loading...

cafesalamat

معجزه کاهش وزن با رژیم لاغری در ۷ روز

رژیمی که از آن تحت عنوان ۷ روزه یا (GM Diet Plan) یا رژیم لاغری سریع جنرال موتورز یاد می شود در واقع یک برنامه رژیمی ساده و کاربردی برای کاهش وزن است که توسط شرکت جنرال موتورز تهیه شده است. هدف این شرکت از ارائه چنین برنامه غذایی، افزایش یا دست کم حفظ سلامت کارکنانش بود. رژیم لاغری ۷ روزه یک همکاری بزرگ بین نهادهای سلامتی مانند GM، FDA، USDA با این کمپانی بود و جالبتر اینکه، در نهایت قبل از تایید نهایی در مرکز تحقیقات دانشگاه جان هاپکینز مورد آزمایش قرار گرفته است.

بیشتربخوانید... بهترین جراح لاغری

مزایای رژیم لاغری ۷ روزه چیست؟

 با توجه به اصولی که در این بهترین روش لاغری گنجانده شده، افردی که به مدت ۱ هفته خود را پایبند رژیم لاغری جنرال موتورز می کنند، می توانند از فواید و مزایای این رژیم بهره مند شوند:

مصرف شکر کاهش میابد

  در این برنامه لاغری به غیر از قند فروکتوز، عملا هیچ نوع غذا یا خوراکی قندی دیگر مصرف نمی شود و این برای افراد دیابتی و کسانی که تا پیش از این شکر زیاد مصرف می کردند مفید است.

بیشتربخوانید... جراح لاغری

از بدن سم زدایی می شود

 به دلیل مصرف مقادیر زیادی آب و غذای سالم و محدود کردن مصرف هر نوع غذای ناخواسته دیگر، بدن سموم اضافی را از بین می برد و مواد زائد را دفع می کند.‍

پوست افراد درخشان و سالم تر می شود

  به طبع پس از سم زدایی که طی این ۱ هفته انجام می گیرد، سلامت پوست نیز بهبود پیدا می کند و از لطافت و درخشندگی طبیعی برخوردار خواهد شد.

بیشتربخوانید... اسلیو معده

متابولیسم به طرز عجیبی بهبود میابد

  عادات غذایی سالم و مصرف بیشتر آب به بهبود متابولیسم بدن کمک می کند. و هرچه میزان متابولیسم بدن بالاتر و بهتر باشد میزان کالری و چربی سوزی نیز افزایش میابد و این یعنی تضمین کاهش وزن موثر در یک مدت زمان منطقی.

هضم غذا به مراتب بهتر می شود

  غذای مصرفی در طول دوره رژیم لاغری ۷ روزه سرشار از فیبر است و بنابراین حرکات روده شما را بهبود می بخشد و این یعنی هضم غذا بسیار بهتر از قبل می شود.

عادات غذایی بهتری جایگزین عادات جاری می شود 

این رژیم غذایی به طور کلی ما را به مصرف میوه ها و سبزیجات که کالری کم و فیبر زیادی دارند تشویق می کند. در نتیجه طی یک هفته از رژیم GM ما عادت می کنیم که بهتر بخوریم و عادات غذایی سالمتری داشته باشیم.

netware بازدید : 0 چهارشنبه 19 مرداد 1401 زمان : 12:29 نظرات (0)

آیا رژیم اتکینز برای شما مناسب است؟

رژیم اتکینز، یک رژیم لاغری با کربوهیدرات پایین در کنار عمل لاغری است.

آیا از وزن تان راضی هستید؟

اگر چنین است تبریک می گویم. حتی اگر شما از وزن خود راضی هستید باز هم رژیم اتکینز می تواند در مواردی همچون حفظ وزن شما و یا بالابردن سطح سلامتی تان به شما کمک کند و هم چنین می توانید با تغییر رژیم تان سبک تر شوید.

بیشتربخوانید... لاغری شکم و پهلو

اهداف شما از کاهش وزن چیست؟

اگر هدف شما تنها کاهش مقدار کمی از وزن تان باشد احتمالاً در کمتر از یک ماه به هدف خود می رسید. عده ای در دو هفته اول انجام اتکینز حدود 6 کیلو از وزنشان را کاهش داده اند. نتایج به دست آمده از روند انجام اتکینز به طور قابل ملاحظه ای به عواملی همچون سن، جنس و سطح فعالیت مقاومت متابولیک بستگی دارد البته روند انجام برنامه ها هم بسیار مهم است.

آیا می توانید از مواد قندی بگذرید؟

 اگر شما راحت از قندها بگذرید و به روی سبزیجات تکیه کنید به طور حتم می بینید که کلسترول مضر خون کاهش می یابد و اگر قند خون بالا دارید باید به تعداد قندهایی که می خورید دقت کنید. بیشتر استفاده کنندگان از رژیم اتکینز که دچار دیابت نوع 2 بوده اند و برای آن انسولین و دارو مصرف می کردند، پس از مدتی با کمک دکترشان موفق به کاهش در داروها و یا حتی قطع آنها شده اند.

بیشتربخوانید... بوتاکس معده

آیا در رژیم های غذایی دیگر برای کوتاه مدت موفق بوده اید؟

 هر رژیمی که قابل تحمل نباشد محکوم به کوتاهی و عدم تداوم است. حدود 95% از افرادی که کاهش وزن موفقی داشتند، دوباره به حالت اول خود بر می گردند. اراده به تنهایی به نگهداری وزن کمک نمی کند! مطالعات نشان می دهد وزن کم شده در رژیم های لاغری با چربی بالا بهتر ثابت می ماند.

آیا در انجام رژیم های لاغری دیگر احساس گرسنگی می کردید؟

 یک رژیم غذایی که چربی در آن کاهش یافته است همیشه قند در این رژیم غذایی افزایش یافته است. این عامل باعث می شد که گلوکز به سرعت وارد جریان خون شما شود، مخصوصاً در قندهایی که کیفیت پایین تری دارند. نتیجه این روند مانند یک راه آهن پرپیچ و خم مرتفع است که مدام قند خون شما را بالا  و پایین می کند و باعث گرسنگی شما می شود اما در اتکینز که شما اجازه خوردن یک اسنک در روز را دارید نشان می دهد که در طول روز گرسته نمی شوید.

بیشتربخوانید... جراحی لاغری

netware بازدید : 2 سه شنبه 18 مرداد 1401 زمان : 13:40 نظرات (0)

۱۰ خوراکی ممنوعه پس از جراحی لاغری

عدم رعایت برنامه غذایی سالم ممکن است حتی جدیدترین متد جراحی لاغری را نیز با شکست روبه رو کند. از آنجایی که طی جراحی لاغری تغییراتی در نحوه گوارش غذا اعمال می شود، پیروی از رژیم لاغری پس از جراحی لاغری، تاثیر بسیاری در تسریع بهبودی، جلوگیری از بروز عوارض جراحی و همچنین رسیدن به اندام ایده آل دارد. اما چه غذاهایی برای بیماران پس از جراحی لاغری می تواند مضر باشد؟ 

بیشتربخوانید... عمل لاغری شکم و پهلو

آجیل

هضم آجیل حتی برای افرادی که ساختار معده طبیعی و سالم دارند نیز دشوار است.

پاپ کورن

 پاپ کورن درون معده را پر کرده و موجب می شود تا فرد احساس سیری کند. در برخی مواقع این حساس برای افرادی که جراحی لاغری انجام داده اند می تواند مضر، آزاردهنده و دردناک باشد و یکی از خوراکی ممنوعه پس از جراحی لاغری است.

گوشت قرمز

 گوشت قرمز کم چرب می تواند برای سلامتی مفید باشد، اما در عین حال ممکن است موجب ناراحتی معده شود.

الکل

 بیماران باید تا ۶ ماه پس از اسلیو معده یا سایر انواع جراحی لاغری، از نوشیدن مشروبات الکلی خودداری کنند.

کرفس

 هنگامی که یک قطعه کرفس را گاز می زنید، اغلب مجبورید رشته های سخت و فیبروزی ساقه آن را بهطور کامل بجوید.

بیشتربخوانید... ثابت ماندن وزن در بدنسازی

گوشت برشته شده

حتی اگر از گوشت های مناسب و سینه مرغ بدون پوست استفاده می کنید، باید مطمئن شوید که آنها خوب پخته شده باشند. اگر گوشت را زیادی برشته کنید، سفت خواهد شد و همین امر هضم آن را برای معده دشوار می کند.

کلم

کلم حتی برای افرادی که معده نرمالی دارند، غذایی باددار و نفاخ محسوب می شود.

نان

 مانند پاپ کورن، نان هم می تواند حجم معده را پر کرده و موجب نفخ شود.

میوه خشک

 از آنجایی که میوه های خشک شده دارای مقادیر بالای فیبر می باشند، می توانند موجب معده درد و حالت تهوع در برخی بیماران پس از جراحی لاغری شوند.

میوه با پوست

فیبر موجود در پوست میوه ها ممکن است موجب معده درد برخی بیماران شود. سیب و گلابی پوست کنده یکی از بهترین میان وعده ها پس از  جراحی لاغری است.

میوه و سبزیجات خام

یکی دیگر از محرک های آزاردهنده معده، میوه و سبزیجات خام می باشد. اما راه حل بسیار ساده است. می توانید با پختن میوه و سبریجات، فیبر موجود در آنها را برای معده خود قابل هضم کنید. کبابی و بخار پز کردن سبزیجات ایده بسیار بهتری است.

منبع: مجله تناسب اندام جیم جو

netware بازدید : 2 سه شنبه 18 مرداد 1401 زمان : 13:36 نظرات (0)

آشنایی با 5 نوع روکش دندان و کاربرد هر کدام

تاج یا روکش دندان یک مفهوم جدید و روشی کاربردی در ترمیم دندان های آسیب دیده است. اگرچه روکش ها از زمان های بسیار قدیم نیز وجود داشته اند ولی امروزه با تنوع زیادی در خصوص آن ها روبرو هستیم. امروزه مردم در هر سنی که باشند می توانند به راحتی با انواع تاج دندان اقدام به ترمیم پوسیدگی دندان خود کنند و تا آخر عمر از وجود دندان خود بهره مند شوند. این مقاله درباره انواع تاج و روکش های دندانی است و اطلاعات کافی درباره 5 نوع روکش مختلف دندانپزشکی را در اختار شما قرار میدهد. اگر مایلید که دندان خود را با کمک این مواد روکش کنید حتما این مقاله از مجله دندانپزشکی ارتودنتیست را بخوانید.

آشنایی با 5 نوع روکش دندان

 1. روکش استیل دندان

یکی از متداول ترین مواد بکار رفته در ساختار تاج ها و روکش های دندانی (مخصوصا دندانپزشکی اطفال)، استیل ضد زنگ است. این روکش گزینه ای ایده آل برای دندانهای شیری کودکان است که نیاز به ترمیم دارد. اگر دندان کودک هنوز فرصتی برای کشیده نشدن داشته باشد از روکش استیل دندان کودکان برای ترمیم دندان استفاده میشود.

 1. روکش سفید دندان ای اس

روکش دندان ES نوعی تاج پیش ساخته یا آماده است که به صورت آناتومیک (نمای اکلوزال) از قبل کار شده است و نیازی به دستکاری یا اصلاحات بعد از نصب ندارد. این روکش بر روی دندان آسیب دیده قرار گرفته و نمای نسبتا طبیعی دارد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی یا لمینت دندان

 1. روکش سرامیکی دندان

روکش های تمام سرامیک از نوعی گل رس سفید و سخت به نام “Kaolin” ساخته میشود و آن را به یک انتخاب ایده آل برای یک تاج دندانی قوی و زیبا تبدیل می کند. این تاج دندان برای افرادی مناسب باست که به جهت زیبایی اقدام به نصی روکش میکنند. تاج های سرامیکی رنگ طبیعی دارند و از همه مهمتر، رنگ سفید آن با بقیه دندان ها هماهنگ است. این روکش ها در اصل فشرده شده هستند و در آن ها سرامیک به شکل و اندازه دندان در آمده است تا زیبایی طبیعی به نمای دندان و لبخند شما بدهند و مانند یک لایه ظریف و طبیعی دندان عمل میکنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی های سرامیکی

 1. روکش فلز سرامیک دندان

یکی از متداول ترین روکش های دندانی، روکش هایی هستند که ترکیبی از فلز و سرامیک هستند. آن ها از رایجترین روش های ترمیم دندان های آسیب دیده به شمار میروند. همانطور که از نام این محصول پیداست، آن ها تاج های فلزی هستند که با روکش سرامیکی پوشیده شده اند تا استحکام و زیبایی شناسی همزمان به دندان بدهند. این تاج ها مخصوصا برای ترمیم دندان در افرادی که دندان قروچه داشته و با تحلیل مینای دندان مواجهند استفاده میشوند.

بیشتربخوانید... درمان ارتودنسی

 1. روکش طلایی دندان

کلاسیک ترین نوع روکش دندان آلیاژ طلا است. طلا به عنوان یک فلز نجیب، در برابر عناصری مانند آب یا اکسیژن بسیار مقاوم است. این نکته مثبت طلا باعث می شود تا آنها به شکل تاج نیز در دندانپزشکی مورد استفاده قرار بگیرند. طلا از مقاومت کششی بالایی برخوردار است و می تواند زیبایی و استحکام به دندان شما ببخشد.

netware بازدید : 2 سه شنبه 18 مرداد 1401 زمان : 13:33 نظرات (0)

دندانپزشکی 24 ساعته

حتما برای شما یا یکی از افراد خانواده‌تان پیش آمده که با درد ناگهانی دندان مواجه شده‌اید و یا در ساعات نیمه شب مشکل دندان درد شدیدی در شما به وجود آمده است و درد به قدری زیاد بوده که نمی‌توانستید تحمل کنید تا در روز بعد از دکتر وقت ویزیت گرفته و به او مراجعه کنید. برای انجام چنین خدماتی می‌توانید از دندانپزشکی شبانه روزی  استفاده کنید. معمولا در هر محله و منطقه‌ای یک کلینیک دندان پزشکی شبانه روزی وجود دارد که می‌تواند اقدامات حرفه‌ای دندان را در هفت روز هفته و به صورت ۲۴ ساعته برای مردم انجام دهد.

بیشتربخوانید... لمینت دندان مدل خرگوشی

شایع‌ترین موارد اضطراری دندانپزشکی

 مواردی که افراد در صورت مواجه شدن با آن‌ها به دندان پزشکی های ۲۴ ساعته مراجعه می‌کنند عبارت‌ اند از:

 • کشیدن دندان‌ها
 • جراحی دهان یا ناراحتی
 • آبسه دندان
 • ایجاد حفره دندان
 • پر کردن دندان از دست رفته
 • تاج گمشده
 • ایمپلنت دندان چیست
 • دندان ترک خورده
 • دندان درد
 • پروتزهای شکسته
 • موارد اضطراری ارتودنسی

بیشتربخوانید... لمینت یک دندان کج

 اورژانس دندانپزشکی چیست؟

دندانپزشکی اورژانسی برای کاهش درد، توقف خونریزی یا جلوگیری از آسیب به بدن اقدامات لازم و مربوطه را انجام دهد. موارد اضطراری بیشتر اوقات به دلیل آسیب‌های ضربه‌ای ایجاد می‌شوند؛ اما باز هم باید بگویم که می‌تواند در نتیجه نادیده گرفتن طولانی مدت بهداشت دهان و دندان و حفظ آن‌ها باشد. اکثریت مواردی که اورژانس دندانپزشکی صورت می‌گیرد به دلیل پوسیدگی دندان، پریودنتیت و عفونت دندان است. اورژانس فوری دندانپزشکی یکی از زیر مجموعه‌های دندانپزشکی ریال اورژانس دندانپزشکی و دندانپزشکی‌های شبانه روزی است که مواردی را برطرف می‌کند که نیاز به اقدام سریع دارند و به این معنی است که حدود یک ساعت برای درمان وقت دارید.  موارد اضطراری و فوری معمولا درد شدیدی دارند و چند کار وجود دارد که می‌توانید از خانه تا رسیدن به اورژانس فوری دندانپزشکی انجام دهید؛ اما ممکن است کافی نباشد. پس باید در اسرع وقت به دنبال کمک پزشکی باشید.

