loading...

cafesalamat

برای سفید کردن دندان‌ها بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت؟

امروزه کلینیک‌های دندانپزشکی با ارائه خدماتی در حوزه زیبایی دندان‌ها، به شما کمک می‌کنند تا لبخند زیبایی را که همیشه در آرزوی داشتن آن بودید داشته باشید. یکی از این خدمات سفیدتر نشان دادن دندان‌هایی است که به مرور زیبایی خود را از دست داده‌اند. برای سفید کردن این دندان‌ها، راهکارهای مختلفی از جمله انجام بلیچینگ دندان،  ونیر کامپوزیت ، و لمینت دندان  پیش روی شما قرار دارد. در این مقاله بررسی میکینیم بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت بر سفید کردن دندان‌ها و معایب و مزایای هر یک از این روش‌ها می‌پردازیم.

بیشتربخوانید... ارتودنسی زودبازده

بلیچینگ دندان چیست؟

بلیچینگ دندان یک روش غیرتهاجمی برای سفید کردن دندان‌هایی است که به صورت ژنتیکی به دلیل مصرف مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان‌ها می‌شوند، به دلیل افزایش سن، و بیماری‌های دهان و دندان‌ زرد و کدر شده‌اند. برای سفید کردن دندان‌ها به روش بلیچینگ، از یک ماده شیمیایی به نام اکسیژن پراکسید استفاده می‌شود. این ماده با اکسید کردن رنگ‌دانه های اضافی که روی سطح دندان‌های شما قرار گرفته‌اند، دندان‌های شما را سفید و زیبا می‌کند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی صورت نامتقارن

کامپوزیت چیست و چگونه انجام می‌شود؟

کامپوزیت دندان یک روش زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که برای ترمیم و اصلاح دندان‌هایی که لب پر شده، آسیب جزئی دیده‌اند یا لکه دارند استفاده می‌شود. برای انجام این کار، دندانپزشک سطح نازکی از مینای دندان شما را می‌تراشد و بعد از آن، ماده کامپوزیت را روی دندان‌های شما ریخته و به آن شکل می‌دهد. تراشیدن سطح دندان‌ها، به این دلیل انجام می‌شود که دندان‌ها پس از انجام کامپوزیت غیرطبیعی و حجیم به نظر نرسند. روکش‌های کامپوزیت، رنگی بسیار شبیه به رنگ دندان‌های اصلی داشته و به همین دلیل به راحتی نمی‌توان آن‌ها را از دندان‌های اصلی بیمار تشخیص داد.

بیشتربخوانید... ارتودنتیست

مقایسه هزینه‌های لازم برای انجام بلیچینگ و کامپوزیت روی دندان‌ها:

بلیچینگ دندان‌ها نسبت به انجام کامپوزیت روی دندان‌ها، یک روش ارزان‌تر و کم هزینه‌تر است؛ اما ما نمی‌توانیم یک قیمت و هزینه مقطوع برای انجام بلیچینگ یا کامپوزیت روی دندان‌ها، به شما ارائه کنیم. هزینه‌های انجام هر یک از روش‌های درمانی یا زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی، در افراد مختلف متفاوت بوده و تنها توسط دندانپزشک تعیین می‌شوند.

منبع: مجله دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 4 چهارشنبه 08 تير 1401 زمان : 11:26 نظرات (0)

مدیریت رفلکس اسید معده با عمل لاغری

یک اسفنکتر (دریچه) بین مری و معده قرار دارد که تحت عنوان “کاردیا” شناخته می شود. این ساختار باعث می شود تا مواد غذایی به داخل معده سرازیر شوند و از بازگشت آن ها به بالا (به سمت مری) جلوگیری می کند. اما گاهی اوقات، اسفنکتر ضعیف یا شل می شود و باعث می شود اسید معده دوباره به مری بازگردد. این عارضه تحت عنوان ریفلاکس اسید شناخته شده است و اگر به طور مکرر اتفاق بیفتد، می تواند منجر به بروز بیماری مزمنی به نام ریفلاکس اسید معده به مری یا (GERD) میشود. در ادامه با مجله لاغری جیم جو همراه باشید.

