوانید... ترمیم دندان بدون تاج

دیدن کارهای زیبایی دندان‌پزشک

اکثر دندان‌پزشکان زیبایی، از نمونه کارهای خود ( اصلاح طرح لبخند ، لمینت دندان و...) و نتایج حاصل از آن، آلبوم عکس یا بروشور تهیه می‌کنند که شما می‌توانید به صورت آنلاین در صفحه‌های الکترونیک شخصی یا در وب‌سایت کلینیک آن‌ها را مشاهده کنید یا به کلینیک مراجعه کرده و حضوری از آلبوم کارهای زیبایی دندانپزشک دیدن کنید.

تهیه کردن فهرست

 حتما قبل از اولین ویزیت و اولین ملاقات با دندان‌پزشک زیبایی، یک لیست تهیه کنید و در آن اولویت‌های درمانی و زیبایی خود را در آن یادداشت کنید؛ در این صورت برای مطرح کردن خواسته‌هایتان با دندان‌پزشک زیبایی که می‌خواهید تعیین کنید، آماده خواهید بود.

بیشتربخوانید... قیمت بلیچینگ دندان

کسب اطلاعات تخصصی دندان‌پزشک

صلاحیت مورد نیاز دندان‌پزشک، گواهی‌های آموزشی و تحصیلی دندان‌پزشک، گواهی کسب و حرفه و دیگر مدارک هویتی و تخصصی دندان‌پزشک مورد نظر را بررسی کنید و از درستی آن اطمینان حاصل کنید.

انتخاب دندان‌پزشک زیبایی

پس از اینکه موارد بالا را با دقت انجام دادید، سعی کنید دندانپزشکی را انتخاب کنید که تعداد قابل توجهی اعمال تخصصی دندانپزشکی زیبایی (Cosmetic Dentistry) انجام داده و کارهای او از کیفیت بالایی برخوردار باشد؛ برای این کار می‌توانید از مراجعین و بیماران کمک بگیرید.

منبع: دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 1 شنبه 11 تير 1401 زمان : 11:1 نظرات (0)

چگونه هزینه ارتودنسی ثابت دندان را کاهش دهیم؟

هزینه ارتودنسی ثابت دندان

 اصلاح ناهماهنگی های دهان و فک نیازمند روش های ارتودنسی دندان  است و اغلب این روش ها بسیار زمان بر و پرهزینه هستند. سوای از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه های اصلاح عدم تراز دندان ها و فک را افزایش می دهند. به خاطر همین موضوع هزینه ارتودنسی دندان معمولا زیاد است و شاید خیلی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح ناهماهنگی های دندانی خود نکنند، اما اگر شما دندان هایی ناصاف، شلوغ و نامرتب دارید بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی دندان حتما اقدام به درمان کنید. در این مقاله از مجله دندانپزشکی ارتوبلاگ با هزینه ارتودنسی ثابت دندان و عوامل تاثیر گذار روی این هزینه ها آشنا خواهید شد.

بیشتربخوانید... هزینه عکس دندان

قیمت ارتودنسی عامل تصمیم گیری در درمان ارتودنسی

اما یکی از مهم‌ترین عواملی که می‌تواند بر تصمیم شما در مورد انجام ارتودنسی برای صاف کردن دندان ها و یا صرف نظر کردن از آن تأثیر زیادی داشته باشد، هزینه‌ ارتودنسی است؛ هرچند ممکن است هزینه سیم کشی دندان و قیمت ارتودنسی در نگاه اول خیلی زیاد به نظر برسد، اما مطمئن باشید که در قبال فواید و مزایای زیاد آن بدون به همراه داشتن عوارض سیم کشی دندان، اصلا هزینه بالایی نیست؛ در واقع ارتودنسی دندان می‌تواند در درازمدت به صرفه‌جویی در هزینه‌های شما کمک زیادی کند.

بیشتربخوانید.... ارتودنسی سریع

عوامل تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان کدامند؟

در بخش قبل خواندید که هیچ جا یک قیمت ثابت برای ارتودنسی عنوان نمی کنند؛ زیرا بسته به  عوامل  مختلفی هزینه ارتودنسی دندان متفاوت است. شما با دانستن این فاکتورهای تاثیر گذار می توانید محدوده ای از قیمت ها را در اختیار داشته باشید. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان عبارت اند از:

 • سن و سال بیمار
 • نوع مشکل
 • شدت مشکل
 • مدت زمان درمان
 • نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان
 • نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)
 • شخص متخصص ارتودنسی دندان
 • محدوده جغرافیایی شما
 • تغییرات و نوسانات ارزی

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت

netware بازدید : 1 شنبه 11 تير 1401 زمان : 10:58 نظرات (0)

قیمت لمینت دندان در سال 1401

بیشتر افرادی که از ناهنجاری دهان و دندان رنج می‌برند برای درمان به پزشک متخصص دندانپزشکی مراجعه می‌کنند. یکی از مهم‌ترین مسائلی که در هنگام مراجعه به دندانپزشک ترمیمی خوب و درمان ناهنجاری‌های دهان و دندان، پیش می‌آید، مسئله قیمت و هزینه درمان است.

لمینت دندان

 نوعی روکش نازک از جنس سرامیک یا کامپوزیت که سطوح دندان را پوشش می‌دهد، لمینت دندان نام دارد و برای افرادی که دندان‌های آسیب دیده، شکسته شده، لک شده، خورد شده و لپ پر شده دارند، تجویز می‌شود. لمینت سرامیکی، کامپوزیتی، پرسنیلی و لومینر از انواع لمینت به شمار می‌رود.