اقدامات اورژانس فوری دندان پزشکی

 • کشیدن دندان
 • عفونت دندان
 • درد صورت
 • خونریزی بافت لثه

 اورژانس فوری دندانپزشکی چه اقداماتی را انجام نمی‌دهد؟

بازدید منظم برای چک کردن و تمیز کردن دندان یادآوری بازدیدها عکس‌برداری از دندان به صورت معمولی درمان‌های پیشگیرانه بازدیدهای منظم برای بررسی ارتودنسی و بریس ها درمان حفره‌ها و پوسیدگی‌های دندانی که دردناک نیستند. کشیدن دندان‌هایی که دردناک نیستند. دندانپزشکی ترمیمی از جمله درمان ضایعات پوسیدگی بدون علامت اقدامات زیبایی دندانپزشکی

منبع: مجله دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 2 سه شنبه 18 مرداد 1401 زمان : 13:30 نظرات (0)

نقش حلقه ارتودنسی در پوسیدگی دندان ها

این حلقه با توزیع نیرو بین دندان ها، ناهنجاری های مربوط به آن را برطرف می‌کند. در ارتودنسی های قدیمی استفاده از حلقه متداول تر بود. در حال حاضر نیز از این حلقه ها استفاده می‌شود. این حلقه ها به دور دندان های آسیای بزرگ پوشانده می شود و با سیمان ارتودنسی ثابت می‌شوند. برای قرار دادن حلقه دور دندان ابتدا باید با جداشونده بین دندان های آسیا فضایی ایجاد کرد تا قرارگیری حلقه راحت تر باشد. حلقه به اندازه دندان تنظیم می شود و روی دندان قرار می‌گیرد؛ سپس از دندان خارج می‌شود تا قسمت داخلی حلقه به طور کامل خشک شود. از سیمان در قسمت داخلی حلقه استفاده می شود و سپس روی دندان قرار می‌گیرد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی متحرک

حلقه ارتودنسی برای چه کسانی کاربرد دارد؟

همانطور که گفته شد استفاده حلقه که بخشی از خدمات ارتودنسی است، برای همه افراد امکان پذیر نیست. این حلقه ها در افرادی که فاصله بین دندان های آن ها زیاد است و یا کسانی که دندان هایشان درست روی هم قرار نمی‌گیرد، کاربرد دارد. حلقه ها با بندهای ارتودنسی در کسانی که مشکل تراز دندان دارند، بسیار پرکاربرد است. در این افراد شکاف های بسیار زیاد در دندان وجود دارد. این حلقه ها برای افرادی که ناهنجاری ساختار استخوانی دارند نیز سودمند است. احتمال دارد از دو یا چند حلقه برای رفع مشکل استفاده شود. استفاده از حلقه در کودکان بسیار مطلوب است؛ چون دندان های آن ها کاملاً رشد نکرده است و استفاده از حلقه ها روند درمان را سرعت می‌بخشد. در اصلاح اوربایت نیز بسیار مناسب هستند؛ چون این درمان نیازمند نقطه اتصال بسیار محکم هستند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

نقش حلقه ارتودنسی در پوسیدگی دندان ها

با توجه به اینکه حلقه ارتودنسی کاملاً دندان را می‌پوشاند، به احتمال زیاد مواد غذایی در لابه لای آن ها گیر می‌کند. در اینصورت اگر بهداشت دهان و دندان به درستی انجام نشود، فرد در معرض خطر پوسیدگی دندان قرار می‌گیرد؛ بنابراین توصیه می‌شود تا پس از خوردن غذا از مسواک و نخ دندان استفاده شود. با استفاده از جریان آب شدید می‌توان دهان را به خوبی شستشو داد و مواد غذایی جا مانده در دندان، براکت و سیم را خارج کرد. شل شدن یکی از عمده مشکلات حلقه های ارتودنسی است. چون این حلقه ها، روی دندان آسیاب قرار دارند و تحت فشار زیادی قرار می‌گیرند؛ از این رو در طی درمان امکان شل شدن آن ها بسیار زیاد است. در صورت بروز مشکل برای رفع آن باید به متخصص ارتودنسی مراجعه کرد.

منبع: مجله دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 2 سه شنبه 18 مرداد 1401 زمان : 13:28 نظرات (0)

ارتودنسی عقب بودن فک پایین چگونه است؟

شاید تصور کنید که ارتودنسی، تنها به درمان و اصلاح مشکلات مربوط به دندان ها می‌پردازد؛ در حالی که برای پیشگیری و درمان بسیاری از ناهنجاری های فکی، می‌توان از روش ها و ابزار ارتودنسی بهره گرفت. بعضی از افراد به صورت مادرزادی، مشکلاتی در فک خود دارند. از شایع ترین این مشکلات، می‌توان به جلو بودن یا عقب بودن فک پایین اشاره کرد. این موضوع بر ظاهر افراد و همچنین ارتباط دندان ها با هم، اثر منفی می‌گذارد و مشکلاتی برای بیمار به وجود می‌آورد. بیمارانی که چنین ناهنجاری‌ای دارند، به خصوص اگر مشکل آنها شدید باشد، باید حتما برای اصلاح آن اقدام کنند. برای مثال یکی از بهترین راه های درمانی، برای اصلاح ناهنجاری عقب بودن فک پایین، استفاده از ارتودنسی عقب بودن فک پایین است، در این مقاله قصد داریم در مورد مشکلات فک پایین، و راه های درمانی آن صحبت کنیم.

بیشتربخوانید... ارتودنسی متحرک قیمت

بهترین سن برای درمان عقب بودن فک پایین

متخصص های ارتودنسی همواره توصیه می‌کنند برای بررسی ها و معاینات مربوط به مشکلات فک و دندان ها، بهترین سن قبل از رسیدن به سن بلوغ و در دوران کودکی و نوجوانی است. اگر کودکی در سنین پایین که هنوز رشد فکی او کامل نشده است، مورد معاینه قرار بگیرد و مشکلات او شناسایی شود، بدون نیاز به درمان های سخت یا پیچیده ای، مانند جراحی فک و تنها به کمک بعضی از دستگاه های ارتودنسی، می‌توان از پیشرفت ناهنجاری جلوگیری کرد و حجم مشکلات را در آینده به شدت کاهش داد. این دستگاه ها، فک پایین را برای رشد بیشتر تحریک می‌کنند و سعی می‌کنند رابطه مناسب و ایده آلی را بین دو فک بیمار برقرار کنند؛ اما اگر فردی در سن بزرگسالی و بعد از سن بلوغ، برای اصلاح فک خود مراجعه کند،در کنار سایر روش ها، از درمان جراحی فک نیز برای او استفاده می‌کنند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

ارتودنسی عقب بودن فک پایین

اگر بیماری در سنین پایین و قبل از اینکه رشد فکی او کامل شود، به متخصص ارتودنسی مراجعه کند، متخصص ارتودنسی در بیشتر مواقع، برای اصلاح ناهنجاری عقب بودن فک پایین بیمار، از دستگاه های فانکشنال ارتودنسی استفاده می‌کند؛ در واقع متخصص، از توانایی رشدی فک بیمار، برای تصحیح مشکلات او و تحریک رشد فک پایین بهره می‌برد. این دستگاه های فانکشنال از دو پلاک ارتودنسی متحرک، برای فک بالا و پایین تشکیل شده است.

زمانی که این پلاک های ارتودنسی متحرک روی فک های بیمار قرار می‌گیرند، در هر بار بستن دهان، دو فک را در موقعیت ایده آل و نرمال خود قرار داده و فرد را وادار می‌کند که فک پایین خود را به سمت جلو هدایت کند. این اتفاق برای فک پایین آنقدر تکرار می‌شود که تبدیل به یک عادت برای فرد شده، و در نهایت رشد فک پایین بیشتر می‌شود و به اندازه نرمال و طبیعی خود می‌رسد.

منبع: https://www.orthoblog.ir/

netware بازدید : 1 شنبه 15 مرداد 1401 زمان : 10:0 نظرات (0)

رژیم قلیایی (آلکالاین) و هر آنچه که باید بدانید

رژیم آلکالاین یا قلیایی، غذاهایی را که تصور می‌شود خاصیت اسیدی را در بدن افزایش می‌دهند، از برنامه‌ی غذایی حذف می‌کند. این رژیم غذایی می‌تواند از سلول‌های افراد محافظت کند، میزان مواد معدنی بدن را متعادل نگه دارد و باعث جلوگیری از ایجاد پلاک در عروق خونی شده و مانع ایجاد سنگ کلیه گردد. زمانی که بدنتان بیش از اندازه اسیدی است، خطر ابتلا به بیماری‌های مزمن افزایش یافته و کاهش وزن نیز سخت‌‌تر خواهد شد. میزان استاندارد pH بدن در صبح باید بین 6.5 و 7.5 باشد؛ این عدد ممکن است بنابر رژیم غذایی فرد و عادات غذایی او تغییر کند. هرچند میانگین این عدد تقریباً باید بین 7.3 و 7.4 باشد که کمی قلیایی است.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

 پیروی از رژیم غذایی قلیایی بسیار دشوار است؛ زیرا تعداد زیادی از غذاهای منع شده در آن جزو غذاهای رایج و محبوب در بسیاری از رژیم‌های غذایی هستند. هم‌چنین بخش عمده‌ی این رژیم نیز گیاهی بوده و ممکن است افرادی که به خوردن گوشت علاقه دارند با مشکلاتی مواجه شوند. بسیاری از افراد به دلیل میزان نمک بالا در غذاهای فرآوری شده‌ی موجود در رژیم‌های مدرن از ترشح بیش از اندازه‌ی اسید در بدن رنج می‌برند که باعث بالا رفتن سطح اسید در بدن (pH کمتر از 7) می‌شود. با حذف بسیاری از غذاهایی که باعث افزایش خاصیت اسیدی و التهابات می‌شوند، می‌توان میزان منیزیم، کلسیم و فسفر خون را بهبود بخشید.

بیشتربخوانید... ثابت ماندن وزن در رژیم لاغری

رژیم غذایی قلیایی چطور کار می‌کند؟

 برای شروع و ورود به این رژیم غذایی باید نسبت به غذاهای دارای ماهیت اسیدی، اطلاع کسب کرده و آن‌ها را بشناسید. در ادامه لیست غذاهای مناسب و مضرر برای رژیم قلیایی را توضیح داده‌ایم. در رژیم قلیایی، برخی از میوه ها برای PH شما خوب بوده و برخی دیگر نیستند. به عنوان مثال سیب، موز، آنانانس و آووکادو بسیار خوب هستند. موز دارای PH نزدیک به 5 بوده و PH آووکادو نیز 7 است. دیگر گزینه‌های پیشنهادی را می‌توان سیب زمینی شیرین، شاه بلوط، توفو، جوانه ها و … دانست.

بیشتربخوانید... لاغری ران پا در یک هفته

فواید رژیم قلیایی چیست؟

رژیم قلیایی فواید بسیاری برای سلامت بدن دارد زیرا هر چقدر اسید بدن کم باشد بدن به سلامتی نزدیکتر می‌شود و این یکی از مزایای اصلی رژیم برای لاغری است. مهم‌ترین فواید اصلی رژیم قلیایی عبارتند از کاهش فشار خون، جلوگیری از ابتلا به برخی از سرطان‌ها و تقویت تراکم مواد معدنی در استخوان‌ها.

منبع: https://www.gymju.ir/

netware بازدید : 1 شنبه 15 مرداد 1401 زمان : 9:56 نظرات (0)

روش های درمان زیبایی دندانپزشکی

دندانپزشکی زیبایی یکی از شاخه های نوین رشته ی دندانپزشکی است. به عنوان مثال در گذشته شکستگی دندان قابل ترمیم نبود اما امروزه با روش های گوناگونی می توان این مشکل را برطرف نمود. عارضه ای که در هنگام خندین لثه مشخص می شود نیز در گذشته قابل درمان نبود اما امروزه با جراحی ولیفت لثه و اصلاح طرح لبخند می توان این مورد را نیز برطرف نمود. و ده ها عارضه ی دیگر که به لطف این رشته ی نوین قابل درمان هستند. برخی از روش های زیباسازی عبارتند از:

جرمگیری

به دلیل مصرف مواد غذایی مختلف حتی با مسواک زدن و رعایت بهداشت دهان و دندان نیز دندان ها جرم و پلاک خواهند گرفت. ممکن است میزان جرم گرفتگی با رعایت بهداشت کمتر شود اما این امر کاملاً اجتناب ناپذیر است. جرم باعث می شود دندان ها تیره و کدر به نظر برسند علاوه بر این منجر به عفونت و پوسیدگی دندان ها خواهد شد. جرمگیری یکی از روش های نوینی است که علاوه بر تأثیر بر زیبایی جنبه ی درمانی نیز دارد.

بلیچینگ

این روش زردی و بد رنگی دندان ها را اصلاح می کند. بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها برطرف کننده ی بدرنگیهای ژنتیکی و رنگدانه هایی است که باعث تغییر رنگ دندان ها شده اند. با این روش دندان ها سفید و زیبا خواهند شد.

بیشتربخوانید... لمینت دندان کج

لمینت

 از انواع لمینت دندان برای برطرف کردن مشکلاتی نظیر ترک خوردگی، شکستگی، فواصل کم بین دندانی، نامرتب بودن دندان ها، بدرنگ بودن و … استفاده می شود. لمینت دو نوع است: کامپوزتی و سرامیکی. هریک از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را داشته و متناسب با شرایط بیمار برای او تجویز خواهند شد.

ارتودنسی

از ارتودنسی به منظور مرتب کردن به هم ریختگی، شلوغی و فواصل زیاد بین دندانی استفاده می شود. در صورتی که شدت نامرتب بودن دندان ها زیاد باشد فرد علاوه بر زیبایی در بلع، جویدن و تمیز کردن نیز دچار مشکل خواهد شد.

پروتز و ایمپلنت دندان چیست

 ایمپلنت دندان و پروتز هر دو به عنوان جایگزین دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرند. ایمپلنت پایه ای تیتانیومی سازگار با سلول های بدن بوده و می تواند جایگزین دائمی یک یا چند دندان از دست رفته باشد. انجام ایمپلنت مانند پیوند عضو است و در صورتی که بدن آن را پس بزند نمی توان مجدد این کار را انجام داد. در این صورت می توان از پروتز استفاده نمود. پروتزها به دو دسته ی ثابت و متحرک تقسیم شده و در واقع جایگزین عضوی از بدن با مشابه مصنوعی آن هستند.

منبع: https://www.lachine.ir/

netware بازدید : 1 شنبه 15 مرداد 1401 زمان : 9:54 نظرات (0)

نحوه انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی

مشکلات مال‌اکلوژن از جمله نگرانی های دندانپزشکی شایع در میان افراد مختلف است. کسانی که از این مشکلات رنج می برند نیاز به درمان ارتودنسی دارند. این افراد باید حتما یک متخصص ارتودنسی خوب پیدا کنند تا بتوانند طی دوره درمان از مهارت ها، تجربه و همچنین مشاوره چنین متخصصی جهت رفع مال اکلوژن خود کمک بگیرند. این مقاله حاوی اطلاعاتی است که به شما کمک می کند نه تنها یک متخصص ارتودنسی خوب بلکه بهترین متخصص ارتودنسی دندان شهر خودتان) مثلا بهترین متخصص ارتودنسی در کرج ، تهران و...) را انتخاب کنید.

بیشتربخوانید... ارتودنسی سرامیکی هزینه

درمان ارتودنسی خود را به چه کسی بسپاریم؟

بسیاری از افراد بدون داشتن هیچ معیار یا ملاکی به اولین متخصص ارتودنسی دندانی که می رسند او را به عنوان متخصص خود انتخاب می کنند. هرچند که معیارهای خاصی برای انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان وجود ندارد اما به نظر می رسد که داشتن حداقل چند معیار انتخابی می تواند به شما در انتخاب یک متخصص ارتودنسی خوب کمک کرده و دوره درمان موفقی را برایتان رقم بزند. در ادامه با چند معیار و فاکتور موثر در انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان آشنا خواهید شد. اگر دوست ندارید درمان خود را به هر کسی واگذار نکنید حتما برای خود چند معیار داشته باشید یا چند فاکتور زیر را در هنگام انتخاب متخصص در نظر بگیرید.

تجربه و تخصص

 قبل از هر چیز مهم است بدانید که یک متخصص ارتودنسی خوب برای ارائه خدمات با کیفیت دارای دانش و تجربه بسیار بالایی است.

اخلاق، پیگیری و صبوری

داشتن تخصص و تجربه برای موفقیت درمان ارتودنسی بسیار مهم است، اما پیگیری منظم، اخلاق، و صبوری متخصص از جمله فاکتورها یا معیارهای یک متخصص ارتودنسی خوب است که می تواند یک تجربه درمان عالی برای افراد رقم بزند. فراموش نکنیم که به طور متوسط درمان ارتودنسی حدود 18 ماه زمان نیاز دارد. بنابراین اگر متخصص شما چنین ویژگی هایی نداشته باشد، چطور میتوان از روند درمان مطمئن بود و یا یک نتیجه ایده آل را انتظار داشت. انواع درمان ارتودنسی دندان بسیاری از مردم در خصوص درمان های ارتودنسی آگاهی کافی ندارند. برخی از آن ها حتی متوجه نیستند که چه تعداد گزینه های درمان ارتودنسی برایشان وجود دارد. اما باید بدانید که هر بیماری نوع خاصی از درمان ارتودنسی را نیاز دارد، به عبارتی هر شخصی نیازهای خاص خود را دارد و نوع درمانش هم ممکن است متفاوت باشد. به همین دلیل یک متخصص ارتودنسی خوب باید متناسب با نیاز هر مراجع و مشکلات خاص او درمان ویژه ای برای آن مراجع در  نظر بگیرد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی رنگی چیست

رایجترین درمان های ارتودنسی دندان عبارتند از:

ارتودنسی ثابت فلزی

ارتودنسی ثابت با بریس سرامیکی

سیستم ارتودنسی دیمون

دستگاه های لینگوال یا پشت دندانی

ارتودنسی نامرئی

انواع دسنگاه های ارتودنسی متحرک مانند اینویزیلاین ها

نگهدارنده های ارتودنسی

برنامه های پرداخت

در نظر گرفتن جنبه های مالی یکی از مهمترین عوامل، ملاک ها یا معیارهایی است که باید هنگام انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی دندان مورد توجه قرار گیرد. اگر توان مالی خوبی دارید این معیار را خط بزنید زیرا اگر هزینه ارتودنسی دندان را یکجا پرداخت کنید برای شما به صرفه تر است وممکن است برایتان کمتر حساب شود.