علائم ریفلاکس معده چیست؟

سوزش سر دل احساس وجود یک توده در گلو بلع مشکل یا دشواری در بلع مواد خوراکی و حتی مایعات درد جزئی تا شدید قفسه سینه طعم ترش در دهان برگشت ذرات مواد غذایی از معده به گلو  و دهان

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم

ریسک فاکتورهای رفلاکس معده چیست؟

چاقی و اضافه وزن زیاد فتق هیاتال فلج معده یا تاخیر در روند خالی شدن معده از مواد غذایی هضم شده بارداری نوشیدن الکل سیگار کشیدن

مدیریت رفلکس اسید

 رفلاکس اسید معده با مصرف داروهای ساده و بدون نسخه قابل درمان است. اما به بیمارانی که اضافه وزن جزئی تا شدید و چاقی مفرط دارند توصیه می شود که برای کنترل شرایط گوارشی خود حتما وزن کم کنند. اگر اضافه وزن جزئی داشته باشید با کمک تغییر در رژیم غذایی یا رو آوردن به یک رژیم لاغری تبادل نظر یا ورزش کردن میتوانید اضافه وزن خود را از دست دهید. اما اگر چاقی مفرط و شدید دارید بهتر است در کنار دو مورد ذکر شده خود را به یک متخصص و جراح لاغری نشان دهید. انواع عمل لاغری بدن وجود دارد که به کاهش وزن شما و درمان رفلاکس اسیده معده کمک میکند.

بیشتربخوانید... رژیم کتوژنیک چیست

انواع جراحی لاغری برای کاهش وزن و درمان مشکلات مرتبط با چاقی

 • عمل جراحی اسلیو معده
 • بای پس معده
 • بای پس روده
 • پلیسه معده
 • بالون
 • باندینگ معده
 • ساسی بای پس
netware بازدید : 7 چهارشنبه 08 تير 1401 زمان : 11:24 نظرات (0)

ترمیم و زیبایی دندان جلو چگونه ممکن است؟

ترمیم و زیبایی دندان جلو چه ویژگی های بارزی دارد؟ امروزه بسیاری از افراد متقاضی خدمات زیبایی هستند؛ از اینرو دندانپزشکان در کلینیک دندانپزشکی علاوه بر انجام ترمیم و اصلاح ناهنجاری ها به انجام این خدمات نیز می پردازند. ونیر کامپوزیت

ونیر کامپوزیت که در حال حاضر پیشرفت زیادی در نسل جدید آن بوجود آمده است، در ترمیم دندان های جلو کاربرد دارد. از رایج ترین روش های ترمیم و زیبایی دندان جلو، پیوند مستقیم است. پیشرفت های اخیر در تکنولوژی، انقلاب شگرفی در طراحی مواد کامپوزیتی و ایمپلنت ایجاد کرده است. تقاضای بیماران برای زیباسازی و ترمیم دندان های جلو سبب شده است که دندانپزشکان از روش های بالینی و تکنیک های مختلف بدین منظور استفاده کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی هزینه

کامپوزیت

 کامپوزیت مناسب ترین راه برای رسیدن به ظاهر بسیار طبیعی است. تولیدکنندگان مواد کامپوزیتی همواره در پی یافتن رویکردهای بهبود خواص این مواد هستند. از کامپوزیت برای بازسازی و ترمیم دندان های جلو و عقب استفاده می شود.

نقش ترمیم و زیبایی دندان جلو در زیبایی صورت

 از آن جا که دندان ها نقش زیادی در زیبایی چهره دارند، بهداشت دهان و دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر این بهداشت بخوبی رعایت نشود، ترمیم دندان با مشکل مواجه شده و روند آنرا دشوارتر می شود. همچنین دندان های جلو بیش از بقیه دندان ها در معرض تروما، شکستگی و لب پر شدن قرار دارند. هر گونه ضربه، مصرف مواد غذایی سخت مثل یخ و … می تواند موجب آسیب به آنها شود. دندان های جلو همچنین تأثیر بسیار زیادی در زیبایی لبخند دارد.