قیمت لمینت سرامیکی سال 1401

مواد تشکیل دهنده این نوع لمینت از جنس سرامیک است که به همین خاطر به آن لمینت سرامیگی می گویند. قیمت این نوع لمینت به خاطر احتمال لکه دار شدن، به نسبت لمینت پرسنیلی ارزان‌تر است.

قیمت ونیر کامپوزیتی سال 1401

از مقطوع‌ترین لمینت های موجود در بازار، می‌توان به لمینت کامپوزیتی اشاره کرد. این نوع لمینت به خاطر قابلیت ساخت آن در کلینیک، زمان نصب کوتاه مدت، شباهت ظاهری با روکش کارکنانی، طول عمر و دوام ۲ تا ۷ سال، به نسبت لمینت کارکنانی ارزان‌تر است.

بیشتربخوانید... هزینه پر کردن دندان

قیمت لمینت پرسنیلی

پرسنیلی یکی از متداول‌ترین مواد سازنده این نوع لمینت است که به نسبت لمینت کامپوزیتی، مقدار کمی گران‌تر است که علت آن هم به خاطر ماندگاری و طول عمر بیشتر نسبت به لمینت کامپوزیتی است. (طول عمری بین ۱۰ تا ۱۵ سال)

قیمت لمینت لومینر در سال 1401

به این لیمنت، روکش لومینر یا فوق باریک می گویند. این نوع لمینت به نسبت لمینت های قدیمی و سنتی و دیگر انواع لمینت ها، مزایای بیشتری دارد. طول عمر این نوع لمینت تا ۱۵ سال می‌رسد و قیمت آن نیز به نسبت سایر لمینت ها، دوبرابر است.

عوامل تأثیرگذار بر روی قیمت لمینت

 نرخ تورم نوع لمینت رعایت نکات مراقبتی توسط بیمار تعداد دندان‌های قابل لمینت تخصص دندانپزشک هزینه ویزیت، اسکن و عکس برداری، رفت و آمد. موقعیت جغرافیایی کلینیک

netware بازدید : 6 چهارشنبه 08 تير 1401 زمان : 11:31 نظرات (0)

ترمیم دندان پوسیده

برای آشنایی با ترمیم دندان پوسیده، با ما تا انتهای مقاله همراه باشید.

چه عواملی باعث پوسیدگی دندان می شود؟

دهان ما پر از باکتری است. برخی از باکتریها مفید هستند. اما برخی از آنها می توانند مضر باشند. این باکتری ها با غذا ترکیب می شوند و یک ماده نرم و چسبناک به نام پلاک تشکیل می دهند. باکتری های موجود در پلاک از قند و نشاسته موجود در آنچه می خورید و می نوشید برای تولید اسید استفاده می کنند. همچنین اسیدها باعث از بین رفتن مواد معدنی مینای دندان می شوند. با گذشت زمان ، پلاک می تواند به سنگ گچ تبدیل شود. پلاک و تارتار علاوه بر آسیب رساندن به دندان ها ، می توانند لثه ها را تحریک کرده و باعث بیماری لثه شوند .

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی در سال 1401

شما از خمیر دندان، آب و سایر منابع حاوی فلوراید برای سفید کردن دندان خود استفاده می کنید. این فلوراید همراه سایر مواد در داخل خمیر دندان شما با جایگزینی مواد معدنی به مینای دندان کمک می کند تا خود را ترمیم کند. دندان های شما در طول روز این روند طبیعی و مواد معدنی را از دست می دهند و مجددا آن ها را بازیابی می کنند. اما اگر از دندان های خود مراقبت نکنید و یا مقدار زیادی چیز شیرین و نشاسته ای بخورید و بنوشید، مینای دندان مواد معدنی شما را از دست می دهد. این امر منجر به پوسیدگی دندان می شود.

ممکن است در جایی که مواد معدنی از بین رفته اند، یک لکه سفید ظاهر شود. این نشانه اولیه پوسیدگی دندان است. در این مرحله ممکن است بتوانید پوسیدگی را متوقف یا معکوس کنید. اگر از دندان خود بهتر مراقبت کرده و غذاها و نوشیدنی های شیرین و نشاسته ای را محدود کنید، مینای دندان شما هنوز هم می تواند خود را ترمیم کند.

بیشتربخوانید... بریس های فانکشنال

اما اگر روند پوسیدگی دندان ادامه یابد، مواد معدنی بیشتری از بین می رود. با گذشت زمان، مینای دندان ضعیف شده و از بین می رود و باعث ایجاد حفره می شود. حفره یک سوراخ در دندان شما است. این آسیب دائمی است که دندانپزشک در کلینیک دندانپزشکی در جنت آباد باید آن را با پرکننده ترمیم کند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی خانگی

علائم پوسیدگی دندان و حفره

دندان درد حساسیت دندان به شیرینی، گرم یا سرد لکه های سفید یا قهوه ای روی سطح دندان یک حفره عفونت، که می تواند منجر به تشکیل آبسه شود.

منبع: مجله دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 3 چهارشنبه 08 تير 1401 زمان : 11:29 نظرات (0)

تعداد صفحات : 10

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 18
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 46
 • بازدید ماه : 145
 • بازدید سال : 740
 • بازدید کلی : 740