منبع: https://www.orthodentist.ir/

netware بازدید : 1 شنبه 15 مرداد 1401 زمان : 9:51 نظرات (0)

آیا ژنتیک می تواند باعث چاقی شود؟

پاسخ کوتاه “بله” است. چاقی ارثی یا چاقی ژنتیکی واقعیت دارد. در واقع تحقیقات انجام شده در این خصوص نشان می دهد که تفاوت در ژن های شما می تواند منجر به مشکلات وزن (شامل اضافه وزن و چاقی) شود. بنابراین اگر یکی از والدین شما چاق هستند (شاخص توده بدنی یاBMI  برابر با ۳۰ و بالای ۳۰ دارند)، به احتمال زیاد شما نیز چاق خواهید شد. زیر استعداد چاقی در ژن های شما تعریف شده است. اما این بدان معنا نیست که تا آخر عمر چاق می مانید و ژنتیک اجازه لاغر شدن به شما نمی دهد. شما می توانید با روش های مختلفی (از ورزش و دریافت رژیم لاغری سریع گرفته تا در آخرین مرحله با کمک عمل جراحی لاغری) بلاخره وزن کم کنید و از شر چاقی خلاص شوید.

بیشتربخوانید... رژیم کانادایی

آیا چیزی به نام ژن چاقی وجود دارد که باعث چاقی ارثی می شود؟

 اینکه برخی از افراد استعداد چاقی دارند مربوط به ژن ها می شود. یعنی  ژن ها می توانند باعث تغییراتی در بدن شوند که در نهایت موجبات اضافه وزن و چاقی را فراهم می کنند. به عنوان مثال در همین زمینه ژنی وجود دارد که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. نام این ژن FTO است. این ژن در حدود در ۴۳٪ مردم وجود دارد. دانشمندان با انجام تحقیقات گشترده ای دریافتند افرادی که تفاوت خاصی در این ژن دارند، ۲۰ تا ۳۰ درصد بیشتر از دیگران احتمال چاقی دارند. در واقع تغییرات در این ژن اگر اتفاق بی افتد می توان FTO را ژن چاقی و عامل اصلی چاقی ژنتیکی دانست. در واقع ایجاد جهش یا تغییراتی در این ژن در برخی افراد می تواند موجب چاقی و اضافه وزن شود. و به نظر می رسد که حتی بروز چنین تفاوت ها و تغییراتی در سطح این ژن طبیعی است.

آیا ژن چاقی به تنهایی می تواند باعث چاق شدن افراد شود؟

 چاقی یک بیماری بسیار پیچیده است و عوامل زیادی می توانند در ایجاد آن نقش داشته باشند. این یعنی ژنتیک تنها عامل چاقی نیست و به تنها نمی تواند باعث افزایش وزن زیاد شود. در عوض ژنتیک همراه با عواملی مانند سبک زندگی و رفتار و محیط دست در دست هم باعث چاقی می شوند

بیشتربخوانید... برنامه رژیم لاغری یک ماهه رایگان

netware بازدید : 6 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 15:7 نظرات (0)

افزایش شانس باروری زنان چاق به وسیله عمل لاغری

چاقی هر ساله شیوع بیشتری پیدا می‌کند. چاقی مفرط و حتی اضافه وزن عارضه‌ هایی هستند که خطر ابتلا به دیابت و بیماری های قلبی و سایر مشکلات دیگر را افزایش می دهند و می توانند مشکلات زیادی برای کمر، مفاصل و به طور کلی سیستم اسکلتی ما ایجاد کنند. علاوه بر این ها، حالت شدید چاقی می تواند در توانایی باروری و فرزند آوری سالم تأثیر بسزایی داشته باشد.اگر به فکر افزایش شانس باروری خود هستید، حتما باید وزن ایده آلی داشته باشید و به عبارتی در یک محدوده وزنی سالم قرار بگیرید. حتی اگر چاقی مفرط دارید میتوانید با روش هایی از جمله انواع جراحی لاغری برای باردری، سلامتی خود را به دست آورده و به راحتی صاحب فرزند شوید.

بیشتربخوانید... لاغری به روش خانگی

کاهش شاخص توده بدنی مساوی با افزایش باروری

بالا بودن شاخص توده بدنی (حتی بیشتر از ۳۵ یا ۴۰) میتواند نه تنها باعث نازایی در خانم ها شود بلکه روی باروری مردان نیز تاثیر میگذارد. اما خبر خوب  این است که حتی با کاهش ۵ درصد از اضافه وزن خود می توان شانس بارداری را به شدت افزایش داد.

کاهش وزن و سندروم تخمدان پلی کیستیک (PCOS)

 سندروم تخمدان پلی کیستیک یکی از مشکلات شایع در میان زنان است که باعث ناباوری میشود. زیرا تخمدان ها به جای اینکه مبدا باوری باشند عملا تحت تاثیر انواع کیست های ریز  و درشت کارایی خود را از دست میدهند. اضافه وزن و ابتلاء یا تشدید سندروم تخمدان پلی کیستیک با هم ارتباط مستقمی دارند. افزایش وزن و چاقی میتواند احتمال ابتلاء و همچنین شدت این سندورم را افزایش دهد. و برعکس، کاهش وزن نیز نقش به سزایی در کاهش این بیماری دارد. به طور کلی عدم تعادل هورمونی باعث PCOS می شود و این عدم تعادل می تواند از بارداری جلوگیری کند. علاوه بر این، بسیاری از زنان مبتلا به PCOS افزایش وزن را تجربه می کنند. با این حال، مشخص شده هنگامی که زنان مبتلا به این سندروم شروع به ورزش و مصرف یک رژیم لاغری سریع می کنند، بسیاری از آنها دوباره شروع به تخمک گذاری و باروری می کنند.

بیشتربخاونید... لاغری تضمینی شکم

انواع عمل جراحی لاغری برای کاهش وزن و افزایش باروری

 • عمل اسلیو معده
 • عمل جراحی بای پس معده
 • عمل لاغری بای پس روده
 • ساسی بای پس
 • پلیسه معده
 • باندینگ معده

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

netware بازدید : 5 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 15:1 نظرات (0)

ارتودنسی یا کامپوزیت دندان

هنگامی که سخن از به کارگیری متدهای ترمیم و زیبایی دندان می‌شود انتخاب درمان ارتودنسی یا کامپوزیت در اولویت خدمات دندانپزشکی قرار دارد. بهترین راهکار برای تشخیص اینکه کامپوزیت بهتر است یا ارتودنسی بررسی و کسب اطلاعات کامل در خصوص تفاوت کامپوزیت و ارتودنسی می‌باشد. می توانید با بهترین متخصص ارتودنسی در این امر مشورت کنید.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی دندان

داشتن لبخند زیبا به سه عامل مهم بستگی دارد:

 • رنگ دندان
 • موقعیت دندان ها
 • شکل دندان

ارتودنسی همزمان با کامپوزیت

انجام ارتودنسی و کامپوزیت روی دندان های یک بیمار امکان پذیر است؛ اما در اغلب موارد بیمار باید برای تصحیح موقعیت دندان ها و ناهنجاری های فک ابتدا درمان با ارتودنسی را کامل کرده و سپس از کامپوزیت ونیر استفاده کرد. این امر باعث می شود که ساختار دندان ها بهتر حفظ شود.

بیشتربخوانید... ایمپلنت دندان چیست

 طیف گسترده ای از مشکلات دندانپزشکی زیبایی با استفاده از کامپوزیت بجای ارتودنسی قابل درمان هستند:

دندان های آسیب دیده

اگر دندان های شما به دلیل فرسایش دچار آسیب شده اند یا شکستگی جزئی دارند می توان ازکامپوزیت ونیر بجای ارتودنسی استفاده کرد.

دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند

اگر نمی توانید دندان های تیره را با بلیچینگ دندان تغییر رنگ داده و سفید کنید بهتر است که از کامپوزیت ونیر بهره گیرید.

بیشتربخوانید... لمینت برای دندان های کج

بستن فاصله بین دندان ها

 فواصل بین دندان های جلویی یکی از رایج ترین مشکلاتی است که افراد از نظر زیبایی از آن گله مند هستند. شما به راحتی می توانید از کامپوزیت ونیر بجای ارتودنسی بهره گرفته و این مشکل را برطرف نمایید.

طول عمر کامپوزیت دندان

عوامل بسیاری در طول عمر کامپوزیت دندان موثرند از جمله بهداشت، دندان قروچه، عادات فردی و...

بهداشت دهان و دندان

یکی از مسائل ضروری برای سلامت دهان و دندان و افزایش طول عمر کامپوزیت دندان نحوه مراقبت شما است.

مهارت دندانپزشک

یکی دیگر از مسائل مهم که اهمیت زیادی در طول عمر کامپوزیت ونیر دارد نحوه نصب آن روی دندان است.

مواد غذایی

خطر آسیب دیدن کامپوزیت ونیر با غذاها و نوشیدنی های شیرین و دارای اسید بالا بوده و مشکلات متعددی در این زمینه به وجود خواهد آمد.

محل ترمیم دندان ها

کامپوزیت دندان های پیشین که برای اصلاح طرح لبخند انجام می شود معمولا موفق تر از دندان های خلفی هستند زیرا گاز زدن و جویدن با این دندان ها انجام شده و موجب خراب شدن کامپوزیت ونیر می شود.

netware بازدید : 5 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 14:59 نظرات (0)

ارتودنسی خفیف چیست و زمان مناسب آن ؟

همانطور که میدانید ارتودنسی  یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی است که برای درمان دندان ها و نابهنجاری های فک استفاده شده و به زیبایی دندان و صورت کمک می کند.امروز قصد داریم تا ارتودنسی خفیف را نیز شرح دهیم. کجی دندان‌ها، اوربایت و آندربایت (جلوتر بودن بیش از اندازه دندان‌های بالا یا پایین)، کراس بایت، شلوغی دندان‌ها و اختلال‌های مربوط به فک از مشکلاتی است که توسط متخصصین ارتودنسی درمان می‌شود. ممکن است فرد از وضعیت نامناسب دندان ها، نابهنجارهای فکین به تنهایی یا تواما با رنج همراه باشد. در این صورت دانش و تخصص ارتودنسین تا زمان بهبود و جلب رضایت فرد، در خدمت بیمار قرار خواهد گرفت. 

بیشتربخوانید... ارتودنسی دندان چیست

زمان مناسب برای انجام ارتودنسی خفیف

شروع درمان ارتودنسی بستگی به نوع ناهنجاری دارد. در صورتی که درمان ارتودنسی صرفا جهت درمان دندان ها باشد، محدودیت سنی نداشته و تا زمانی که دندان در دهان وجود داشته باشد، امکان ارتودنسی وجود دارد. چنانچه بیمار مشکلات مربوط به فک داشته باشد؛ به عنوان مثال فک بالا جلوتر و یا فک پایین، عقب تر از حالت طبیعی باشد. بهترین زمان برای ارتودنسی قبل از بلوغ است؛ زیرا می توان از مزایای رشد کودک برای درمان ناهنجاری استفاده کرد. به هر حال، بهترین زمان برای این افراد حوالی سن دوازده الی چهارده سالگی است.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت فوری

ارتودنسی دندان برای چه افرادی مناسب است؟

افراد با مشخصات ذیل نیاز به درمان ارتودنسی دارند.

-افرادی دارای دندان های نامرتب است و دندان های آنان نسبت با هم هماهنگی ندارد.

-افرادی که بین دندان های آنان فاصله وجود دارد.

 -افرادی که به دلیل کوچک بودن فک دارای دندان های اضافی در دهان هستند.

-افرادی که مشکلاتی از قبیل جلو یا عقب بودن فک‌ها را دارند.

قبل از درمان ارتودنسی خفیف، دندانپزشک شما باید از عدم وجود هرگونه پوسیدگی یا مشکلات لثه نظیر التهاب یا تحلیل آگاه شوند. در صورت نیاز به ترمیم، عصب کشی یا حتی کشیدن دندان ها، قبل از انجام ارتودنسی اقدام شود.

انواع دستگاه های ارتودنسی

 • ارتودنسی متحرک چیست
 • ارتودنسی ثابت
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های فلزی
 • ارتودنسی با استفاده از براکت های همرنگ دندان
 • ارتودنسی با براکت های فلزی یا سرامیکی بدون آلاستیک
 • ارتودنسی از پشت دندان یا سیستم لینگوال
 • ارتودنسی شفاف

مهم ترین اجزای ارتودنسی خفیف

براکت ها

براکت ها ابزاری هستند که از طریق درگیر کردن سیم قوسی شکل ارتودنسی با چسب یا باند روی دندان محکم می‌شود. براکت از فلز، سرامیک، چینی یا پلاستیک تهیه می شود.

بندهای فلزی

 بند ارتودنسی یکی از وسایل و تجهیزات ارتودنسی است و جنس آن از استیل ضد زنگ بوده و بیشتر در دندان های عقب استفاده می شود.

netware بازدید : 5 دوشنبه 10 مرداد 1401 زمان : 14:55 نظرات (0)

۱۱ میوه شگفت انگیز برای لاغری

افرادی که شاخص توده بدنی یا bmi بالایی دارند معمولا نمیتوانند با روش های معمول لاغری  مانند ورزش کردن یا مصرف میوه و سبزیجات وزن کم کنند. این افراد لازم است تا برای لاغری از یک متخصص و جراح لاغری کمک بگیرند و در کنار عمل لاغری رو به یک رژیم غذایی کم کالری سالم و تحرک کافی بیاورند.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری مدیترانه ای

 ۱۱ میوه شگفت انگیز که میتوانند به لاغری شما کمک کنند

گریپ فروت

گریپ فروت میوه ای خوشمزه و چیزی مابین پوملو و پرتقال است و معمولاً در بهترین رژیم های لاغری و کاهش وزن به فراوانی یافت میشود.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری کودکان

سیب

سیب ها ازمیوه های کم کالری و دارای فیبر زیادی هستند. این میوه برای کاهش وزن بسیار مفید هستند.

انواع توت ها

 انواع بری مانند توت فرنگی، کران‌بری، راسبری و … که ما آن ها را با نام انواع توت ها میشناسیم بسیار مغذی و کم کالری هستند. همچنین توت ها توانایی سیرکنندگی دارند.

میوه های تابستانی

میوه های تابستانی گروهی از میوه های فصلی هستند که دارای نمای خارجی گوشتی و دانه در قسمت داخلی هستند. آنها شامل هلو، آلو، گیلاس، شلیل و زردآلو و … هستند. میوه‌های تابستانی کالری کمی دارند و غنی از مواد مغذی مانند ویتامین C و A هستند که باعث شده این میوه ها برای افرادی که سعی در کاهش وزن و لاغری دارند بسیار عالی باشد

بیشتربخوانید... اپلیکیشن لاغری سیرا

پشن فروت

 برای کاهش وزن و لاغری لازم است تا پشن فرووت به طور کامل مصرف شود.

ریواس

ریواس در واقع یک سبزی است، اما در اروپا و آمریکای شمالی از آن اغلب به چشم یک میوه نگاه میشود.

کیوی

کیوی منبع عالی ویتامین C، ویتامین E، فولات و فیبر هستند و فواید سلامتی قابل توجهی دارند.

 خربزه

خربزه کالری کمی دارد و از آب بالایی برخوردار است و همین باعث می شود از نظر کمک به لاغری و کاهش وزن بسیار با ارزش باشند.

پرتقال

پرتقال مانند تمام مرکبات دیگر، کالری کمی دارد در حالی که دارای ویتامین C و فیبر زیادی است.

موز

 برخی از افرادی که قصد لاغر شدن دارند به دلیل داشتن قند و کالری زیاد از مصرف موز خودداری می کنند. در حالی که موزها نسبت به بسیاری از میوه های دیگر کالری بیشتری دارند، اما از نظر مواد مغذی نیز چگال تر هستند.

آووکادو

  آووکادو یک میوه چرب و کم کالری است که در آب و هوای گرم رشد می کند.

منبع: sira.fit

netware بازدید : 2 یکشنبه 09 مرداد 1401 زمان : 15:4 نظرات (0)

ایمن‌ترین روش‌های جراحی لاغری کدم‌اند؟

انجام عمل‌های جراحی لاغری این روزها، برخلاف تصورات و شایعاتی که درباره آن‌ها وجود دارد، بسیار کم‌خطر و ایمن می‌باشند. به‌علاوه این روزها عمل‌های جراحی لاغری، برخلاف گذشته که با روش‌های بسیار تهاجمی انجام می‌شد، به‌صورت لاپاراسکوپی انجام می‌شوند. روش لاپاراسکوپی، روشی با تهاجم کمتر است و نیاز به برش‌های بزرگ وجود ندارد.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری کودکان

حلقه‌های قابل تنظیم معده

 در این روش، یک حلقه در قسمت فوقانی معده قرار می‌دهند و یک کیسه کوچک در بالای حلقه تشکیل می‌شود و قسمت تحتانی معده در زیرحلقه قرار می‌گیرد.

مزایای استفاده از این روش

 انجام این روش، با استفاده از یک برش کوچک امکان‌پذیر است. این عمل، یک روش قابل بازگشت است و حلقه معده به‌آسانی قابل خارج‌سازی است. قابل تنظیم بودن این حلقه‌ها هزینه‌های کمتری نسبت به سایر روش‌های جراحی لاغری به شما تحمیل می‌کند. در شکل و ظاهر معده شما تغییرات دائمی ایجاد نمی‌کند. در این روش، نیاز کمتری به داروها و مکمل‌های غذایی وجود دارد. در این روش، طی دو سال، 50% کاهش وزن خواهید داشت.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری سه روزه

جراحی بای پس معده

 این روش نیز، یک روش لاپاراسکوپی و کم تهاجمی است. در این روش، قسمتی از معده و روده شما برداشته‌شده و قسمت باقی‌مانده بخیه زده می‌شود.