بیشتربخوانید... بلیچینگ دندان در خانه

کامپوزیت برای ترمیم دندان های جلو

کامپوزیت که از بهترین و مناسب ترین روش ها برای ترمیم و اصلاح شکستگی دندان است می تواند روش مناسبی برای ترمیم دندان های جلو باشد. در صورتی که آسیب به دندان جلو جزئی باشد، می توان از روکش برای ترمیم  استفاده کرد.

بیشتربخوانید... ترمیم دندان بدون تاج

روکش کردن

همه افراد در طول روز چندیدن بار قهوه و چای مصرف می کنند که این مواد به مرور موجب زرد شدگی و کدر شدن دندان ها می شود؛ از اینرو افراد زیادی برای ترمیم دندان های جلو و سفید و زیبا کردن آن ها به دندانپزشکی مراجعه می کنند. در این حالت اکثراً از روکش دندان برای رفع این مشکل استفاده می شود. از دیگر روش های ترمیم برای زیبایی دندان ها می توان از ارتودنسی، لمینت، ایمپلنت  و جرم گیری نام برد که هر کدام از آنها در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

منبع: مجله دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 3 چهارشنبه 08 تير 1401 زمان : 11:22 نظرات (0)

ضروریات ارتودنسی چیست ؟

در این مقاله از  بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران ما می‌خواهیم شما را با دلایلی که باعث می‌شوند انجام ارتودنسی روی دندان ها، هر چند دندان هایی که ناهنجاری کمی دارند، ضروری باشد، یا همان ضروریات ارتودنسی، آشنا کنیم.

ارتودنسی دندان

ارتودنسی دندان ها، یک راه حل و پروسیجر دندانپزشکی برای ترمیم و درمان دندان ها و فک هایی است که در محل مناسبی قرار ندارند. برای انجام ارتودنسی روی دندان ها، دندانپزشک متخصص ارتودنسی بریس هایی را روی دندان های بیمار نصب می‌کند. این بریس ها به دندان های بیمار فشار ملایمی وارد می‌کنند و این فشار اندک و ملایم، می‌تواند به آهستگی و به مرور زمان دندان های شما را آن قدر جا به جا کند تا در محل مناسبی قرار بگیرند.

بیشتربخوانید... هزینه کشیدن دندان

روش های انجام ارتودنسی

 ارتودنتیست، ارتودنسی روی دندان ها را به دو روش کلی ارتودنسی ثابت و متحرک انجام می‌دهد. منظور از ارتودنسی ثابت، در واقع انواع ارتودنسی است که به کمک بریس های ثابتی که به دندان های بیمار چسبانده می‌شوند و قابلیت جا به جایی ندارند، انجام می‌شود. مثال هایی از ارتودنسی ثابت عبارتند از: ارتودنسی با براکت های فلزی، ارتودنسی با براکت های سرامیکی، ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی. منظور از ارتودنسی متحرک، انجام ارتودنسی روی دندان ها با کمک بریس هایی است که متحرک هستند و بیمار می‌تواند آن ها را به طور موقتی از دهان خود خارج کند. برای مثال بریس های اینویزیلاین یا نامرئی نمونه ای از ارتودنسی، با استفاده از بریس های متحرک است.

ضروریات ارتودنسی

شما با بعضی از فواید ارتودنسی دندان ها و برخی دلایل انجام ارتودنسی، مثل بهبود ظاهر دندان ها، آشنایی دارید؛ اما شاید فکر کنید که مشکلات دندانی شما آن قدر شدید نیستند که به چشم بیایند و به همین دلیل بخواهید از انجام ارتودنسی منصرف شوید. دلایل بزرگتری وجود دارند که می توانند باعث شوند که انجام ارتودنسی روی دندان ها، ضرورت پیدا کند. بعضی از ضروریات ارتودنسی عبارتند از:

بهبود شکل ظاهری

ارتقای سطح بهداشت و سلامت دهان دندان ها

جلوگیری از بروز مشکلات و ناهنجاری های ثانویه

بهبود تکلم

جلوگیری از بیماری ها و مشکلات گوارشی

netware بازدید : 4 سه شنبه 07 تير 1401 زمان : 10:50 نظرات (0)

آشنایی کامل با ارتودنسی پلاستیکی

توضیحات بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

حتما شما هم شنیده اید که یکی از رازهای زیبایی و جذابیت، لبخند زدن است. هنگامی که به سایر افراد، به خصوص در اولین برخورد با آنها، لبخند می زنید احساس خوبی به آنها القا خواهید کرد. اما برای داشتن یک لبخند زیبا، به دندان های مرتب و زیبا نیاز خواهید داشت. بسیاری از افراد جامعه، کم و بیش مشکلات و نقص هایی در دندان های خود دارند که لازم است برای حل چنین مشکلاتی به دنبال راه حل مناسبی باشند. یکی از مطمئن ترین روش ها برای حل مشکلات دندان ها، به ویژه اگر بی نظمی دندان ها زیاد باشد، روش ارتودنسی است که از انواع این ارتودنسی ها می توان به لمینت پلاستیکی اشاره کرد.

بیشتربخوانید... تعرفه خدمات دندانپزشکی سال 1401

ارتودنسی

همه ما ارتودنسی را با براکت ها و سیم های فلزی آن می شناسیم که البته این اجزا منظره خوبی به دندان های ما نمی دهند. مخصوصا ممکن است که افراد بزرگسال با این موضوع مشکل داشته باشند. و بخواهند روشی را به کار گیرند که تا حد امکان ارتودنسی خود را مخفی کنند. اما آیا چنین روشی وجود دارد؟

ارتودنسی پلاستیکی یا ارتودنسی نامرئی

 آیا تا به حال نام ارتودنسی نامرئی به گوشتان خورده است؟ یک روش که به کمک آن می توان از شر ظاهر نامناسب براکت ها و سیم های فلزی ارتودنسی خلاص شد و در عین حال به مرور زمان به اصلاح مشکلات دندان ها پرداخت، استفاده از روش ارتودنسی پلاستیکی است. در این روش، چون برای سایرین واضح و مشخص نیست که بیمار ارتودنسی کرده است، یا به عبارتی چون درمان بیمار مخفی شده است، به ارتودنسی پنهان معروف شده است. این نوع از ارتودنسی، همچنین به عنوان ارتودنسی نامرئی نیز شناخته می شود؛ زیرا در ساخت آن از مواد پلاستیکی شفاف و بی رنگی استفاده شده است و از همه مهم تر هیچ گونه سیم یا اجزای فلزی بر روی دندان های بیمار قرار نمی گیرد.

 استفاده از ارتودنسی پلاستیکی چه مزیت هایی دارد؟

اولین مزیت این روش، نامرئی بودن آن است. شما می توانید از مزایای ارتودنسی برای مرتب و ردیف کردن دندان های خود بهره ببرید؛ اما در عین حال کسی هم متوجه ارتودنسی شما نمی شود. به علاوه اجزای فلزی به کار رفته در بریس های معمولی ارتودنسی، مانند سیم ها یا براکت های فلزی، علاوه بر ظاهر ناخوشایندی که دارند، ممکن است مشکلاتی را نیز برای بیمار به وجود بیاورند، مثلا امکان دارد که این اجزا لب و زبان بیمار را اذیت کنند و به آنها آسیب بزنند و یا این امکان وجود دارد که به هنگام غذا خوردن، مواد غذایی لا به لای این اجزا گیر کنند و نظافت این بریس ها را با مشکل مواجه کنند. حال آنکه هیچ کدام از مشکلات گفته شده، در روش ارتودنسی پلاستیکی وجود نخواهد داشت.

netware بازدید : 0 دوشنبه 06 تير 1401 زمان : 11:59 نظرات (0)

بالون معده یک روش منسوخ شده

بالون معده از طریق دستگاه اندوسکوپ توسط جراح لاغری وارد معده می شود و با مایعات بی خطر پر می شود. بالون آب شده بخشی از حجم معده را اشغال می دهد و به مدت مشخصی داخل معده باقی خواهد ماند. به دلیل کاهش میزان مصرف غذا ممکن است شخص وزن کم کند. با این حال این روش عوارض زیادی دارد و امروزه یک روش منسوخ به شمار می رود.