بیشتربخوانید... رژیم لاغری اصولی

مزایای استفاده از این روش جراحی

شما پس از انجام این جراحی، بسیار سریع‌تر از قبل احساس سیری می‌کنید. این روش بیشترین کاهش وزن را دارد و طی 18 ماه، 65 تا 80 درصد کاهش وزن خواهید داشت. این روش نیازمند ایجاد برش‌های بزرگ نیست و تحت بیهوشی کامل انجام می‌شود. به علت کوتاه‌تر شدن طول روده، کالری کمتری از غذاهای مصرفی شما جذب خواهد شد. زمان بهبود این جراحی کوتاه‌مدت بوده و پس از 3 روز مرخص می‌شوید.

اسلیو معده

 یکی دیگر از روش های  بهترین عمل لاغری جراحی اسلیو معده است،  به این صورت انجام می‌شود که حدود 80 درصد از معده شما برداشته می‌شود. در این روش قسمت‌های باقی‌مانده از معده شما، پس از بخیه زدن به شکل موز درمی‌آید.

مزایای جراحی اسلیو معده

در این روش قسمتی از معده که مسئول ساخت هورمون گرسنگی است، برداشته می‌شود. در این روش حدود 50 درصد وزن بدن خود را پس از گذشت شش الی دوازده، ماه از دست خواهید داد. به علت طولانی‌تر بودن زمان از دست دادن وزن در این روش، نسبت به سایر روش‌های جراحی لاغری، احتمال افتادگی پوست پس از لاغری کمتر خواهد بود. این جراحی با روش لاپاراسکوپی انجام می‌شود.

بیشتربخوانید... رژیم کتوژنیک

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:28 نظرات (0)

مزایا و معایب ایمپلنت دندان چیست ؟

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز دندان مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی ، هزینه ایمپلنت دندان چه حدود است؟

در ادامه با کیلینیک دندانپزشکی لاچینه همراه باشید تا شما را با مزایا و معایب این روش جایگزینی دندان آشنا کنیم . شما ایمپلنت دندان را می توانید مانند همان دندان های طبیعی خودتان مسواک بزنید و یا با آنها غذا بجوید. این دندان ها مانند دندان هایی هستند که با آن ها به دنیا آمده اید. به همین دلیل است که ایمپلنت های دندانی بهترین گزینه در دندانپزشکی خارج از دندانهای طبیعی شما هستند. اگر دندان‌های از دست رفته و آسیب دیده احساس بدی در شما ایجاد کرده است و اعتماد به نفس شما را زیر سوال برده است، شما می توانید با ترمیم از طریق ایمپلنت دندان، اعتماد به نفس خودتان را بازگردانده و یک دندان زیبا جای دندان از دست رفته تان بکارید.

بیشتربخوانید... آبسه دندان

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:

آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

معایب ایمپلنت دندان

 مانند هر عمل جراحی دیگری، ممکن است ایمپلنت دندان عوارضی داشته باشد؛ اما نادر است. این عوامل عبارت اند از:

 عفونت آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی آسیب های عصبی در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:5 نظرات (0)

لمینت دندان پر شده چگونه امکان پذیر است ؟

لمینت دندان، روشی برای ترمیم آسیب‌های جزئی دندانی و اصلاح بدرنگی دندان‌ها و زیباتر کردن دندان‌های لکه‌دار است. در این روش، ابتدا از دندان‌های شما قالب‌گیری کرده و سپس قالب‌ها را برای ساخت روکش‌های لمینت که از جنس نوعی سرامیک و یا همان چینی هستند، به لابراتوار می‌فرستند. در مرحله بعدی سطحی از مینای دندان، بین پنج‌تا هشت میلی‌متر را تراش داده و برای نصب روکش‌های لمینت آماده می‌کنند سپس با چسب‌های مخصوصی روکش‌های لمینتی را روی سطح دندان‌های شما می‌چسبانند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی

آیا انجام لمینت دندان روی دندان هایی که پوسیدگی دارد امکان‌پذیر است؟

درصورتی‌که دندان‌های شما دچار پوسیدگی باشند یا دندان‌هایتان مستعد ابتلا به پوسیدگی باشند، یک دندانپزشک ترمیمی خوب  شما انجام روش‌هایی مثل کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به شما پیشنهاد نخواهد کرد. به همین علت اگر دندان‌پزشک شما کامپوزیت ونیر یا لمینت های سرامیکی را به‌عنوان یک روش درمانی به شما معرفی می‌کند، به این معناست که شما در معرض خطر ابتلا به پوسیدگی دندان قرار ندارید. روکش‌های لمینتی در برابر پوسیدگی مقاومت بالایی نشان می‌دهند و درصورتی‌که شما روزانه دو بار دندان‌هایتان را مسواک بزنید و مرتب از دهان‌شویه‌های حاوی فلوراید استفاده کنید، دندان‌هایتان را در برابر خطر پوسیدگی محافظت خواهید کرد.

بیشتربخوانید... مدت زمان ارتودنسی ثابت

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان‌هایی که پرشده‌اند امکان‌پذیر است یا نه؟

قرار دادن روکش‌های لمینت دندان، بر روی دندان های سالمی که هنوز هیچ اقدام دندان‌پزشکی روی آن‌ها صورت نگرفته، کاربرد بیشتری داشته و بهتر کار می‌کنند. در صورت داشتن یک پرکردگی کوچک(پرکردن دندان ) و جزئی، در زیر پوشش لمینت و یا در قسمت پشتی دندان، ممکن است شما هنوز بتوانید کاندید خوبی برای انجام لمینت دندان باشید؛ اما درصورتی‌که تعداد زیادی از دندان های شما و یا بخش عمده‌ای از دندان های شما، دارای پرکردگی باشند، لمینت دندان گزینه‌ی مناسبی برای شما نخواهد بود. در این حالت، بهتر است از روش‌های دیگر، مثل تاج دندان استفاده کنید. تاج دندان، با قوی‌تر کردن دندان های شما، به شما این امکان را می‌دهد که بدون ترس از برآمدگی روکش‌های دندانی، غذاخورده و گاز بزنید. به‌صورت کلی، این‌که لمینت های دندانی گزینه‌ی مناسب‌تری برای شما هستند یا تاج دندان، وابسته به شرایط و وضعیت دندان های جلویی شما می‌باشد.

بیشتربخوانید... مشاوره ارتودنسی رایگان

به‌طور قطعی و همیشگی نمی‌توان گفت که اگر شما دندان های پرکرده داشته باشید، نمی‌توانید از روکش‌های لمینتی بر روی آن‌ها استفاده کنید؛ اما هنگامی‌که دندان های شما با کامپوزیت پرشده باشند، نمی‌توان از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی آن‌ها استفاده کرد. در این شرایط و درصورتی‌که مدت دو هفته از پر کردن دندان‌هایتان با کامپوزیت گذشته باشد، باید ابتدا پرشدگی‌های دندان را کاملاً تراشید و آن را دوباره پر کرد. پس از انجام این کار، می‌توانید از روکش‌های سرامیکی لمینت بر روی دندان‌ها استفاده کنید. اگر میزان پوسیدگی دندان های شما خیلی زیاد باشد، به‌ناچار باید از تاج دندان استفاده کنید.

منبع: دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 0 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 13:0 نظرات (0)

فواید ورزش برای سلامتی

شاید خیلی دوست دارید ورزش کنید، اما نه حال و حوصله‌اش را دارید و نه برنامه‌‌ای خاص و منظم، یا اینکه بدن‌تان آسیب دیده‌ است. با وجود تمام این آسمان ریسمان‌هایی که به هم بافتید، می‌خواهم بگویم که دقیقا باید ازهمین امروز ورزش کردن را شروع کنید!

بیشتربخوانید... کاهش وزن

برای اینکه شادتر زندگی کنید

ورزش قطعا یک راه عالی و مطمئن برای داشتن زندگی شاد است.

برای اینکه یاد بگیرید هدف‌دار شوید و به هدف‌های‌تان برسید

 چه تصمیم بگیرید که ۱۰ کیلومتر بدوید، چه مقدار وزنه‌ای که بلند می‌کنید یا مسافت دوچرخه‌سواری‌تان را بیشتر کنید، وقتی برای تناسب اندام‌تان هدف می‌گذارید و به آن هدف‌ها می‌رسید اعتماد‌به‌نفس‌تان چند برابر می‌شود.

بیشربخوانید... لاغری ران در یک هفته

برای اینکه خطر بیماری‌های قلبی را کم کنید

بین افرادی که دارو مصرف می‌کنند و کسانی که اهل ورزش مداوم هستند، هیچ فرقی از نظر پیشگیری از بیماری‌های شریانی قلب و دیابت وجود ندارد.

 برای اینکه بهتر بخوابید

 اگر به طور مداوم ورزش کنید و ریتم روزانه‌ی ورزش‌تان را تنظیم کنید، در طول روز هوشیاری‌تان بیشتر می‌شود و شب هم راحت‌تر می‌خوابید.

برای اینکه پرانرژی شوید

وقتی حسابی خسته‌اید، احتمالا آخرین کاری که دل‌تان می‌خواهد انجام بدهید ورزش کردن است. اما با توجه به تحقیقات، ورزش دقیقا همان کاری است که باید انجام بدهید!

برای اینکه قدرت و انعطاف‌پذیری‌تان بیشتر شود

تمرین‌های مقاومتی مثل وزنه‌برداری، تمرین‌های قدرتی و حرکات یوگا مخصوصا وقتی پا به سن می‌گذاریم به قدرت و تراکم ماهیچه‌ها کمک می‌کنند.

بیشتربخوانید... لاغری اصولی

برای اینکه حافظه‌تان را تقویت کنید

اگر مشکل حواس‌پرتی دارید، باید بدانید که یکی از فواید ورزش کردن کمک به پویایی ذهن‌تان است.

برای اینکه اعتماد ‌به ‌نفس ‌تان بالاتر برود

 ورزش کردن به شما کمک می‌کند احساس بهتری به خودتان داشته باشید.

برای اینکه بازده‌ کاری‌تان بالا برود

کسانی که قبل از شروع کار یا حین زمان استراحت و ناهارشان حرکات ورزشی انجام می‌دهند، نسبت به روزهایی که از ورزش فرار می‌کنند استرس کمتری دارند و خلاق‌تر هستند.

برای اینکه در برابر بیماری‌ها مقاوم‌تر شوید

 ورزش کردن علاوه بر اینکه سیستم دفاعی بدن‌تان را نسبت به سرطان‌ها و مخصوصا سرطان سینه مقاوم می‌کند، از شما در برابر بیماری‌های مختلف محافظت می‌کند.

برای اینکه بیشتر عمر کنید

چقدر خوب است که سال‌ها در کنار عزیزان‌مان زندگی کنیم و از همه‌ی لحظات شیرینی که در کنارشان هستیم لذت ببریم. پس بدن‌تان را سالم و شاد نگه دارید! یکی از فواید ورزش کردن عمر طولانی است.

منبع: تناسب اندام جیم جو

netware بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 12:53 نظرات (0)

با ارتودنسی زودبازه آشنا شوید

توضیحات بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران در این باره :

استفاده از ارتودنسی زودبازه باعث شده عده ای افراد به این باور برسند که ارتودنسی زودبازه می‌تواند جایگزین ارتودنس های قدیمی شود. در عوض تحمل براکت ها برای چندین ماه یا سال در دهان می تواند از طریق ارتودنسی سریع ظرف مدت کوتاهی به نتیجه مشابه دست پیدا کند. در ارتودنسی زودبازه استفاده از کامپوزیت دندان، روکش دندان، لمینت دندان برای برداشتن فاصله بین دندان ها، اصلاح دندان ها، همپوشانی دندان ها و نظم دهی به دندان ها استفاده می شود که شما بتوانید لبخندی زیبا داشته باشید. زمانی که دندان‌ها و دهان شما توسط متخصص ارتودنسی بررسی و معاینه نشود، نمی‌توان به طور حتما زمان و مدت ارتودنسی را برآورد کرد.

بیشتربخوانید... هزینه جرمگیری دندان

متقاضیان ایده‌آل ارتودنسی زودبازه

شرط لازم برای اثربخشی ارتودنسی زود بازه، نداشتن اختلالات فکی دندان و سلامت کامل بایت است. متخصص ارتودنسی در جلسه اول مشاوره، می بایست دندان های بیماران را چکاپ کند. چنانچه فرد مشکل داشته باشد، متخصص راهکارهای استفاده از دیگر روش های ارتودنسی را به شما معرفی خواهد کرد. در صورت سالم بودن بایت و دارا بودن شرایط زیر متقاضی ارتودنسی زودبازده قلمداد می شود. راضی نبودن از لبخند کج بودن دندان‌ها وجود فاصله بین دندان ها نامرتب بودن دندان ها شلوغی و به هم فشرده بودن دندان ها

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

چگونگی انجام ارتودنسی زودبازه

 ارتودنسی زودبازه جایگزین بدون درد روش های قدیمی ارتودنسی است که دندان های زیبا و صاف و مرتب را تنها پس از چند جلسه تحویل شما می دهد. چند درمان ارتودنسی وجود دارد که از آن ها به عنوان ارتودنسی زودبازه یاد می‌شود. این روش ها عبارتند از:

لمینت درمان روکش دندان کامپوزیت دندان در ارتودنسی زودبازه روکش دندان مزایای ارتودنسی زودبازه اگر به دنبال اصلاح زودبازه لبخند خود هستید، ارتودنسی زودبازه می تواند گزینه مناسبی برای زیبا کردن لبخند شما باشد. ارتودنسی زودبازه به دلیل مزیت هایی که دارد روز به روز تعداد متقاضیان استفاده از این ارتودنسی افزوده می‌شود. برخی از این مزایا عبارتند از:

ارتودنسی ثابت نسبت به سایر مدل های ارتودنسی، پروسه دوره درمانی آن ها کوتاه‌تر است. یک روش مفید و موثر برای جوانسازی و زیبایی لبخند به حساب می آید.

هزینه ارتودنسی زودبازه

هزینه ارتودنسی زود بازه با توجه به تعداد ونیر و روکش های مورد استفاده، متغیر است. دندانپزشک در جلسه اول مشاوره، هزینه ارتودنسی زود بازه به به شما اطلاع رسانی خواهد شد و همین طور روش های تامین مالی هزینه های ارتودنسی زودبازه، متناسب با بودجه شما مطابق خواهد داشت. اصولا بیماران برای ترمیم هشت دندان جلویی فک بالا و پایین خود از روش ارتودنسی زود بازه استفاده می کنند. همینطور متخصص دندانپزشکی ارتودنسی و مواد استفاده شده در ارتودنسی نیز از عوامل تأثیرگذار در هزینه ارتودنسی است.

منبع: دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 1 شنبه 08 مرداد 1401 زمان : 12:46 نظرات (0)

ارتودنسی ثابت رنگی چگونه است ؟

اگر شما هم دوست دارید که ارتودنسی جذابی را تجربه کنید می توانید از ارتودنسی ثابت رنگی بهره ببرید.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

ارتودنسی ثابت رنگ

انواع ارتودنسی

 ارتودنسی دارای انواع مختلفی برای زیبایی دندان ها و درمان برخی نقص ها دارد و متخصص ارتودنسی در تهران با توجه به ماهیت دندان ها نوع مناسب ارتودنسی را برای بیماری تعیین می کند:

بریس متحرک

 استفاده از ارتودنسی متحرک آسان است. زیرا در هر زمان می توانید آن را جدا کرده و نصب کنید و روش برداشتن و نصب آن را دکتر به شما آموزش می دهد و شکل آن فلزی است و انواع دیگری نیز رنگی و برخی دیگر سفید است.

بریس ثابت

 بریس های ثابت و غیر متحرک، نوعی بریس هستند که برای مدت زمانی بر روی سطح دندان ها چسبانده می شود که این مدت زمان توسط پزشک تعیین می شود. یک نوع ارتودنسی ثابت مدرن و جدید وجود دارد که دیده نمی شود و آن یک بریس یا قالب رنگی شفاف است که در پشت دندان های جلویی نصب می شود و ارزان ترین نوع آن محسوب می شود.

راه های انتخاب رنگ بریس ها

 بسیاری از افراد در انتخاب رنگ مناسب ارتودنسی که روی دندان هایشان قابل قبول به نظر می رسد سردرگم هستند، بنابراین مطابق موارد زیر می توان معیار هایی را برای نوع ارتودنسی مناسب و ترجیحی تعیین کرد.

رنگ های بریس با توجه به معیارهای زیر انتخاب می شوند:

با توجه به رنگ مو و پوست با رنگ چشم با توجه به سبک و لوازم جانبی با توجه به رنگ ترجیحی رنگ ارتودنسی باید با توجه به فاکتورهای ذکر شده انتخاب شود و از پزشک معالج می توان در این مرحله کمک گرفت. انتخاب رنگ آبی و زرد مناسب ساحل است. انتخاب رنگ سبز و قرمز روشن برای تابستان مناسب است. صورتی و بنفش را انتخاب کنید و متناسب با همه باشد. انتخاب رنگ آبی روشن و تیره ماهیتی عجیب و غریب دارد.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دندان نامرئی

ویژگی های ارتودنسی ثابت رنگی

 برجستگی فک ها را درمان می کند. ارتودنسی کودکان برای درمان مشکلات گفتاری و لکنت استفاده می شود. ارتودنسی باعث بهبود عملکرد دندان ها و بافت های اطراف می شود و باعث قوی تر شدن آن ها در هنگام جویدن غذا می شود. درد ناشی از شلوغی دندان ها را تسکین می دهد. بعد از استفاده از آن در درما، ظاهر عمومی و شکل خارجی دندان را بهبود می بخشد. از دهان و لثه در برابر بیماری های ناشی از تجمع مواد غذایی محافظت می کند. رنگ هایش باعث می شود در طول درمان تنوع داشته باشد.

منبع: دندانپزشکی ارتوبلاگ

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:36 نظرات (0)

آیا جراحی لاغری خطرناک است؟

جراحی لاغری بدن عبارت است از روشی به منظور کاهش مصرف مواد غذایی و کاهش اشتهای افراد دارای اضافه وزن. در حال حاضر مؤثرترین روش جهت کاهش وزن و کنترل بیماری های مرتبط با اضافه وزن جراحی لاغری است. جراحی لاغری انواع مختلفی از جمله بای پس معده، اسلیو معده، تا کردن معده و … دارد و همانطور که گفته شد پزشک متناسب با شرایط هر فرد بهترین روش را به او پیشنهاد می دهد. ترس از جراحی لاغری به دلیل شایعات متداول در مورد این روش کاملاً طبیعی است. اما این ترس به دلیل نداشتن اطلاعات کافی در این زمینه است. امروزه این نوع جراحی بسیار کم خطرتر از روش های قدیمی بوده و نسبت به آن ها کمتر تهاجمی هستند.

بیشتربخوانید... لاغری ران پا با ورزش

خطر مرگ در جراحی لاغری! از شایعه تا واقعیت

به جرأت می توان گفت که خطر مرگ در اثر چاقی و بیماری های مرتبط با آن بسیار بیشتر از خطر مرگ در حین عمل جراحی لاغری است. در این زمینه تحقیقات متعددی نیز انجام شده است که نشان می دهد افراد چاق 29 درصد بیشتر از افرادی که جراحی لاغری انجام داده اند مستعد مرگ می باشند. بیماری های مزمنی همچون سرطان و بیماری های قلبی مهمترین علت مرگ افراد چاق هستند. لازم به ذکر است که بسیاری از بیماری های مرتبط با چاقی از جمله دیابت، سرطان و بیماری های قلبی عروقی پس از جراحی لاغری بهبود می یابند.

بیشتربخوانید... عکس لاغری انگیزشی

جراحی لاغری چه مزایایی دارد؟

افزایش اعتماد به نفس و انرژی کاهش احساس گرسنگی و کاهش اشتها افزایش علاقه به حضور در اجتماع و گروه های مختلف ورزشی، هنری و… بهبود بیماری های مرتبط با چاقی کاهش نیاز یا عدم نیاز به داروهای بیماری های مرتبط(طبق تحقیقات انجام شده افراد دیابتی که عمل جراحی لاغری انجام داده اند پس از عمل نیاز به انسولین بسیار کمتری خواهند داشت) با تمام این مزایا باید بدانید که جراحی لاغری معجزه نیست. پس از جراحی نیز باید رژیم غذایی مناسبی داشته و سبک زندگی سالم را انتخاب نمایید. برخی افراد تصور می کنند که پس از جراحی لاغری می توانند هرچیزی که قبل از این در رژیم غذایی آن ها ممنوع بوده است را با خیال راحت میل کنند! این تصور کاملاً غلط است. جراحی لاغری راهی برای عملکرد بهتر رژیم غذایی و ورزش است نه جایگزین آن ها. مقدار کاهش وزن، ماندگاری آن، میزان بهبود کیفیت زندگی و امنیت فرد پس از جراحی معیارهایی هستند که پس از اتمام جراحی مورد بررسی قرار می گیرند. پس بعد از جراحی کار تمام نمی شود بلکه وارد مرحله ای جدید خواهید شد.

بیشتربخوانید... لاغری با زیره سبز یا سیاه

جراحی لاغری چه معایبی دارد؟

پس از جراحی ممکن است بیمار مدام حالت تهوع و استفراغ داشته باشد که در این صورت باید سریعاً به پزشک مراجعه نموده و درمان دارویی را شروع کند. بیمار نمی تواند برخی غذاها را بخورد. بیهوشی و داروهای آن عوارضی دارند که در برخی موارد بسیار شدید هستند. خطرات بیهوشی در حین عمل بیمار را تهدید می کند. ممکن است مری پس از عمل ورم کند. در برخی موراد معده مسدود می شود. گاهی اوقات نتیجه عکس خواهد شد و به جای کاهش وزن فرد دچار اضافه وزن می شود و یا هیچ گونه کاهش وزنی نخواهد داشت. عفونت دیگر خطری است که بیمار را تهدید می کند.

منبع: لاغری جیم جو

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:33 نظرات (0)

قیمت ایمپلنت دندان

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟ با بهترین متخصص ترمیم و زیبایی دندان در کرج همراه باشید.

کاشت دندان چیست

 کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.  

مقایسه دندان طبیعی و ایمپلنت دندان

 دندان های جایگزین از طریق ایمپلنت دندان ، متناسب با دندان های طبیعی شما ساخته می شوند. در واقع ایمپلنت ها ظاهری مانند دندان های طبیعی تان را دارند و بسیار سخت است که کسی متوجه شود که شما کاشت دندان انجام دادید. با این حال کاشت دندان می‌تواند برای هر فردی گزینه مناسبی نیست.

مزایای ایمپلنت دندان

مزایای ایمپلنت های دندانی بسیار زیاد است به همین دلیل است که یک گزینه بسیار محبوب تبدیل شده است. این مزایا عبارت اند از:   آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

 قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

منبع: دندانپزشکی لاچینه

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:29 نظرات (0)

چگونگی بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

زمانی که دستگاه‌های ارتودنسی بعد از چند ماه از دهان خارج می‌شود ناهنجاری به طورکامل درمان می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی بیمار است؛ چرا که ناهنجاری دهان و دندانش رفع شده و طرح لبخند بسیار جذاب و دل‌نشین تری پیدا کرده است. البته پس از برداشتن براکت‌ها و بریس های ارتودنسی، یک مشکل اساسی پیش می‌آید و آن هم این است که دندان‌ها تغییر رنگ داده و جای بریس ها بر روی دندان‌ها مانده و لکه و تیره شده است. به‌راستی دلیل این تغییر رنگ و لک شدن‌ها پس از برداشتن دستگاه ارتودنسی چیست؟

بیشتربخوانید... درمان ارتودنسی

آیا امکان از بین بردن این لک‌ها و تیرگی‌ها پس از انجام کامل ارتودنسی وجود دارد؟ چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ ما در این مقاله از کلینیک ترمیم و زیبایی دندان سعی داریم به (سفید کردن دندان) بلیچینگ بعد از ارتودنسی بپردازیم.

بیشتربخوانید... مراحل ارتودنسی

بلیچینگ دندان پس از ارتودنسی

به سفید کردن دندان و از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌های دندان بلیچینگ می گویند و بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی عبارت است از سفید کردن و از بین بردن لک‌هایی که در زمان استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی به وجود آمده‌اند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی ثابت

انواع روش‌های بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی

 برای سفید کردن و از بین بردن لکه‌ها و تیرگی‌های دندان‌ها بعد از ارتودنسی راه‌های گوناگونی وجود دارد که عبارت‌اند از:

 • بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشکی در این روش ابتدا با استفاده از مواد خاصی، از لثه‌ها و دهان محافظت می‌شود و بعد از آن ماده مخصوص بلیچینگ با غلظت بالا روی دندان‌ها گذاشته می‌شود و فرآیند بلیچینگ دندان شروع می‌شود.
 • بلیچینگ دندان در خانه در این روش ابتدا از فک و دندان شما قالب گیری به عمل می‌آید و سپس یک جفت‌تری شفاف به شما داده می‌شود که به میزان موادی که لازم است روی دندان شما بماند تا شفاف و سفید شود، بین دندان و تری فضای لازم تعبیه شده و بعد از آن ماده سفید کننده را به شما تحویل می‌دهد تا طبق دستورات لازم در خانه مورد استفاده قرار دهید.
 • بلیچینگ دندان با استفاده از طب سنتی و گیاهی در طب سنتی و گیاهی درمان‌های مؤثری برای سفید کردن دندان‌ها وجود دارد که ما در زیر به برخی از آن‌ها اشاره می‌کنیم.

منبع: دندانپزشکی ارتودنتیست

netware بازدید : 2 سه شنبه 04 مرداد 1401 زمان : 13:27 نظرات (0)

ارتودنسی و سردرد

ارتودنسی و سردرد ، داشتن سردرد و حتی سردرد های میگرنی ناتوان کننده می تواند نتیجه درمان ارتودنسی باشد. سردرد، می تواند به بقیه صورت، گردن و سر اثر بگذارد و در مکان هایی به ظاهر غیر مرتبط مانند اطراف چشم، درد ایجاد شود. داشتن این نوع درد طبیعی است، البته به طرز باور نکردنی نادر و علل آن به اندازه وسایل موجود برای بهبود اوضاع متنوع است. با بهترین متخصص ارتودنسی در تهران همراه باشید.

بیشتربخوانید... فاصله بین دندان های بالا

میگرن ناشی از بریس های خیلی محکم

اگر بریس های شما خیلی محکم باشد، ممکن است اعصاب شما را بکشد و بافت واقعی را که به صورت شما متصل می شود، کشش دهد. استخوان ها ممکن است نشانه نارضایتی آن ها از درد باشد. عصب آلوئول نیز می تواند احساس کشش کند و سیگنال هایی که در این زمان ارسال می کند، ممکن است به صورت سردرد یا حتی میگرن مداوم ظاهر شود. کشیده شدن عضلات صورت نیز می تواند شما را دچار سردرد کند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

میگرن ناشی از کمبود آب بدن

وقتی بریس ارتودنسی دارید، دهان شما بیشتر باز می شود و تمایل دارید که بیشتر از طریق دهان نفس بکشید. مساحت دندان های شما اکنون بزرگ تر شده که ممکن است بسته شدن دهان شما را کمی سخت تر کند و با تمام آن نیرویی که بر روی دندان های شما وارد می شود، بستن دهان تا آخر ممکن است راحت نباشد؛ بنابراین دهان شما خشک می شود و اگر آب مصرفی خود را دوباره جبران نکنید، ممکن است احساس سردرد کنید که اگر آن را نادیده بگیرید مزمن می شود.

بیشتربخانید... متخصص ارتودنسی در تهران

میگرن ناشی از اسپیسر ها

اسپیسرها بین مولر ها و پیش مولر ها قرار می گیرند و از این طریق فضایی در دندان ایجاد می کنند. این امر بعضا به منظور اطمینان از موفقیت در درمان ارتودنسی ضروری است و بسیار دردناک است و به گونه ای احساس می شود که یک لاستیک یا گیره فلزی به ضخامت یک سانتی متر بین دندان های شما گیر کرده است. این درد می تواند به راحتی به فک و پشت گوش شما اثر گذاشته و حتی میگرن ایجاد کند. راه حل می توانید کار هایی را برای کاهش علائم انجام دهید. علت درد، فاصله اسپیسر ها تا زمانی که لازم باشد دندان ها در جای خود قرار گیرند، ادامه خواهد یافت. برای تسکین درد از ماساژ گردن و صورت و برای تسکین درد های سردرد از ایبوپروفن یا تایلنول استفاده کنید.

منبع: ارتوبلاگ

netware بازدید : 2 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 12:6 نظرات (0)

چاقی کودکان

چاقی در کودکان مشکلی است که بعضی از کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. وزن کودکان چاق، نسبت به سن و قدشان، بیشتر از حد معمول است. چاقی در کودکان مشکلات زیادی را به بار می آورد؛ مشکلاتی مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا که از کودکی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه می یابند. بسیاری از کودکان چاق تا بزرگسالی نیز چاق باقی می مانند، به خصوص اگر یکی از والدین و یا هردو چاق باشند. چاقی در کودکی همچنین ممکن است موجب اعتماد به نفس ضعیف و افسردگی گردد. یکی از بهترین راهکارها برای کاهش چاقی در کودکان ، بهبود تغذیه و عادت های ورزشی کل خانواده است. درمان و جلوگیری از چاقی در کودکی، به سلامت فعلی و آینده ی فرزندتان کمک می کند.

بیشتربخوانید... درمان لاغری چانه

علائم چاقی در کودکان

هر کودکی که کمی اضافه وزن دارد لزوما چاق نیست. بعضی از کودکان استخوان بندی درشتی دارند. علاوه بر آن، کودکان به طور طبیعی مقدارهای متفاوتی از چربی را در مراحل مختلف رشد در بدن خود دارند. پس تنها با نگاه کردن نمی توان تشخیص داد که اضافه وزن کودک ناشی از یک مشکل در سلامتی وی است یا خیر. شاخص توده ی بدنی یک راهنمای آماری وزن نسبت به قد، و معیار پذیرفته شده ی اضافه وزن و چاقی است. پزشک کودک شما می تواند با استفاده از این شاخص، نمودار رشد و در صورت لزوم، از طریق دیگر آزمایش ها مشخص کند که آیا کودک اضافه وزن و مشکلات متعاقب آن را دارد یا خیر.

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

چه چیزی باعث چاقی در کودکان می شود؟

 • عوامل ژنتیکی
 • بی تحرکی فیزیکی
 • الگوهای غذایی ناسالم و یا ترکیبی از این عوامل

چرا کودکان و نوجوانان درگیر چاقی و اضافه وزن می شوند؟

 در ایالات متحده آمریکا، چاقی در کودکان یک مساله ی رایج است و تقریبا یکی از هر سه کودک و نوجوان اضافه وزن دارد. کودکان چاق هرچه بزرگتر می شوند، سلامتی شان در معرض مشکلات جدی تری همچون موارد زیر قرار می گیرد. بیماری های قلبی دیابت فشار خون بالا کلسترول بالا آسم آپنه خواب برخی از انواع سرطان چاقی مفرط می تواند باعث بیماری های کبدی و آرتروز شود. کودک چاق ممکن است احساس بدی نسبت به هیکل خود داشته باشد و انزوا طلب شود.  این احساسات می تواند در یادگیری، دوست یابی و تعامل کودک با دیگران نیز مداخله کند.

بیشتربخوانید... لاغری سریع

از کجا بفهمم که فرزندم اضافه وزن دارد؟

 کودک در طول رشد خود تغییرات وزنی را تجربه می کند که امری طبیعی است. بنابراین، تشخیص اینکه آیا فرزند شما چاق است برایتان دشوار خواهد بود. اگر نگران وزن فرزندتان هستید، برای سنجش وزن وی با پزشک خانوادگی خود صحبت کنید. دکتر با اندازه گیری شاخص توده ی بدنی بر مبنای قد و وزن می تواند چاقی یااضافه وزن کودک را تشخیص دهد.

منبع: جیم جو

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 12:1 نظرات (0)

دلایل بلیچینگ بعد از ارتودنسی

زمانی که دستگاه‌های ارتودنسی بعد از چند ماه از دهان خارج می‌شود ناهنجاری به طورکامل درمان می‌شود، یکی از بهترین لحظات زندگی بیمار است؛ چرا که ناهنجاری دهان و دندانش رفع شده و طرح لبخند بسیار جذاب و دل‌نشین تری پیدا کرده است. البته پس از برداشتن براکت‌ها و بریس های ارتودنسی، یک مشکل اساسی پیش می‌آید و آن هم این است که دندان‌ها تغییر رنگ داده و جای بریس ها بر روی دندان‌ها مانده و لکه و تیره شده است. به‌راستی دلیل این تغییر رنگ و لک شدن‌ها پس از برداشتن دستگاه ارتودنسی چیست؟ آیا امکان از بین بردن این لک‌ها و تیرگی‌ها پس از انجام کامل ارتودنسی وجود دارد؟ چطور باید آن‌ها را برطرف کرد؟ ما در این مقاله سعی داریم به (سفید کردن دندان) بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی بپردازیم. با بهترین متخصص ترمیمی و زیبایی همراه باشید.

بیشتربخوانید... عکس ارتودنسی دو دندان جلو

دلایل تغییر رنگ دندان‌ها

زرد شدن دندان‌ها بعد از استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی یک مشکل رایج و در عین حال طبیعی است. بریس ها به خودی خود باعث تغییر رنگ دندان‌ها و ایجاد لک و تیرگی نمی‌شود؛ بلکه عدم رعایت صحیح و اصولی نکات بهداشتی است که باعث ایجاد این مشکل می‌شود. دلایلی که باعث تغییر رنگ دندان و ایجاد لک و تیرگی دندان‌ها بعد از ارتودنسی می‌شوند، عبارت‌اند از:

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی در تهران

 ۱. عدم رعایت صحیح و اصولی نکات بهداشتی دهان و دندان

 ۲. عدم استفاده از مسواک و نخ دندان بعد از هر وعده غذایی در مدت درمان ارتودنسی

 ۳. استفاده از خوراکی‌ها و نوشیدنی‌های رنگی مثل نوشابه و قهوه  در مدت درمان ارتودنسی

 ۴. کشیدن سیگار و استعمال دخانیات در مدت درمان ارتودنسی

 ۵. انباشته شدن جرم و باکتری در پشت پلاک‌ها و سیم‌های ارتودنسی و عدم نظافت آن‌ها

بیشتربخوانید... ارتودنسی سریع چیست

 بلیچینگ دندان پس از ارتودنسی

به سفید کردن دندان و از بین بردن لک‌ها و تیرگی‌های دندان بلیچینگ می گویند و بلیچینگ دندان بعد از ارتودنسی عبارت است از سفید کردن و از بین بردن لک‌هایی که در زمان استفاده از براکت و بریس های ارتودنسی به وجود آمده‌اند.