بیشتربخوانید... تمرینات کاردیو

عوارض بالون معده چیست؟

 کاهش وزن کم ناراحتی معده تهوع و استفراغ شکم یا کمردرد رفلکس اسید مسائل هضم انسداد ورود غذا به معده عفونت

بیشتربخوانید... ایا کراتینه مو سرطان زاست

آیا بالون معده مزیت خاصی هم دارد؟

بله بالون گذاری در کنار تمام عوارضش مزایایی نیز دارد اما با توجه به بالا بودن تعداد عوارض و ریسک، فواید آن آنقدرها هم قابل توجه نیستند. برخی از مهم ترین فواید این روش عبارتند از: یک روش جراحی لاغری نیست و بنابرین برگشت پذیر است. موقت است به دنبال لاغری به کاهش علائم دیابت و فشار خون بالا و … کمک می کند.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

بهترین روش لاغری برای افراد چاق و دارای اضافه وزن چیست؟

افرادی که شاخص توده بدنی بالا ۴۰ دارند چاق در نظر گرفته می شوند و بهتر است برای افزایش طول عمر و داشتن زندگی سالم اقدام به کاهش وزن کنند. ورزش کردن و داشتن یک رژیم لاغری مناسب می تواند در اغلاب اوقات برای لاغری موثر باشد اما متاسفانه این راه کار تنها در افرادی که شاخص توده بدنی بین ۲۵ تا ۳۰ دارند مناسب است. در افرادی که شاخص توده بدنی بین ۳۰ تا ۴۰ دارند ترکیبی از ورزش و رژیم لاغری و مصرف دارو می تواند به کاهش وزن کمک کند اما برای افرادی که BMI بالای ۴۰ دارند بهترین روش لاغری انجام عمل جراحی لاغری مانند اسلیو معده است. این اعمال بی خطر بوده و نتایج دائمی دارند.

منبع: gymju.ir

netware بازدید : 2 دوشنبه 06 تير 1401 زمان : 11:57 نظرات (0)

متخصص ترمیم و زیبایی دندان چگونه می تواند به زیباسازی دهان و لبخند کمک می کند؟

در سال های اخیر توجه افراد به زیبایی چند برابر بیشتر از قبل شده است؛ از این رو متدها و روش های جدید زیبایی روز به روز رشد و گسترش بیشتری پیدا می کند. علم زیبایی شناسی به حوزه دندان پزشکی نیز راه پیدا کرده است؛ به نحوی که یک رشته تخصصی به نام ترمیمی و زیبایی به وجود آمده است و دندانپزشکان بعد از سپری کردن دوره عمومی، می توانند در این رشته تخصصی زیبایی تحصیل کنند و به عنوان متخصص ترمیم و زیبایی دندان فعالیت کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی رایگان تهران

 توجه به زیبایی دندان ها

در گذشته بیشترین تمرکز دندانپزشکان بر روی درمان مشکلاتی مانند پوسیدگی دندان ها و یا رفع کردن ناهنجاری های دندان و فک بود، اما در سال های اخیر توجه زیادی به جنبه زیبایی و ظاهر دندان ها می شود. بیماران با مراجعه به کلینیک دندانپزشکی برای رفع مشکلاتی مانند شلوغی و بی نظمی دندان ها، اصلاح فرم و رنگ دندان ها، جایگزین کردن دندان های از دست رفته و… اقدام می کنند.

بیشتربخوانیم... ارتودنسی شیشه ای

متخصص ترمیم و زیبایی دندان کیست؟

بعد از گذراندن دوره دندانپزشکی عمومی، رشته های زیادی برای ادامه تحصیل در مقطع تخصص دندانپزشکی وجود دارد. یکی از تخصص های رشته دندانپزشکی، تخصص ترمیمی و زیبایی است که در آن تمام تمرکز دندانپزشک بر روی رفع عیوب و مشکلات ظاهری دندان ها و یا لثه است. به عبارت دیگر هدف دندانپزشک زیبایی، اصلاح طرح لبخند و طراحی یک لبخند بی نقص برای بیماران است.