منبع: ارتودنتیست

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 11:56 نظرات (0)

قیمت ایمپلنت دندان در چه حدود است؟

اگر می‌خواهید دندان های از دست رفته و آسیب دیده خودتان را جایگزین کنید، کاشت دندان یک روش عالی برای این کار است. ایمپلنت های دندان، طبیعی ترین گزینه ترمیم دندان هستند و برخلاف پروتز های مصنوعی نیازی نیست که در هنگام تمیز کردن و ضدعفونی دهان آن ها را از داخل دهانتان دربیاورید. با نصب آن ها هنوز هم می توانید غذاهای مورد علاقه خود را بخورید. اما با همه این خوبی های قیمت ایمپلنت دندان چه حدود است؟

بیشتربخوانید...  دندانپزشکی کودکان در غرب تهران

کاشت دندان چیست

کاشت دندان در واقع ریشه های تیتانیومی است که در استخوان فک شما و در زیر لثه ها قرار می گیرد و کاشته می شود. دندانپزشکان یک پایه محکم برای قرار دادن تاج بر روی لثه و استخوان فک شما ایجاد می کنند و پس از آن تاج را روی آن نصب می کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی نامرئی هزینه

مزایای ایمپلنت دندان

 آن ها مانند دندان های طبیعی شما هستند. آن ها دائمی هستند؛ زیرا در استخوان شما محکم می شوند. آن ها به شما امکان گفتار مناسب را می دهند؛ زیرا مانند دندان مصنوعی به اطراف دهان نمی لغزند. آن ها راحت هستند به این دلیل که تا استخوان فک تان رفته و سفت شده اند و غیر قابل حرکت هستند. دندان مصنوعی خوردن غذاهای خاص را دشوار می کند؛ اما ایمپلنت دندان باعث می شود که شما بتوانید هر غذایی که دوست دارید بخورید. اعتماد به نفس شما توسط این کاشت بازیابی می شود؛ زیرا سلامت دهان و دندان تان بهبود می‌یابد و لبخندتان زیبا خواهد شد. ایمپلنت های دندانی با دوام هستند و با مراقبت و نگهداری مناسب، یک عمر دوام می آورند.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان در سال 1401

ایمپلنت دندان چه خطراتی دارد

 • عفونت
 • آسیب به لثه یا سایر دندان ها و یا رگ های خونی
 • آسیب های عصبی
 • در ایمپلنت فک بالا اگر ایمپلنت در حفره سینوس بیرون بزند، مشکلات سینوسی به وجود می‌آورد.

قیمت ایمپلنت دندان چقدر است

قیمت و هزینه ایمپلنت دندان وابسته به عوامل مختلفی از جمله نوع پوشش دندان شما و تعداد کاشت مورد نیاز برای کاشت دندان شما می تواند متفاوت باشد. دندانپزشک شما قبل از اقدام به انجام ایمپلنت دندان در مورد تمام قیمت های آن با شما صحبت خواهد کرد.

منبع: لاچینه­

netware بازدید : 1 شنبه 01 مرداد 1401 زمان : 11:49 نظرات (0)

ارتودنسی فوری چیست ؟

اگر شما دندان هایی نامرتب و به هم ریخته داشته باشید، به احتمال زیاد به دنبال راه حلی برای اصلاح و مرتب کردن آن ها هستید؛ زیرا وجود دندان هایی به هم ریخته و نامرتب، علاوه بر زیبایی ظاهر و لبخند شما، هم‌چنین می‌توانند سلامت دهان و دندان های شما را به خطر بیندازند و دندان های شما را در معرض پوسیدگی و خرابی قرار دهند.

راه حلی به اسم ارتودنسی فوری وجود دارد؟

انجام ارتودنسی روی دندان ها، بسته به عوامل متعددی، ممکن است از شش ماه تا سه سال طول بکشد و به هیچ عنوان راه حلی برای انجام ارتودنسی در مدت زمان کمتر از شش ماه وجود ندارد. در نتیجه هیچ ارتودنسی فوری کمتر از شش ماه انجام نمی‌شود و هیچ راهی برای دور زدن طول دوره درمانی وجود ندارد. ارتودنسی نامرئی یا اینویزیلاین، یکی از انواع ارتودنسی ها است که در مدت زمان کوتاه تری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها انجام می‌شود.

بیشتربخوانید... سریعترین ارتودنسی دندان

ارتودنسی اینویزیلاین

 ارتودنسی دندان نامرئی یا اینویزیلاین، یک نوع ارتودنسی است که با استفاده از بریس های متحرک انجام می‌شود. بریس هایی که برای انجام ارتودنسی اینویزیلاین استفاده می‌شوند، شبیه قالب هایی هستند که از جنس نوعی پلاستیک شفاف، بی رنگ و ژله ای ساخته می‌شوند. به دلیل ساختار شفاف این بریس ها، در زمان صحبت کردن یا خندیدن به راحتی توسط مخاطب قابل تشخیص نیستند و به همین دلیل به آن ها بریس های نامرئی یا شفاف گفته می‌شود. این بریس ها با سرعت و فشار بیشتری نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، دندان ها را جا به جا  و آن ها را به محل صحیح خود هدایت می‌کنند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دو دندان جلو چیست

طول دوره درمان با ارتودنسی اینویزیلاین

 طول دوره درمان با بریس های شفاف ارتودنسی اینویزیلاین در بیماران مختلف متفاوت است. کوتاه یا بلند شدن این دوره درمانی در بیماران مختلف، تحت تاثیر عوامل متعددی است. به طور کلی طول دوره درمان با ارتودنسی اینویریلاین می‌تواند از شش تا هجده ماه متغیر باشد. عوامل تاثیرگذار بر طول این دوره عبارتند از:

 • سن بیمار
 • نوع ناهنجاری
 • شدت ناهنجاری
 • میزان مراقبت بیمار از بریس ها و دندان ها
 • میزان رعایت دستورالعمل های دندانپزشک توسط بیمار

چه بیمارانی مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند؟

به دلیل شفاف بودن بریس ها و کوتاه تر بودن طول دوره درمانی این نوع ارتودنسی، نسبت به سایر انواع ارتودنسی ها، این روش طرفداران زیادی دارد. اما باید توجه داشت که این روش درمانی برای درمان تمامی مشکلات و ناهنجاری ها مناسب نیست و همه بیماران مجاز به استفاده از آن نیستند. تنها بیمارانی که مبتلا به ناهنجاری های خفیف تا متوسط فک و دندان ها هستند، مجاز به استفاده از ارتودنسی اینویزیلاین هستند و مشکلات و ناهنجاری های شدید دندانی را نمی‌توان با کمک بریس های نامرئی اینویزیلاین درمان کرد.

منبع: orthodentist.ir

netware بازدید : 3 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:19 نظرات (0)

بریس چیست و چه طور باعث حرکت دندان ها در ارتودنسی می شود؟

پاسخ بهترین متخصص ارتودنسی در کرج و تهران به این سوال :

برای درک بهتر چگونگی حرکت دندان ها در ارتودنسی بهتر است با انواع دستگاه های ارتودنسی متحرک وارتودنسی ثابت و نحوه تعامل و همکاری آن‌ها برای اصلاح نامنظمی دندان ها آشنا شویم. برای اینکه شما بتوانید از طریق ارتودنسی دندان صاحب یک طرح لبخند زیبا شوید از دستگاه های مختلفی برای هماهنگ شدن فک و دندان‌های شما استفاده می‌شود. مهم‌ترین دستگاه ارتودنسی بریس است. بریس‌ها خود از اجزای مختلفی تشکیل شده است که همه اجزا در کنار هم به صاف شدن دندان ها کمک می‌کنند. این اجزاء عبارتند از:

بیشتربخوانید... پستانک ارتودنسی ژله ای

 • براکت ها
 • باند
 • سیم قوس دار ارتودنسی
 • کش ها و نوارهای ارتودنسی

 براکت ارتودنسی

 براکت‌ها تکه‌های کوچک مربعی شکلی هستند که از جنس سرامیک یا فلز هستند. متخصص ارتودنسی با بهره‌گیری از دانش و مهارت کافی در این زمینه، آنها را به طور مستقیم به وسیله چسب به سطح جلو یا پست دندان ها (باندینگ ارتودنسی) متصل می‌کند. براکت‌ها مسئول انتقال نیرو از سیم قوس دار ارتودنسی به دندان ها و ریشه آن ها و در نهایت و حرکت دندان ها هستند.

بیشتربخوانید... فاصله بین دندان ها

باند ارتودنسی

 باندها در ارتودنسی نقش محاصره دندان را به عهده دارند. آنها از جنس استیل ضد زنگ هستند و به عنوان لنگر برای براکت‌ها محسوب می‌شوند. به طور معمول یک گروه باند دارای یک قلاب ارتودنسی و لوله در سمت گونه و یک دکمه درسمت زبان هستند. باندها با چسب به روی دندان ها چسبانده می شوند تا مقاومت لازم را در برابر نیروهای سنگین داشته باشند.

سیم قوس دار ارتودنسی

سیم قوس دار ارتودنسی عملا مسئول حرکت دندان ها در ارتودنسی هستند.  از آرچ وایر یا سیم قوس دار ارتودنسی برای تحریک کردن ، هل دادن و حرکت دندان ها به هدف از پیش تعین شده استفاده می کنند. آرچ وایر از شیار های براکت ها عبور کرده و به دندان های مورد نظر نیرو وارد می کند.

کش ها و نوارهای پلاستیکی

 الاستیک ها یا کش ارتودنسی باندهای پلاستیکی هستند که ممکن است با اتصال به براکت های قلاب دار بین دو براکت قرار میگیرند. از این الاستیک ها یا کش های ارتودنسی برای به حرکت در آوردن دندان ها د جهات خاص کمک گرفته میشود. کش های ارتودنسی در رنگ های مختلفی وجود دارند و به استفاده از آن ها در طی درمان ارتودنسی رنگی گفته می‌شود.

منبع: orthoblog.ir

netware بازدید : 3 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:15 نظرات (0)

عمل لاغری سرپایی

چاقی به یکی از معضل های اذیت کننده در جامعه تبدیل شده است که افراد خیلی زیادی با آن دست و پنجه نرم می‌کنند. برخی از افراد با استفاده از ورزش و رژیم لاغری می توانند وزن خودشان را به اندازه دقیق و درست برسانند و اضافه وزن خود را از بین برند. اما برخی از افراد هم هستند که چاقی مفرط دارند و یا به دلیل بیماری و مسائل دیگری نمی توانند وزن خود را فقط با ورزش و رژیم غذایی پایین بیاورند. یکی از روش هایی که می توان توسط آن چاقی مفرط را درمان کرد، عمل سرپایی لاغری می باشد. این عمل زمان زیادی نمی برد و بسته به حال بعد از جراحی بیمار دوران نقاهت او پس از چند روز به پایان می رسد و بیمار می تواند به زندگی عادی خودش برگردد. جراحی سرپایی لاغری بطور خیلی گسترده‌ای در سال های اخیر زیاد شده است. می‌توان گفت در سال ۲۰۰۲ میزان 63 درصد از کل جراحی هایی که انجام شده است، جزو جراحی های سرپایی لاغری بوده است.

بیشتربخوانید... لاغری اصولی

انواع عمل سرپایی لاغری

یکی از روش هایی که می توان توسط آن عمل سرپایی لاغری را انجام داد جراحی بای پس معده می باشد که به آن لاپاراسکوپی هم می گویند؛ که دارای دو مرحله است. همچنین یکی از روش های دیگر عمل سرپایی لاغری اسلیو معده نام دارد. این دو روش جزو روش هایی هستند که در بین مردم، دارای طرفداران زیادی می باشند. مطالعات اخیر پزشکان ثابت کرده است که برطرف کردن دیابت، چربی خون و بیماری‌هایی از این قبیل می‌تواند توسط عمل سرپایی لاغری بهبود یابد و بیمار به شرایط عادی برگردد.

روش های مختلف عمل سرپایی لاغری

 • گاستریک بای‌پس
 • اسلیم گاسترکتومی یا اسلیو معده
 • باندینگ یا حلقه معده
 • لیپوماتیک

بهترین روش عمل سرپایی لاغری مورد آخر یعنی لیپوماتیک می باشد.

گاستریک بای‌پس

بای پس معده جراحی است که با تغییر در نحوه مدیریت غذای مصرفی، به لاغری کمک می کند و غذای اضافی را از معده به روده کوچک منتقل می کند. بعد از جراحی ، معده شما کوچکتر خواهد شد و با غذای کمتری احساس سیری خواهید کرد. همچنین تمام غذایی که می خورید توسط معده جذب نمی شود و بدن شما کل کالری غذایی را که می خورید، دریافت نمی کند. قبل از انجام این جراحی، بیهوشی عمومی خواهید داشت و بدون هیچ دردی جراحی شما انجام می شود.

بیشتربخوانید... لاغری چانه

اسلیم گاسترکتومی

 این روش در اصل به عنوان تغییری در روش جراحی می باشد. در اسلیم گاسترکتومی که به جراحی اسلیو معده شناخته شده است، معده به دو قسمت تقسیم می شود. قسمت اصلی معده که مقدار خیلی کمی غذا داخل آن جای می گیرد به شکل یک موز توسط منگنه های مخصوص درمی‌آید که از داخل آن یک لوله رد می شود. این جراحی معمولاً یکی از بیشترین درصد های استفاده مردم برای لاغری می باشد.

باندینگ یا حلقه معده

یکی از روش های دیگر که می توان توسط آن حجم معده را کاهش داده و باعث لاغری شد باندینگ و حلقه معده است. درباندینگ معده، دورمده یک حلقه از جنس سیلیکون قرار می دهند. قرار داد این حلقه توسط لاپاراسکوپی انجام می‌شود. پزشک مایعات را توسط تزریق به داخل حلقه و در زیر پوست قرار می دهد و در چندین مرتبه مقداری مایع را از طریق آن به معده تزریق می‌کند و موجب می‌شود که حجم و ظرفیت معده کاهش یابد و فرد با دریافت غذایی کمتر احساس سیری کند. باندینگ معده باعث کاهش وزن می شود به همین دلیل جزو لاغری های چاقی محسوب می شود. همچنین میزان کاهش وزنی که از این روش به دست می آید بسیار زیاد است.

بیشتربخوانید... رژیم کتوژنیک

لیپواتیک

لیپوماتیک یکی از روش های عمل سرپایی لاغری می باشد و روشی است که در آن چربی اضافی برداشته می‌شود و به ناحیه مورد نظری که نیاز به چربی دارد اضافه می‌شود. لیپوماتیک در در نگاه اول ممکن است برای فرد مانند لیپوساکشن به نظر برسد؛ اما فناوری آن متفاوت است. به این دلیل که لیپوماتیک منجر به آسیب بافتی کمتر، یکنواختی چربی در زیر پوست، ظرافت بیشتر و اثر ماندگار تری می شود.

منبع: gymju.ir

netware بازدید : 3 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:12 نظرات (0)

نقش ترمیم و زیبایی دندان جلو در زیبایی صورت

از آن جا که دندان ها نقش زیادی در زیبایی چهره دارند، بهداشت دهان و دندان از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اگر این بهداشت بخوبی رعایت نشود، ترمیم دندان با مشکل مواجه شده و روند آنرا دشوارتر می شود. همچنین دندان های جلو بیش از بقیه دندان ها در معرض تروما، شکستگی و لب پر شدن قرار دارند. هر گونه ضربه، مصرف مواد غذایی سخت مثل یخ و … می تواند موجب آسیب به آنها شود. دندان های جلو همچنین تأثیر بسیار زیادی در زیبایی لبخند دارد. به همین دلیل ترمیم و زیبایی دندان جلو بسیار حائز اهمیت است. انتخاب روش درمان به میزان شکستگی آن بستگی دارد.

بیشتربخوانید... دندانپزشکی کودکان تهران

کامپوزیت برای ترمیم دندان های جلو

 کامپوزیت دندان که از بهترین و مناسب ترین روش ها برای ترمیم و اصلاح شکستگی دندان است می تواند روش مناسبی برای ترمیم دندان های جلو باشد. در صورتی که آسیب به دندان جلو جزئی باشد، می توان از روکش برای ترمیم  استفاده کرد. اگر صدمات وارده به دندان سبب تحلیل تاج دندان شده باشد با تاج گذاشتن روی دندان براحتی می توان شکل و فرم آنرا اصلاح کرد. اگر فرم ظاهری دندان مناسب نباشد از روش تاج گذاشتن روی دندان استفاده می شود. مینا کاری هم از روش های ترمیم است که از روشهای بسیار سریع بوده و هیچ دردی نیز ایجاد نمی کند.

روکش کردن

 همه افراد در طول روز چندیدن بار قهوه و چای مصرف می کنند که این مواد به مرور موجب زرد شدگی و کدر شدن دندان ها می شود؛ از اینرو افراد زیادی برای ترمیم دندان های جلو و سفید و زیبا کردن آن ها به دندانپزشکی مراجعه می کنند. در این حالت اکثراً از روکش دندان برای رفع این مشکل استفاده می شود. از دیگر روش های ترمیم برای زیبایی دندان ها می توان از ارتودنسی، لمینت دندان ، ایمپلنت و جرم گیری نام برد که هر کدام از آنها در شرایط خاص مورد استفاده قرار می گیرند.

بیشتربخوانید... هزینه بلیچینگ دندان 1401

ترمیم پوسیدگی دندان های جلو

 اگر پوسیدگی دندان جدی گرفته نشود، دندان به مرور زمان تخریب شده و ریشه و عصب دندان را درگیر می کند. از اینرو ترمیم دندان نیز با مشکل روبرو شده و روند ترمیم نیز پیچیده تر می شود. اغلب دندانپزشکان کامپوزیت را برای ترمیم دندان های جلو، توصیه می کنند؛ چون این روش در مقایسه با روش های دیگر عوارض کمتری دارد. عدم رعایت بهداشت دهان و دندان موضوع مهمی است و اگر رعایت نشود پوسیدگی های عمیقی را بوجود آورده و ترمیم دندان را دشوار می سازد. زیبایی دندان های ردیف جلو تأثیر زیادی در زیبایی چهره می گذارد.