خدمات ترمیمی و زیبایی دندان ها

به طور کلی هدف از دندانپزشکی ترمیمی و زیبایی، اصلاح ظاهر و فرم دندان های بیماران، درمان مشکلات لثه و یا بازسازی و جایگزین کردن دندان های از دست رفته است. برخی از خدماتی که متخصص ترمیم و زیبایی دندان ارائه می کند شامل:

ترمیم دندان های آسیب دیده

گاهی ممکن است دندان های قدامی برخی از افراد آسیب ببیند، مثلا بخشی از تاج دندان بشکند و آسیب ببیند. از آنجایی که دندان های قدامی به هنگام لبخند زدن یا صحبت کردن، دیده می شوند، رفع این مشکل اهمیت زیادی پیدا خواهد کرد، متخصص زیبایی با استفاده از موادی مانند کامپوزیت این مشکلات را ترمیم می کند و فرم دندان ها را بهبود می بخشد.

اصلاح رنگ دندان ها

گاهی دندان ها به دلایل مختلفی مانند مصرف سیگار، به مرور زمان تغییر رنگ داده و زرد رنگ می شوند. همچنین گاهی به دلیل مصرف بعضی از داروها، دندان ها لکه دار می شوند. همه ما قبول داریم که دندان های زرد شده و یا لکه دار وجهه خوبی به لبخند ما نمی دهد؛ از این رو متخصص زیبایی با روش هایی مانند بلیچینگ و یا استفاده از کامپوزیت دندان ، اقدام به اصلاح رنگ دندان های بیمار می کند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی خانگی

جایگزین کردن دندان های از دست رفته

همان طور که می دانید دندان های قدامی بیشتر در معرض دید هستند؛ از این رو اگر بیماری، یکی از دندان های جلویی خود را از دست بدهد، تاثیر بسیار زیادی بر روی زیبایی او خواهد داشت. روش های زیادی برای جایگزین کردن دندان از دست رفته وجود دارد. مثلا استفاده از ایمپلنت دندان برای جایگزینی دندان از دست رفته، و یا جایگزینی آن با استفاده از بریج یا پل دندانی.

منبع: orthodentist.ir

netware بازدید : 2 دوشنبه 06 تير 1401 زمان : 11:55 نظرات (0)

هزینه بلیچینگ دندان چگونه محاسبه می شود ؟

یکی از دغدغه های اصلی مردم زیبایی دندان جلو و سفید بودن دندان های آنان است. یکی از بهترین روش های درمان برای سفید کردن دندان ها انجام عمل بلیچینگ دندان است. این عمل روش های گوناگونی دارد اما نتیجه آن به سفید شدن دندان ها می انجامد. برای آگاهی از نحوه انجام عمل و هزینه بلیچینگ دندان شما را به خواندن ادامه این متن  از کلینیک دندانپزشکی ترمیم و زیبایی دعوت می کنم.

محصولات سفید کننده دندان

 در سال ۲۰۱۵ ، آمریکایی ها به تنهایی بیش از ۱۱ میلیارد دلار برای سفید کردن دندانها هزینه کردند، از جمله بیش از ۱.۴ میلیارد دلار برای محصولات خانگی سفید کننده دندان، ما در اینجا ساده ترین راهها را برای سفید کردن دندانهای شما در خانه آورده ایم: محصولات زیادی برای سفید کردن دندانها وجود دارد، با این وجود در بیشتر محصولات سفید کننده از مواد شیمیایی برای سفید کردن دندان های شما استفاده می شود که مورد توجه بسیاری از افراد است. اگر دندان سفیدتر می خواهید، اما می خواهید از مواد شیمیایی نیز خودداری کنید، در این مقاله چندین گزینه طبیعی و ایمن ذکر شده است.

بیشتربخوانید... قیمت لمینت دندان در کرج

علت زردی دندان ها چیست؟

فاکتورهای زیادی وجود دارد که باعث زردی دندان ها و از بین رفتن براقیت سفیدی دندانها می شود. برخی از غذاها می توانند مینای دندان را که لایه خارجی دندان شما است لکه دار کنند. علاوه بر این، تجمع پلاک بر روی دندان های شما می تواند به دندان های شما رنگ زرد بدهد. این نوع تغییر رنگ دندان معمولاً با مراجعه منظم به دندانپزشک و  استفاده از برخی از محصولات تمیزکننده و سفید کننده منظم تحت نظر دندانپزشک قابل درمان است.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی

اهمیت مسواک زدن و استفاده از نخ دندان در سفید شدن دندان

در حالی که برخی از تغییر رنگ دندان ها به طور طبیعی با افزایش سن همراه است، اما تا حد زیادی به دلیل تجمع پلاک ایجاد می شود. مسواک زدن و نخ دندان کشیدن منظم می تواند با کاهش باکتری های موجود در دهان و جلوگیری از تجمع پلاک ، به سفید ماندن دندان کمک کند. خمیر دندان به آرامی لکه های دندان را  از بین میبرد و نخ دندان باکتری های بین دندان را که در تشکیل پلاک نقش دارند از بین می برد. مسواک زدن روزانه دندان ها  از تجمع پلاک های زرد روی دندان های شما جلوگیری می کند.

منبع: lachine.ir

netware بازدید : 1 دوشنبه 06 تير 1401 زمان : 11:53 نظرات (0)

ارتودنسی دندان چند مرحله دارد ؟

ارتودنسی یکی از روش‌های زیبا سازی و ترتیب دهی به دندان‌هاست که ارتودنسی بسیاری از ناهنجاری‌های موجود در این زمینه را از بین خواهد برد. ارتودنسی ثابت اثرات خود را طی مدت یک و نیم تا دو سال و گاها حتی سه سال روی دندان‌ها می‌گذارد. هر چه میزان ناهنجاری‌ ها بیشتر باشد مسلما زمان بیشتری برای طی کردن مراحل ارتودنسی جهت به وجود آمدن نظم مورد نظر در قرارگیری دندان ‌ها سپری می‌شود. اینکه ارتودنسی دندان چند مرحله دارد را می‌توان با در نظر گرفتن خواسته مراجعین به دو دسته تقسیم کرد که عبارت اند از:

دسته اول مراجعینی که جهت زیبایی اقدام به انجام عمل ارتودنسی می‌کنند.

دسته دوم بیمارانی که به سلامت دندان‌ها و راحتی در رعایت بهداشت دهان و دندان فکر می‌کنند را شامل می‌شود.

بیشتربخوانید... ارتودنسی صورت نامتقارن

درمان ارتودنسی به طور معمول در چندین مرحله اتفاق می افتد، برخی از افراد این مراحل را بیش از یک بار قبل از اتمام درمان ارتودنسی خود پشت سر می گذارند.

درمان با ارتودنسی چقدر طول می کشد؟

 معمولا 6 تا 30 ماه زمان می‌برد؛ طول دوره درمان تابعی از طبقه‌بندی ناهنجاری دندانی فکی، نوع درمان به کار برده شده و میزان همکاری بیمار است.

ارزیابی دهان و دندان

ارزیابی دهان و دندان مراحلی دارد که عبارت اند از:

 • گرفتن تاریخچه پزشکی کامل پزشکی و دندانپزشکی
 • انجام معاینه بالینی
 • گرفتن اشعه ایکس دندان و فک
 • ساخت مدل های گچی دندان

متخصص ارتودنسی در مرحله بعد، در مورد داشتن یک برنامه درمانی با شما صحبت خواهد کرد و مناسبترین درمان ممکن را بر اساس وضعیت شما در نظر خواهد گرفت.

بیشتربخوانید... قیمت جرم گیری دندان 1401

انواع ارتودنسی دندان

 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی متحرک
 • ارتودنسی شفاف
 • ارتودنسی دیمون
 • ارتودنسی لینگوال
 • ارتودنسی کامل

بیشتربخوانید... ارتودنسی زودبازده

ارتودنسی دندان چند مرحله دارد ؟

مشاوره، معاینه و ارزیابی دندان مراحل ارتودنسی؛ قالب گیری برای ارتودنسی دندان معاینه بیمار ارتودنسی دندان قرار دادن بریس(براکت) بر روی دندان بیمار تنظیم جلسات بعدی برای مراحل ارتودنسی دندان استفاده از نگه دارنده و خارج کردن براکت از دهان