بیشتربخوانید... قیمت هر واحد لمینت دندان

اصلاح فرم و میزان کردن دندان ها

 همچنین اصلاح شکل و میزان نمودن دندان ها می تواند جایگزین مناسبی برای ارتودنسی باشد. با استفاده از این روش ساده می توان دندان ها را مرتب کرده و بی نظمی آنها را برطرف نمود. این فرآیند می تواند برای افرادی که خواستار تغییرات جزئی هستند مناسب باشد. این روش برای کسانی که دندانشان کمی کج و نامرتب است پیشنهاد می شود. همچنین اگر یک سمت دندان بیشتر از طرف دیگر دندان جلو آمده باشد از تراش برای رفع آن می توان استفاده کرد.

منبع: lachine.ir

netware بازدید : 4 چهارشنبه 29 تير 1401 زمان : 13:8 نظرات (0)

هایپرتانسیون و لاغری

هایپرتانسیون همان فشار خون بالا است. برای اینکه بتوانید معنای هایپرتانسیون را بهتر درک کنید، باید اول معنی خود فشار خون را بدانید. فشار خون عبارت است از فشاری که از جانب خون وارد شده از قلب، به شریان ها و سرخ رگ های بدن، به دیواره آن ها وارد میشود. یعنی خون حین عبور از شریان های بدن به دیواره آن ها یک فشاری وارد میکند که ما به آن فشار خون میگوییم. وقتی که فشار وارد شده با دیواره عروق در طولانی مدت زیاد باشد، زحمت قلب و عروق خونی برای پمپاژ و جایجایی خون بیشتر شده و ممکن است به آن ها آسیب وارد شود. این شرایط به مرور زمان، منجر به مشکلات جدی تر مانند بیماری های قلبی و کلیوی، سکته مغزی، دیابت، کلسترول بالا، آپنه خواب و خطر مرگ زودرس می شود. برای پیشگیری از بروز چنین مشکلاتی باید حتما اقدام به درمان فشار خون بالا کرد.

بیشتربخوانید... لاغری چانه

علت فشار خون بالا چیست؟

 • استعمال سیگار و دخانیات
 • سوء مصرف الکل
 • رژیم غذایی ضعیف و پر چرب
 • اضافه وزن شدید یا چاقی مفرط
 • عدم تحرک و ورزش نکردن

چاقی مفرط چگونه باعث افزایش فشار خون میشود؟

 وقتی شما چاقی مفرط داشته باشید، قلب شما برای تحمل وزن زیادتان ناچار است بیشتر کار کند. هرچه قلب بیشتر و سخت تر کار کند، فشار خون شما هم بیشتر و بالاتر میرود. هنگام تحمل وزن اضافی ، قلب شما باید سخت تر کار کند. هرچه قلب شما سخت تر باشد ، فشار خون شما بیشتر می شود. افراد زیادی در جامعه به چاقی مفرط و مشکل هایپرتانسیون مبتلا هستند و تخمین زده میشود که بیشش از دو سوم این افراد تا زمانی که لاغر نشوند نه با ورزش و نه با رژیم غذایی نمیتوانند بیماری خود را درمان کنند. و گفته میشود که بهترین روش لاغری و درمان فشار خون بالا انجام جراحی لاغری به دست یک متخصص جراحی لاغری است.

بیشتربخوانید... رژیم کم کالری

عمل جراحی لاغری چیست؟ عمل لاغری و فشار خون چه ارتباطی با هم دارند؟

روش های زیادی برای درمان چاقی مفرط و بیماری های مرتبط با آن وجود دارد. که از میان همه آن ها شاید موثرترین، ایمن ترین و بهرین روش لاغری انجام جراحی لاغری باشد. عمل لاغری یک روش تهاجمی است که با کمک جراحی قادر خواهد بود به کاهش وزن دائمی و درمان چاقی مفرط کم  کند. هدف از جراحی چاقی، درمان دائمی چاقی با کمک کاهش حجم معده و کاهش مسیر جذب مواد غذایی است. بیشتر جراحی های لاغری با کمک روش لاپاراسکوپی که یک روش کاملا امن و بیخطر با حداقل عوارش است انجام داده میشود.

بیشتربخوانید... لاغری و زیبایی اندام

آیا واقعا عمل لاغری میتواند فشار خون بالا را درمان کند؟

جراحی لاغری راهی عالی برای کاهش وزن و کنترل سلامت شما است. در حقیقت، چندین مطالعه تحقیق شده به این نتیجه رسیده اند که جراحی باریاتریک یا چاقی می تواند اثرات مثبت طولانی مدتی بر فشار خون بالا داشته باشد. برای مثال در مقاله ای که در سال ۲۰۰۴  انجام شد مشخص شد بیش از ۷۵ درصد افرادی که هایپرتانسیون داشتند، بعد از عمل لاغری مشکلشان برطرف شد یا به طور چشمگیری کاهش پیدا کرد. یک مطالعه دیگر در سال ۲۰۰۶ نتیجه گرفت که جراحی لاغری به منظور کاهش وزن تاثیر زیادی بر درمان هایپرانسیون دارد. در حقیقت، بیش از نیمی از بیماران مبتلا به فشار خون بالا که تحت عمل جراحی چاقی قرار گرفتند، بعد از عمل دیگر نیازی به داروی فشار خون نداشتند.

انواع عمل لاغری برای درمان فشار خون بالا

 • عمل جراحی اسلیو معده (رایجترین و پرطرفدارترین روش لاغری)
 • عمل بای پس معده
 • بای پس روده
 • باندینگ معده
 • بالون گذاری معده
 • پلیسه معده

منبع: تناسب اندام

netware بازدید : 2 یکشنبه 26 تير 1401 زمان : 12:9 نظرات (0)

بليچينگ يا کامپوزيت دندان؟ کدام يک بهتر است؟

با گذشت زمان، امروزه روز به روز بر اهمیت زیبایی دندان‌ها افزوده می‌شود. افراد بسیاری به دنبال تغییر رنگ دندان‌ها و حتی تغییر فرم دندان هستند از جمله شیوه‌هایی که در سفید کردن دندان‌ها مؤثر است بلیچینگ دندان و کامپوزیت است؛ اما بلیچینگ دندان بهتر است یا کامپوزیت؟

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت دندان

کامپوزیت دندان چیست ؟

روکش‌های کامپوزیت دندان شیوه بسیار آسان و سریع برای تغییر و اصلاح لبخندهای بیمار است. برخلاف روش‌های لمینت سرامیکی و یا ونیر کامپوزیت تنها در یک جلسه دندانپزشک کامپوزیت دندان را انجام می‌دهد. این شیوه تنها با استفاده از متخصص دندانپزشکی انجام می‌شود. ونیر کامپوزیت فقط یک سفید کننده نمی‌باشد، بلکه کامپوزیت می‌تواند معضلات دندان را مانند لکه‌ها، ترک خوردگی، زرد بودن و یا ناهموار را برطرف کند. روکش‌های کامپوزیت ونیر از استحکام بالایی برخوردارند و می‌توانند بیشتر کارهایی که در طول روز انجام می‌دهید را تحمل کند. کامپوزیت دندان به آسانی تعمیر می‌شود، زیرا برای ساخت آن نیازی به آزمایشگاه دندانپزشکی نیست.

بیشتربخوانید... ارتودنسی

بلیچینگ چیست؟

بلیچینگ روشی است که به سفید کردن دندان‌های بیمار می‌پردازد و زیبایی را به دندان‌های بیمار بر می‌گرداند؛ که معمولا در خانه و یا در مطب دندانپزشک انجام می‌شود. از جمله روش‌هایی که می‌تواند در سفید کردن دندان‌ها به شما کمک کند، استفاده از خمیر دندان‌های مخصوص شستشوی مداوم دندان‌ها و یا سینی‌های سفید کننده‌ها است. این شیوه‌های درمانی روشی به شما عرضه می‌کند که ارزان باشد.

بیشتربخوانید... پستانک ارتودنسی ژله ای

کامپوزیت دندان بهتر است یا بلیچینگ

 تعرفه کامپوزیت دندان بیشتر است ولی از دوام و استحکام کامپوزیت بالاتری برخوردار است. کامپوزیت می‌تواند بسیاری از مشکلات دندان را به شکل هم‌زمان حل کند. دندان‌های شکسته فاصله ناهموار و تغییر رنگ از مشکلاتی است که توسط کامپوزیت دندان قابل حل است. سفید کردن دندان با بلیچینگ امری عادی است. در این روش خطرات به حداقل خود رسیده و هزینه بلیچینگ نیز قابل قبول است. بلیچینگ دندان با توجه به نوع تغییر رنگ دندان کمک کنند. شیوه‌های بلیچینگ دندان، مواردی مانند کجی یا صافی بین دندان‌ها را برطرف کرده و تنها با سفید کردن دندان به همان شکلی که است، می‌پردازد و هیچ‌گونه تغییر شکلی در دندان‌ها ایجاد نمی‌شود. معمولا بلیچینگ های دندان هر یک سال یک‌بار باید تعویض می‌شود؛ که یکی از معایب آن است. هرگونه تصمیم برای انتخاب بلیچینگ یا کامپوزیت بهتر است با توجه به شرایط دندان و دهان بیمار انجام شود. در مورد گزینه‌های خود با دندانپزشک گفت و گو کرده و از آن مشورت بگیرید.

بیشتربخوانید... ارتودنسی و لمینت

netware بازدید : 2 یکشنبه 26 تير 1401 زمان : 12:4 نظرات (0)

آشنایی با نحوه انجام ارتودنسی تک فک

در این نوشته قصد داریم در مورد ارتودنسی تک فک (فک بالا یا پایین) صحبت کنیم. ابتدا به صورت خلاصه و کوتاه با درمان ارتودنسی آشنا خواهیم شد و سپس به بررسی ارتودنسی تک فک از جوانب مختلف خواهیم پرداخت. اگر شما هم قصد دارید ارتودنسی تک فک انجام دهید یا می­خواهید با این نوع ارتودنسی آشنا شوید تا پایان این نوشته با ما همراه باشید.

بیشتربخوانید... قیمت ایمپلنت

آشنایی با ارتودنسی

ارتودنسی یکی از شاخه‌های تخصصی دندانپزشکی‌ است که به تشخیص، پیشگیری و درمان بی‌نظمی‌های سیستم دندانی و ناهنجاری‌های فکی می­پردازد. ارتودنسی، برای حرکت دادن دندان­ها به جای صحیح خود، و اصلاح حالت قرارگیری فک­ها، جهت بهبود وضع ظاهری و کارکرد آنها می­باشد.

چه افرادی نیاز یه ارتودنسی خواهند داشت؟

افرادی که هر یک از مشکلات زیر را دارند، باید برای ارتودنسی اقدام کنند:

عدم قرار گیری فک در جای مناسب

 در برخی افراد، فک بالا یا پایین در جای صحیح خود قرار ندارد و این موضوع موجب ظاهر نامناسب دندان­ها و قرارگیری نامناسب آنها بر روی هم می­شود.

موقعیت نامناسب دندان ها

ممکن است، فک بیمار در جای صحیح خود قرار گرفته باشد؛ ولی موقعیت قرارگیری دندان­ها در فک، صحیح نباشد. خود این موضوع نیز موجب ایجاد درد و فشار بر روی ماهیچه­های فک، مشکلات در مفاصل فک و همچنین سردرد در بیمار خواهد شد.

بیشتربخوانید... هزینه بلیچینگ دندان

دندان های فوقانی رو به جلو

برخی افراد نیز دندان­های فوقانی رو به جلویی دارند که ظاهر دندان­های آنها ناخوشایند به نظر می­رسد و احتمال دارد دندان­های برجسته، دچار آسیب شوند.

دندان های کج

 تمیز کردن دندان­های کج، کار سختی می­باشد و همین موضوع با گذشت زمان، موجب پوسیدگی دندان­ها شده و یا بیماری­های لثه را به دنبال خواهند داشت. پس از انجام ارتودنسی، تمیز کردن دندان­ها نیز برای فرد راحت­تر شده و فرد بهداشت دهان و دندان بهتری خواهد داشت.

ارتودنسی ثابت یا متحرک؟

ارتودنسی به دو صورت ثابت و متحرک انجام می­گیرد. انتخاب هر کدام بسته به شرایط بیمار و نظر پزشک ارتودنتیست دارد.

ارتودنسی ثابت

در ارتودنسی ثابت ، بیمار نمی‌تواند دستگاه ارتودنسی را از دهان خارج سازد. در ارتودنسی با دستگاه ثابت، براکت­ها بر روی دندان­ها چسبانده شده و ثابت می­مانند.

ارتودنسی متحرک

 ولی در ارتودنسی متحرک، بیمار هر زمانی که بخواهد می­تواند براکت­ها را گذاشته و بردارد. بیمار معمولا هنگام غذا خوردن دستگاه را در می‌آورد. نمی­توان گفت کدام یکی از این روش­ها بهتر از دیگری است؛ زیرا هر کدام مزایا و معایب خود را دارند. اکثر ارتودنتیست ها پیشنهاد استفاده از ارتودنسی ثابت را دارند زیرا از آن به عنوان روشی دقیق­تر و مطمئن­تر یاد می­کنند.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی

آیا ارتودنسی تک فک امکانپذیر است؟

 ارتودنسی تنها مرتب کردن دندان­های کج و نامرتب را دنبال نمی کند. مسائلی مانند طریقه جفت شدن دندان­های بالا و پایین بر روی هم، انحراف از خط وسط صورت، اصلاح روابط فکی و اسکلتی نیز می­بایست در درمان ارتودنسی مد نظر قرار ­گیرد و با در نظر داشتن این موارد، به ندرت درمان ارتودنسی تک فک توصیه می­شود. متخصص ارتودنسی طی درمان ارتودنسی، به صورت معمول دندان­های هر دو فک را تحت درمان قرار می دهد. برای این کار دندان­ها­ی نامنظم و به هم ریخته در هر فک را به صورت جداگانه  مرتب کرده و بعد از آن، موقعیت دندان­های فک بالا و پایین را نسبت به هم تنظیم می­کند. در صورتی که فقط ارتودنسی تک فک (فک بالا یا فک پایین) انجام شود، موقعیت دندان­های آن فک نسبت به دندان مجاورش در فک دیگر تغییر کرده و در خیلی از موارد این کار مانع از جفت شدن صحیح دندان ها و عوارض بعدی از جمله مشکلات مفصل فک و جویدن می­شود.

 

netware بازدید : 4 یکشنبه 26 تير 1401 زمان : 11:53 نظرات (0)

ارتودنسی طبیعی چیست؟

در این مقاله از بهترین متخصص ارتودنسی در کرج  و تهران ما سعی داریم شما را با یکی از این روش های دندانپزشکی به نام ارتودنسی، که هم خاصیت درمانی دارد و هم می‌تواند جنبه زیبایی داشته باشد، آشنا کنیم. برای فهمیدن این که ارتودنسی چیست و چگونه انجام می‌شود، تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید. همچنین در این مقاله ما شما را با روش های انجام ارتودنسی که شکل طبیعی تری دارند، یا همان ارتودنسی طبیعی، آشنا می‌کنیم.

بیشتربخوانید... ارتودنسی اقساطی

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی دندان ها، یک روش درمانی، زیبایی و ترمیمی دندانپزشکی است که به اصلاح وضعیت و فرم دندان ها و فک هایی که در موقعیت و محل نامناسبی قرار گرفته اند، می‌پردازد. در انجام ارتودنسی دندان ها، دندانپزشک، دستگاه های ارتودنسی که بریس های ارتودنسی نامیده می‌شوند را روی دندان های بیمار قرار می‌دهد. این دستگاه ها با وارد کردن یک فشار ثابت ملایم، دندان ها را آن قدر به مرور جا به جا می‌کنند که این دندان ها در محل مناسبی قرار بگیرند.

بیشتربخوانید... ارتودنسی دو دندان جلو

طول دوره درمان با بریس های ارتودنسی چقدر است؟

طول دوره درمان های ارتودنسی در بیماران مختلف، متفاوت است و کوتاه یا بلندتر بودن طول این دوره درمانی، تحت تاثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد. به طور متوسط، طول دوره درمان ارتودنسی ممکن است از شش ماه تا سه سال، در بیماران مختلف متفاوت باشد. بعضی از عوامل تعیین کننده طول دوره درمان با بریس های ارتودنسی عبارتند از: نوع ارتودنسی نوع ناهنجاری شدت ناهنجاری میزان مراقبت از بریس ها و دندان ها در طول دوره ارتودنسی سن بیمار

آیا انجام ارتودنسی روی دندان ها، محدودیت سنی دارد؟

خیر. بیماران در هر سن و سالی که باشند، می‌توانند از مزایای درمان با ارتودنسی بهره مند شوند. اما به دلیل این که اصلاح و درمان ناهنجاری های دندان ها و فک ها در کودکان سریع تر و راحت تر انجام می‌شود، دندانپزشکان توصیه می‌کنند که برای انجام ارتودنسی، در سنین پایین تر و ترجیحا پیش از سن بلوغ اقدام کنید.