منبع: orthoblog.ir

netware بازدید : 2 دوشنبه 06 تير 1401 زمان : 11:49 نظرات (0)

ارتودنسی ثابت چیست انواع آن کدامند؟

ارتودنسی ثابت چگونه عمل می کنند؟ ارتودنسی یکی از زیر شاخه های رشته دندانپزشکی است که به اصلاح ناهنجاری های دندانی و فک بیمار می پردازد تا دندان ها در جای صحیح خود قرار بگیرند و طرح لبخند بیمار متعادل و زیبا شود. برخی از ابزارهای ارتودنسی برای تغییرات اولیه دندان ها به کار می روند اما برخی از آنها جهت تغییر و اصلاح رشد اجزا صورت به کارمی روند پس به نوعی کاربرد ارتوپدیکی نیز دارند؛ البته بعضی از این تجهیزات به طور همزمان هم کاربرد ارتوپدیکی و هم ارتودنسی را با هم دارند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت فوری

آیا در ارتودنسی ثابت نیاز به کشیدن دندان هست؟

در ارتودنسی ثابت گاهی ضرورت کشیدن یک دندان وجود دارد که ارتودنتیست معمولاً آسیاهای کوچک فک بالا و پایین را می کشد اما تا حد ممکن دندان های نیش کشیده نمی شوند اگر دستور کشیدن دندان ها به خوبی توسط ارتودنتیست انجام شود؛ فاصله بین دندانی از بین خواهد رفت.

طول دوره درمان ارتودنسی

 طول دوره درمانی می تواند بین 1 الی 2 سال باشد که این امر به شدت نامرتبی های دندان و فک بستگی دارد که بیمار باید برای چکاپ هر 4 هفته یکبار نزد ارتودنتیست خود برود تا ارتودنتیست با تنظیم سیم، اورینگ و فنرها باعث حرکت دندان ها شود.

انجام ارتودنسی توسط متخصص ارتودنسی

 ارتودنسی ثابت باید توسط یک متخصص ارتودنسی در تهران ماهر و با تجربه انجام شود؛ زیرا به دلیل ظرافت و پیچیدگی کاری و ارائه بهترین روش درمانی و طولانی بودن دوره درمانی، متخصص 3 الی 4 سال بعد از گذراندن دندانپزشکی عمومی می تواند تخصص خود را بگیرد.

تفاوت ارتودنسی ثابت و متحرک چیست؟

 برخی از تجهیرات ارتودنسی را نمی توان از دندان خارج کرد و به صورت ثابت بر روی دندان ها قرار می گیرند که به نام «ارتودنسی ثابت» شناخته می شوند، اما برخی از تجهیزات قابلیت خارج شدن از دهان و فک را دارند که به این تجهیزات «ارتودنسی متحرک» می گویند. متخصص ارتودنسی با توجه به نوع مشکل و شدت ناهنجاری های دندان و فک بیمار استفاده از یکی از این تجهیزات را برای بیمار توصیه خواهد کرد که ارتودنسی متحرک به دلیل اینکه برای مسواک زدن می توان آن را خارج کرد راحت تر است اما این امکان وجود دارد که بیمار آن را گم کند که در این صورت پروسه درمانی می تواند طولانی تر شود.

بیشتربخوانید... قیمت لمینت دندان

هزینه ارتودنسی ثابت

بعد از گرفتن وقت نزد ارتودنتیست خود می روید و انتظارات خود را به او می گویید؛ او با توجه به سخنان شما، نوع ناهنجاری فک و دندانی و سن شما یکی از روش های درمانی ارتودنسی ثابت را اتخاذ خواهد کرد. سپس ارتودنتیست هزینه ارتودنسی و مراحل انجام کار را به شما می گوید تا به راحتی بتوانید به درمان فک و دندان خود بپردازید و نتیجه مطلوب را به دست آورید.

منبع: متخصص ارتودنسی ارتوبلاگ

netware بازدید : 17 شنبه 04 تير 1401 زمان : 10:5 نظرات (0)

تعداد صفحات : 10

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 31
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 59
 • بازدید ماه : 158
 • بازدید سال : 753
 • بازدید کلی : 753