بیشتربخوانید... هزینه لمینت دندان

راه کارهایی برای انجام ارتودنسی طبیعی

وقتی سخن از ارتودنسی به میان می‌آید، تصور اکثر مردم از این درمان، بریس های زمخت فلزی است که ظاهر لبخند و دندان ها را زشت می‌کنند؛ اما امروزه روش های مختلفی برای انجام ارتودنسی روی دندان ها وجود دارد و شما مجبور نیستید تنها از بریس های بی روح و زمخت فلزی استفاده کنید. بریس هایی که در این روش ها روی دندان های شما نصب می‌شوند، ظاهر بهتری ایجاد کرده و توجه زیادی را به خود جلب نمی‌کنند. این روش های ارتودنسی طبیعی عبارتند از:

 • ارتودنسی با بریس های سرامیکی
 • ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی
 • ارتودنسی اینویزیلاین یا نامرئی
netware بازدید : 3 یکشنبه 26 تير 1401 زمان : 11:48 نظرات (0)

ارتودنسی دندان‌ ها چگونه انجام میگیرد و آیا برای دندان ها مفید است؟

همه آنچه قبل از ارتودنسی دندان باید بدانید را می توانید همین حالا به صورت آنلاین و در کمترین زمان ممکن به دست بیاورید و کاملا راحت و فوری متوجه شوید که  ارتودنسی دندان چه مزایا و معایبی دارد.همه ی ما دوست داریم که لبخند زیبایی داشته باشیم و گاهی این لبخند زیبا با دندان های مرتب برایمان یک آرزو است.لازم است بدانید که این آرزو دست نیافتنی است و علم دندانپزشکی نیز در زیباسازی دندان ها بسیار پیشرفت کرده است.ارتودنسی هم در زیباسازی دندان ها نقش بزرگی دارد هم در درمان مشکلات دندان و فک می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

 از چه زمانی نیاز به ارتودنسی تشخیص داده می شود؟

همان طور که متوجه شدید ارتودنسی محدود به سن خاصی نمی باشد حتی می توان این درمان را از اواخر سه سالگی نیز انجام داد.از قدیم چیزی که متداول بود این بود که در سنین کودکی فقط باید ارتودنسی انجام شود، اما الان موضوعی که مطرح است این می باشد که در هر سنی که فرد نیاز داشته باشد دندان های خود را و مشکلاتش را درمان نماید، می شود از ارتودنسی استفاده کرد.درمان ارتودنسی بزرگسالان در حال تبدیل شدن به یک درمان بسیار رایج در دندانپزشکی و زیبایی می باشد و تمایل زیاد افراد به حفظ دندان های طبیعی خود سبب ایجاد این اشتیاق شده است.

بیشتربخوانید... هزینه دندانپزشکی

آیا درمان ارتودنسی تنها برای زیبایی می باشد؟

 پاسخ این سوال منفی است و می توان گفت درمان ارتودنسی کمی به دلیل زیبایی و کمی هم به دلیل بهبود وضعیت دندان ها و درمان مشکلات فک و دندان می باشد.درمان با ارتودنسی در واقع به منظور ایجاد برقراری رابطه ای بهتر میان فک و دندان انجام می شود.با این نوع از درمان علاوه بر زیباتر کردن ظاهر دندان ها، می توانیم با رعایت کردن درست و اصولی بهداشت دهان و دندان از پوسیدگی های بیشتری که در اثر نامرتب بودن و روی هم قرار گرفتن دندان ها برایشان پیش می آید جلوگیری نمود.با استفاده از ارتودنسی متحرک دندان ها هرکدام در محل مناسب خود قرار می گیرند و سبب می شوند تا فرد با اعتماد به نفس بیشتری در جامعه حضور پیدا کند و همچنین در تکلم وی هم تغییرات مثبتی به وجود خواهد آمد.

آیا تمام مردم نیاز به انجام ارتودنسی دارند؟

شایان ذکر است تا بدانید دندان و فک افراد بایکدیگر متفاوت بوده و شرایط گوناگونی دارد.برای این که بدانید آیا دندان و فک شما هم نیاز به انجام ارتودنسی دارد یا خیر، لازم است تا به دندانپزشک مراجعه نمایید و از وی بخواهید دندان های شما را معاینه کند و بگوید آیا احتیاج به درمان از طریق ارتودنسی دارید یا خیر! از آن جایی که امکان درمان های جایگزین برای ارتودنسی هم وجود دارد، ممکن است دندانپزشک برای دهان شما نوع دیگری از درمان را پیشنهاد دهد.برای مثال می توان به درمان با استفاده از لمینت اشاره کرد که نوعی پوشش استتارکننده می باشد که بر روی دندان ها چسبانده می شوند و نا مرتبی دندان ها را می پوشاند.

بیشتربخوانید... هزینه ارتودنسی

netware بازدید : 2 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:46 نظرات (0)

۷ توصیه غذایی برای لاغر شدن

کاهش وزن بدون داشتن یک برنامه غذایی لاغری و ورزش منظم تقریبا غیر ممکن است. منظور از برنامه غذایی لاغری مصرف غذاها به صورت منظم، توجه به میان وعده ها، استفاده از تمام گروه های غذایی اما به اندازه کالری مورد نیاز بدن است. اما گاهی تصور غلطِ بی ارزش کردن غذاها، حذف وعده های غذایی و ورزش بیش از حد باعث می شود شاهد تغییر چشمگیری روی ترازو نباشیم. اشکال کار کجاست؟ همانطور که گفتیم اشکال از تصورات اشتباه ما از رژیم غذایی باعث شده تا نتوانیم وزنمان را پایین بیاوریم. در این مقاله می خواهیم درباره باورهای غلطی صحبت کنیم که در مسیرتان برای رسیدن به وزن طبیعی قرار می گیرند.

بیشتربخوانید... عمل لاغری با دکتر عنبرا

۱- برنامه غذایی لاغری ؛ وعده ها را حذف نکنید

شاید فکر کنید با حذف یک وعده و یا نخوردن میان وعده از نهار تا شام کار مفیدی برای کاهش وزن انجام داده اید اما این گرسنگی باعث کاهش وزن نمی شود. چرا؟ زیرا وقتی گرسنه هستید دو اتفاق می افتد: اول اینکه همه چیز به نظر دلپذیر و خوشمزه می آید. دوم اینکه برای اینکه احساس رضایت کنید به مقدار غذای بیشتری احتیاج پیدا خواهید کرد. در نتیجه بیشتر از پیش غذا می خورید و ممکن است انتخاب های غذایی تان سالم نباشند.

۲- برنامه غذایی لاغری ؛ در مصرف غذاهای سالم زیاده روی نکنید

وقتی به یک ماده غذایی برچسب سالم بودن می زنیم، بدان معنا نیست که هرچقدر دوست داشتید می توانید از آن بخورید. حتی اگر پیوسته غذاهای سالمی مانند آجیل ها، روغن زیتون، شکلات تلخ و … می خورید باز هم باید در مقدار مصرف آنها دقت کنید، چرا که کالری این غذاها بالاست. برای مثال با اینکه مصرف روغن زیتون مزایای زیادی دارد اما اگر مقدار زیادی از آن را روی غذای خود بریزید باعث می شود کالری دریافتی به شدت افزایش یابد و وزنتان اضافه شود.

۳- برنامه غذایی لاغری ؛ گلوتن را حذف نکنید

 گلوتن نوعی پروتئین است که در غلاتی مانند گندم، جو و چاودار یافت می شود. حذف گلوتن فقط در صورتی مجاز است که مبتلا به بیماری سلیاک باشید و یا از مشکل عدم تحمل گلوتن رنج ببرید. درست است که تمام برنامه های غذایی که از راه حذف گلوتن پیش می روند، منجر به کاهش وزن می شوند اما دلیل آن حذف گلوتن نیست بلکه وقتی شما کیک، نان و بیسکوییت را از برنامه غذایی خود حذف کنید کالری کمتری دریافت کرده اید، در نتیجه وزنتان کاهش پیدا می کند.

 ۴- برنامه غذایی لاغری ؛ چربی را به طور کامل حذف نکنید

بدن برای سوزاندن چربی به منبع مناسبی از آن نیاز دارد. مطمئن شوید مقداری چربی سالم  و غیر اشباع که در آجیل ها، دانه ها، کره بادام زمینی و روغن زیتون یافت می شود را در برنامه غذایی خود جای دهید. این نوع چربی ها مزایای فراوانی برای سلامت بدن دارند و باعث می شوند خیلی زود سیر شوید. این چربی ها به کاهش خطر بیماری های قلبی، جذب ویتامین ها و مواد معدنی در بدن کمک می کنند.

 ۵- برنامه غذایی لاغری ؛ ورزش کنید

ورزش یکی از راه های بسیار مفید برای کمک به کاهش وزن است. اما یادتان باشد برای کاهش وزن ورزش باید در کنار یک برنامه غذایی سالم قرار بگیرد، چرا که این دو مکمل یکدیگر هستند. حواستان باشد که ورزش باعث می شود اشتهایتان افزایش پیدا کند، بنابراین بعد از هر ورزش، باید سوخت رسانی سالمی برای بدن داشته باشید.

 ۶- برنامه غذایی لاغری ؛ کربوهیدرات را حذف نکنید

قطع کامل کربوهیدرات از برنامه غذایی ممکن است در ابتدا باعث کاهش وزن شود اما پایدار نخواهد بود. این کار به هیچ وجه سالم نیست و باعث احساس خستگی، سستی، بد خلقی و زود رنجی خواهد شد. به علاوه، بلافاصله بعد از بازگشت به غذا خوردن عادی، دوباره وزنتان اضافه خواهد شد. به جای اینکه کربوهیدرات ها را به طور کامل حذف کنید انواعِ درست آنها را انتخاب کنید. منظور از این کربوهیدارت ها، انواع تصفیه نشده و کامل است.

 ۷- برنامه غذایی لاغری ؛ عادت های غذایی را تغییر دهید

خود را اسیر عدد روی ترازو نکنید. اجازه ندهید ترس و بی قراری حاصل از نتیجه گیری سریع، تمام تلاش هایتان را نابود کند. راه های بسیار دیگری مانند اندازه شدن لباس ها، بهبود ظاهر و حس بهتر، بالا رفتن سطح انرژی، خلق و خو و افزایش استقامت کمک می کند تا موفقیت بیشتری را در کاهش وزن تجربه کنید.

منبع: dranbara.com

netware بازدید : 2 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:37 نظرات (0)

پک بلیچینگ دندان چیست؟

پک بلیچینگ دندان به عنوان یکی از بهترین درمان‌ها برای ایجاد طرح لبخند زیبا شناخته شده است. سلامت دهان و دندان یکی از ضروری‌ترین کارهایی است که نباید آن را به تاخیر انداخت. شما با محافظت از دندان‌های خود در برابر باکتری‌ها می‌توانید باعث افزایش عمر دندان‌ها و ایجاد دندان‌های سفید و زیبا شوید. شما با پک بلیچینگ دندان می‌توانید دندان‌های تمیز و سفید داشته باشید. همچنین شما با پک بلیچینگ دندان عمر دندان‌های خود را افزایش می‌دهید. شما می‌توانید پک بلیچینگ دندان را از فروشگاه ها تهیه کنید. اینگونه می‌توانید در خانه اقدامات لازم برای محافظت از دندان‌های خود را انجام دهید. نکته مهم در بلیچینگ این است که پک درست را خریداری کنید. با خرید درست بلیچینگ می‌توانید دندان‌های خود را تمیز نگه دارید.

بیشتربخوانید... پل دندان

پک بلیچینگ دندان چیست

حتما شما هم دوست دارید که دندان‌های سفید و زیبا داشته باشید. متاسفانه رعایت بهداشت دهان و دندان به تنهایی باعث سفید شدن و سفید ماندن دندان نمی شود. بعضی از غذاها و نوشیدنی‌ها مثل قهوه و چای و بعضی از موارد دیگر مثل الکل و تنباکو رنگ مینای دندان زا تغییر می‌دهند. دندان‌های ما به مرور زرد و سپس ممکن است به رنگ سیاه تغییر رنگ دهد. همچنین تنباکو همراه با تغییر رنگ دندان باعث ایجاد لکه می‌شود و باعث اصلی دیگر بیماری‌ها است. برای درمان تغییر رنگ دندان می‌توان از بلیچینگ استفاده کرد یا به یک متخصص مراجعه کنید. مطمئنا دنداپزشک با تخصصی که دارد می‌تواند با رعایت اصول بهداشتی باعث زیبایی دندان‌های ما شود؛ اما برای درمان کم هزینه تر می‌توان از بلیچینگ استفاده کرد. شما باید بدانید که اثرات و سرعت پک بلیچینگ دندان به اندازه مراجعه به دندانپزشک نیست. همچنین میزان سفید کنندگی و لکه برداری کلینک‌های دندان پزشکی بسیار بالاتر از بلیچینگ خانگی است.

بیشتربخوانید... قیمت ترمیم و زیبایی دندان

انواع بلیچینگ دندان ها

 بیلیچینگ پراکسید هیدروژن 35 درصد، این روش درمانی حتما باید در کلینیک دندانپزشکی انجام شود. شما باید قبل از استفاده از این روش پیشگیری‌های لازم را انجام دهید و از سلامت دندان‌های خود آگاه شوید. این روش درمانی به صورتی است که پراکسید هیدروژن با بافت‌های پریودنتال برخورد نکند. پراکسید هیدروژن باعث آسیب به این بافت می‌شود. هنگامی که از پراکسید هیروژن 35 درصد در دندانپزشکی استفاده می‌شود. برای سرعت بخشیدن به سفید شدن دندان‌ها از منبع نوری استفاده می‌شود. استفاده از منبع نوری مرحله فعال سازی شناخته می‌شود. این روش سفید سازی بسیار موثرتر و مطمئن تر از دیگر راه‌های سفید سازی است.

منبع: مجله ارتودنسی

netware بازدید : 2 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:34 نظرات (0)

چاقی در کودکان

چاقی در کودکان مشکلی است که بعضی از کودکان و نوجوانان را تحت تاثیر قرار می دهد. وزن کودکان چاق، نسبت به سن و قدشان، بیشتر از حد معمول است. چاقی در کودکان مشکلات زیادی را به بار می آورد؛ مشکلاتی مانند دیابت، فشار خون و کلسترول بالا که از کودکی شروع شده و تا بزرگسالی ادامه می یابند. بسیاری از کودکان چاق تا بزرگسالی نیز چاق باقی می مانند، به خصوص اگر یکی از والدین و یا هردو چاق باشند. چاقی در کودکی همچنین ممکن است موجب اعتماد به نفس ضعیف و افسردگی گردد. یکی از بهترین راهکارها برای کاهش چاقی در کودکان ، بهبود تغذیه و عادت های ورزشی کل خانواده است. درمان و جلوگیری از چاقی در کودکی، به سلامت فعلی و آینده ی فرزندتان کمک می کند.

بیشتربخوانید... لاغری با زنجبیل

علائم چاقی در کودکان

 هر کودکی که کمی اضافه وزن دارد لزوما چاق نیست. بعضی از کودکان استخوان بندی درشتی دارند. علاوه بر آن، کودکان به طور طبیعی مقدارهای متفاوتی از چربی را در مراحل مختلف رشد در بدن خود دارند. پس تنها با نگاه کردن نمی توان تشخیص داد که اضافه وزن کودک ناشی از یک مشکل در سلامتی وی است یا خیر. شاخص توده ی بدنی یک راهنمای آماری وزن نسبت به قد، و معیار پذیرفته شده ی اضافه وزن و چاقی است. پزشک کودک شما می تواند با استفاده از این شاخص، نمودار رشد و در صورت لزوم، از طریق دیگر آزمایش ها مشخص کند که آیا کودک اضافه وزن و مشکلات متعاقب آن را دارد یا خیر. چه چیزی باعث چاقی در کودکان می شود؟ عوامل ژنتیکی بی تحرکی فیزیکی الگوهای غذایی ناسالم و یا ترکیبی از این عوامل

بیشتربخوانید... برنامه غذایی سالم برای یک هفته

چرا کودکان و نوجوانان درگیر چاقی و اضافه وزن می شوند؟

 در ایالات متحده آمریکا، چاقی در کودکان یک مساله ی رایج است و تقریبا یکی از هر سه کودک و نوجوان اضافه وزن دارد. کودکان چاق هرچه بزرگتر می شوند، سلامتی شان در معرض مشکلات جدی تری همچون موارد زیر قرار می گیرد. بیماری های قلبی دیابت فشار خون بالا کلسترول بالا آسم آپنه خواب برخی از انواع سرطان چاقی مفرط می تواند باعث بیماری های کبدی و آرتروز شود. کودک چاق ممکن است احساس بدی نسبت به هیکل خود داشته باشد و انزوا طلب شود.  این احساسات می تواند در یادگیری، دوست یابی و تعامل کودک با دیگران نیز مداخله کند.

بیشتربخوانید... رژیم کتوژنیک

 از کجا بفهمم که فرزندم اضافه وزن دارد؟

کودک در طول رشد خود تغییرات وزنی را تجربه می کند که امری طبیعی است. بنابراین، تشخیص اینکه آیا فرزند شما چاق است برایتان دشوار خواهد بود. اگر نگران وزن فرزندتان هستید، برای سنجش وزن وی با پزشک خانوادگی خود صحبت کنید. دکتر با اندازه گیری شاخص توده ی بدنی بر مبنای قد و وزن می تواند چاقی یااضافه وزن کودک را تشخیص دهد.

منبع: مجله لاغری

netware بازدید : 3 چهارشنبه 22 تير 1401 زمان : 11:25 نظرات (0)

تعداد صفحات : 3

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • آرشیو
  آمار سایت
 • کل مطالب : 91
 • کل نظرات : 0
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 0
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 5
 • بازدید امروز : 7
 • باردید دیروز : 27
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 35
 • بازدید ماه : 134
 • بازدید سال : 729
 • بازدید کلی : 729